PDA

Zobacz pełną wersję : Strona dla Urzędu Miasta



appaloosa
30-04-2007, 13:00
Muszę przygotować zlecenie dla firmy zewnętrznej, odnośnie projektu oficjalnej strony Urzędu Miasta. Szukam jakichś wymagań, specyfikacji i innej dokumentacji odnośnie tego typu zleceń. Czy strona musi mieć jakąś określoną stronę kodową, co z usprawnieniami dla niepełnosprawnych itd itd.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów robił taką stronę i ma jakieś doświadczenie w kwestii organizacyjnej ? Czego konkretnie wymagać i na co zwrócić uwagę ? Wszystko jest jak na razie w sferze projektowej. Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

Rybik
30-04-2007, 15:15
Jeżeli reprezentujesz urząd to chyba sam powinieneś wiedzieć czego wymagasz :)
http://www.finn.pl/xml/komputeryzacja/urzad

appaloosa
30-04-2007, 15:53
Nie reprezentuję urzędu - póki co ;-) - zostałem poproszony o pomoc i chciałbym profesjonalnie podejść do tematu.

Macie na oku jakieś godne polecenia firmy które robią tego typu projekty ? Najlepiej na joomla ale inne cmsy mile widziane.

Polecacie jakieś do tego typu projektów ?

Pozdrawiam

appaloosa
30-04-2007, 16:30
PS Strona którą podałeś traktuje o BIPie a ja mam na myśli oficjalną stronę Urzędu Miasta


Pozdrawiam

Rybik
30-04-2007, 16:42
tak, poniważ nie wiem jakie wymogi ustawy o dostepie do informacji publicznej musi spelniac strona urzedu miasta
od razu powiem ze bedziesz potrzebowac powiekszenia pola tytułu artykułu, bo 100 znakow nie wystarczy na nazwy ustaw i rozporzadzen.

appaloosa
30-04-2007, 16:57
nie wiem jakie wymogi ustawy o dostepie do informacji publicznej musi spelniac strona urzedu miasta.


No właśnie ja też nie wiem i dlatego szukam jakiegoś źródła informacji - jak na razie bezskutecznie.

kaniagandzowski
30-04-2007, 21:32
A nie lepiej popatrzeć jak inni mają zrobione strony i wybrać te najlepsze jako wzorce.
Najlepiej wiedzieć co konkretnie będzie umieszczane co ma zawierać do kogo jest skierowane i jakie ma potrzeby a puzniej sie zająć szczegułami technicznymi bo nie ma potrzeby czegoś wprowadzać co dla odbiorcy jest zbędne np dla niektórych jest nie potrzebne forum itd.
Najważniejsze dla kogo jest ta strona i co oni od strony oczekują.
A co do technicznych spraw.
- szablon wykorzystujacy css
- menu w taki sposób żeby było widoczne dla robotów internetowych np google bo lepiej bendzie sie indeksowac w wyszukiwarkach
duzo by tu pisać ale to zalezy co ma byc.
Tez ma wpływ ilość i częstość aktualizowanych informacji czy to będzie jakaś jedna osoba która będzie umieszczać treść czy kilka osób będzie to robić bo wiąże się też myśle z przeszkoleniem osób lub utrzymanie strony przez zew, firme.

Joshua
01-05-2007, 15:32
Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, z dnia 11 października 2005r. (Dz. U. Nr 212, poz. 1766)

Ustawa o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198)
---
Ja to zebrałem w jednym miejscu tutaj (http://powiatkolobrzeg.home.pl/1/index.php?option=com_content&task=view&id=295&Itemid=141) i weź pod uwagę, że większość informacji musi być zawarta (opublikowana) w BIP-ie a nie na "innej" stronie internetowej.
Do tego pdf, rtf, doc - bo nie możesz nikogo faworyzować, kodowanie - UTF8 (czas powoli odchodzić od ISO)

Aha, w praktyce niewielu spełnia wszystkie te wymagania