PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z GarysCookBook



maisa
02-05-2007, 16:04
Witam mam problem z GarysCookBook dodałem kategorie ale do kategori nie moge dodać przepisów wypełniam wszystko daje zapisz i nie moge tego opublikować ale jak daje edycja przepisu jest czysty nie zapisało sie to co wczesniej napisałem jak ten problem moge rozwiazać ?
i teraz jeszcze mis ie to pojawiło


Warning: Division by zero in /home/maisa/domains/plsq.hng.pl/public_html/joomla/components/com_garyscookbook/garyscookbook.php on line 859

Warning: Division by zero in /home/maisa/domains/plsq.hng.pl/public_html/joomla/components/com_garyscookbook/garyscookbook.php on line 859

Warning: Division by zero in /home/maisa/domains/plsq.hng.pl/public_html/joomla/components/com_garyscookbook/garyscookbook.php on line 883

a i nie moge sie zalogowac do galerii expose standartowe hasło to manager ale nie chce wejsc wczytuje i nagle zakonczono i nic

sogo
02-05-2007, 21:12
czy dotychczas było dobrze?, To nowe instalacje? Jak masz ustawione register globals?
pozdr.

maisa
02-05-2007, 21:23
to jest nowa instalka i odrazu sie tak stało a nie wiem gdzie sie to ustawia

sogo
02-05-2007, 21:59
jak sądzę nie znasz nawet podstaw które możesz sam zdobyć. Skorzystaj z forumowej szukajki, poczytaj także tu:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/417/26/
najpierw popatrz co i jak masz na serwerze, masz taką możliwość zobaczyć w swoim panelu administracyjnym joomla. Sorki, jeśli nie zdobędziesz przynajmniej podstaw to będziesz pytał się cały czas o wszelkie drobiazgi a inni bedą Cię ignorować.
pozdr.

maisa
02-05-2007, 23:15
znam podstawy ale nie ejstem w stanie zapemietac gdzie co jest nie tylko joomla sie bawie

maisa
05-05-2007, 22:08
register globals mam juz wyłaczone i jest ok ale nadal nie moge dodawac przepisów :( nie chce sie zapisac ani opublikowac

a jak wchodze w przepisy na stronie są kategorie i 0 przepisów i bład :

on line
Warning: Division by zero in /home/maisa/domains/plsq.hng.pl/public_html/joomla/components/com_garyscookbook/garyscookbook.php859

on line Warning: Division by zero in /home/maisa/domains/plsq.hng.pl/public_html/joomla/components/com_garyscookbook/garyscookbook.php859

on line Warning: Division by zero in /home/maisa/domains/plsq.hng.pl/public_html/joomla/components/com_garyscookbook/garyscookbook.php883

sogo
05-05-2007, 22:29
czy w pliku globals.php który jest w katalogu joomla masz tak:
define( 'RG_EMULATION', 0 );
musi być zapewniona kompatybilność emulacji z register globals w pliku php.ini na serwerze.
pozdr.

maisa
05-05-2007, 22:42
tak mam tak

sogo
05-05-2007, 23:01
czy w panelu administratora joomla na dole masz taką formułkę:

Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’
Zmienna Joomla! RG_EMULATION ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ w pliku globals.php.
Ustaw ’ON’, aby zapewnić kompatybilność. Wiele starszych komponentów wymaga takiego ustawienia, jeśli możesz zmieniać w php.ini register to go włącz i emulację w globals.php też. Czy próbowałeś powtórnej próby instalacji?
pozdr.

Halszczak
07-07-2007, 00:50
Ludzie kochani, przecie nie ma zainstalowanej jakiejś biblioteki, bo ten komunikat jest od obrazków, ale jak toto poprawić nie wiem.
Zresztą tego komponentu jest kilka wersji i każda ma jakąś delikatną usterkę.

Uwaga! Ten komponent nie pójdzie na joomli1.0.12, na 1.0.11 brak eycji przepisów z poziomu strony, na starszych wersjach chodzi bezbłędnie graficznie, ale generuje błędy (do sprawdzenia w error.log) obciążające serwer, przy włączonej opcji eksportu do pdf.