PDA

Zobacz pełną wersję : Przyrostek klas css strony [problem]



cominher
01-05-2007, 14:29
Witam
Zapragnąłem zmienić tło oraz kolor czcionki na stronie którą nazwałem "Top Lista"
W mainmenu do linku ustawiłem przedrostek na -toplista a w CSSie templatki dodałem niezbędne klasy
.contentpaneopen-toplista oraz .contentpagetitle-toplista


.contentpagetitle-toplista {
color: #996600;
background: Black;
background-color: Black;
font-size: 30px;
}

.contentpaneopen-toplista {
padding: 3px;
background: Black;
background-color: Black;
font-size: 35px;
}
Niestety bez rezultatu, dla sprawdzenia dodałem wielkość czcionki 40px i na stronie żadnych zmian...
Jak to ugryźć?

my salsa
01-05-2007, 15:07
sprawdz jak ten przedrostek sie wyswietla w kodzie HTML na stronie
przedrostek, jak sama nazwa wskazuje, na moje oko powinien byc na poczatku ;) zobacz kod strony

cominher
01-05-2007, 17:31
sprawdz jak ten przedrostek sie wyswietla w kodzie HTML na stronie

<table class="contentpaneopen">
Pomimo że ustawiłem przyrostek klasy css strony na -toplista czyli powinno być contentpaneopen-toplista
a nie jest...

http://www.kolko.ovh.org/foto_forum/css.jpg

peyto
31-05-2008, 23:34
Mam podobny problem. Dopisałem przyrostek -lala do artykułu, ale na stronie element wyświetla się ciągle jako contentpaneopen, a nie contentpaneopen-lala
(Korzystam z webdewelopera w firefoxie)
Mam joomla 1.0.13 IE stable.
Poza tym wszystko działa ok. Gdy dopisuję przyrostki do modułów, czy artykułów statycznych, jest ok. Ale artykuły dynamiczne - niestety...

zwiastun
01-06-2008, 01:52
1. To nie przedrostek, a przyrostek (sufix!)
2. Na czym problem polega trudno zgadnąć:
a) kawałek z JAL 1.0.15:

<div class="componentheading-****************blada">Przegląd artykułów w sekcji</div>

b) kawałki z JIE 1.0.15:
<table class="contentpaneopen-tyzbladoitojeszczejak">
.... class="readon-tyzbladoitojeszczejak">

Krótko mówiąc, jest, jak ma być.
Jeśli nie odnajdujesz w źródlle dodanego przyrostka, to znaczy, że któś coś zmaścił, ale na pewno nie krasnoludki!

peyto
01-06-2008, 11:53
rozumiem, że odpowiedź zwiastuna była do pytania cominhera. ja odróżniam przedrostki od przyrostków.
Poza tym " Jeśli nie odnajdujesz w źródlle dodanego przyrostka, to znaczy, że któś coś zmaścił, ale na pewno nie krasnoludki!" to nie pomoc.
pozdrawiam.

zwiastun
01-06-2008, 12:00
rozumiem, że odpowiedź zwiastuna była do pytania cominhera. ja odróżniam przedrostki od przyrostków.
Poza tym " Jeśli nie odnajdujesz w źródlle dodanego przyrostka, to znaczy, że któś coś zmaścił, ale na pewno nie krasnoludki!" to nie pomoc.
pozdrawiam.
Dobrze byłoby, co byś więcej rozumial...
1) O przedrostkach pisał my-salsa, a nie Ty czy cominher
2) Zdanie o krasnoludkach to nie pomoc, jeśli je wyjmiesz z kontekstu.
W kontekście całej wiadomości znaczy: skrypty są poprawne i działają. Błąd - jeśli jakiś jest - leży po stronie użytkownika. Niestety - jasnowidzów czy wróżek, które wiedzą, co ktoś zmaścił, tutaj nie ma!
W Twoim przypadku może to być kwestia wersji Joomla. 1.0.13 nie sprawdzałem i sprawdzać nie będę! Z wiadomych względów!