PDA

Zobacz pełną wersję : ponnygallery - slajdy i autor



krecik
19-02-2006, 11:11
Witam,
Nie działa mi w ponygallery pokaz slajdów. Gdy naciskam na Slideshow: Start (http://javascript<b></b>:stopstatus=0;runSlideShow()) to pokazuje mi się w dolnej części przeglądarki: Błąd na stronie.
Z kolei drugi problem dotyczy autora. Zdjęcia nie są moje i dtaletgo chce zaznaczyć skąd je wziąłem. Podczas dodawania zdjęcia (tam gdzie wpisuje tytuł, opis, wybieram orginał i pomniejszenie) jest pole autor: ... Wpisuje tam stronke skąd pobrałem zdjęcie. Daje zapisz. No i zamiast tej stronki piszę, że autor: admin. Niewiem co jest grane?!
Pomożecie?:eek:

aha tak przy okazji zapytam: Czy idzie w Nowości i Popularne zrobić żeby tam pokazywała się nowo dodana kategoria z obrazkami i najbardziej popularna? Tak jak to ma miejsce z artykułami i newsami i w skrócie?

przy pokazie slajdów mam taki komunikat:
javascript=stopstatus=0;runSlideShow()

smarter
06-03-2006, 23:53
Mam dokładnie ten sam problem. Slajdy nie działają a autor się nie wyświetla.

Kolejny feler to niedziałająca funkcja usuwania przez użytkownika dodanego przez siebie zdjęcia. Funkcja EDIT działa, kasowanie nie.
Zdjęcie można co prawda usunąć z poziomu panelu administracyjnego ale wtedy może to zrobić tylko admin. Użytkownik jak już coś wgra to na amen...

danieladrianka
07-03-2006, 14:37
co do slajdów to w ponny 1.15pl usunięto tę wadę ;) jak i wadę usuwania własnych obrazków :)
Zapewne macie wersję 1.12pl w której to występowało :) na forum mambo jest opis jak się tego pozbyć ale nie wiem czy będzie działać na 1.12, ale chyba powinno ;)

smarter
08-03-2006, 00:04
...nie wiem czy będzie działać na 1.12, ale chyba powinno ;)

Sprawdziłem. Nie działa.

smarter
08-03-2006, 00:12
Kolejny feler to niedziałająca funkcja usuwania przez użytkownika dodanego przez siebie zdjęcia. Funkcja EDIT działa, kasowanie nie.
Zdjęcie można co prawda usunąć z poziomu panelu administracyjnego ale wtedy może to zrobić tylko admin. Użytkownik jak już coś wgra to na amen...
Udało mi sie rozwiązać ten problem.

W pliku ponnygallery.php w okolicach lini 1285 zmieniamy kod:

<a href = "javascript:if (confirm('"._PONYGALLERY_SURE_DELETE_SELECT_ITEM."')){ location.href='index.php?option=com_ponygallery&func=deletepic&uid=<?php echo $row->id?>';}"


na:

<a href = "index.php?option=com_ponygallery&func=deletepic&uid=<?php echo $row->id?>"


i użytkownik może już kasować własne fotki :-)

q3d
15-04-2006, 20:17
Podczas dodawania zdjęcia (tam gdzie wpisuje tytuł, opis, wybieram orginał i pomniejszenie) jest pole autor: ... Wpisuje tam stronke skąd pobrałem zdjęcie. Daje zapisz. No i zamiast tej stronki piszę, że autor: admin. Niewiem co jest grane?!
W moim przypadku i jak sądze w każdym innym poprawne wyświetlenie autora bedzie miało miejsce po edycji pliku sub_viewdetalis.php który znajduje się w katalogu components/com_ponygallery.

Należy odnaleść linię;

echo "<tr class='sectiontableentry2'><td width='30%' valign='top'><b>"._PONYGALLERY_AUTHOR.":</b></td><td width='70%' valign='top'> <a href='index.php?option=com_comprofiler&task=userProfile&user=" . $imgowner . "'><b>" . $imgowner

i zedytowac do nastepującej postaci:

echo "<tr class='sectiontableentry2'><td width='30%' valign='top'><b>"._PONYGALLERY_AUTHOR.":</b></td><td width='70%' valign='top'> <a href='index.php?option=com_comprofiler&task=userProfile&user=" . $imgauthor . "'><b>" . $imgauthor

Reasumując należy zmienić w tej lini zmienną $imgowner na $imgauthor
P.S. Być może problem jest już rozwiązany ale mi się nudziło...