PDA

Zobacz pełną wersję : Weź udział w konkursie i zgarnij nagrodę pieniężną!



zwiastun
03-05-2007, 22:18
Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego w porozumieniu z Polskim Centrum Joomla ogłosił otwarty konkurs na wykonanie w pełni funkcjonalnej szaty graficznej dla witryny opatej na Joomla! Najlepsza szata będzie reprezentować serwis samorządu. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę pieniężną w wyskokości 1000 PLN (brutto).
Do konkursu mogą przystąpić osoby fizyczne i prawne. Prace należy składać do 25 maja 2007 roku w biurze ZSS UW ul. Krakowskie Przedmieście 24 pok.20 lub na mail: www@samorzad.uw.edu.pl. Przed przystąpieniem do konkursu zapoznaj się z regulaminem.
Regulamin konkursu
na szatę graficzną strony ZSS UW wraz z wytycznymi

Słowniczek:
ZSS UW - Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego
strona samorządu - http://samorzad.uw.edu.pl
forum samorządu - http://samorzad.uw.edu.pl/forum

ZSS UW jest organizatorem konkursu otwartego na zaprojektowanie i wykonanie w pełni funkcjonalnej szaty graficznej funkcjonującej w ramach CMS Joomla. Celem konkursu jest znalezienie dla serwisu samorządu - www.samorzad.uw.edu.pl (http://www.samorzad.uw.edu.pl) - charakterystycznej, wyróżniającej się szaty graficznej.
Termin oddania projektów szaty graficznej - 25 maja 2007, w biurze ZSS UW ul.Krakowskie Przedmieście 24 pok.20 lub na mail: www@samorzad.uw.edu.pl .
Projekt konkursowy powinien zawierać pliki określone w standardach szaty CMS Joomla (joompla.pl, jooomla.org).
W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne i prawne.
Wytyczne konkursowe:
Ogólne:
szata graficzna wyróżniająca się swoim wyglądem - charakterystyczne elementy pomocne przy promocji serwisu,
prostota i funkcjonalność,
wykorzystanie kolorów "uniwersyteckich" - niebieskości - patrz www.uw.edu.pl (http://www.uw.edu.pl),
w ramach projektu szaty wykorzystanie loga samorządu, możliwość wykorzystania również w ramach projektu loga UW,
projekt powinien uwzględniać to, że serwis docelowo będzie wielojęzyczny, jak również, aby w miarę możliwości uwzględniał osoby słabowidzące
Techniczne:

serwis powinien być poprawnie wyświetlany we wszystkich ogólnie dostępnych przeglądarkach internetowych (IE, FF, Opera, Netscape, Safari, itp.),
szata o zmiennej rozdzielczości, wykorzystująca około 70% szerokości okna przeglądarki,
rozkład modułów w serwisie: do ustalenia przez projektanta, w szablonie powinny być zaprojektowane pozycje modułów co najmniej w lewej i prawej kolumnie, powinna zostać zachowana obecna funkcjonalność strony,
wyświetlanie kolumn: wszystkie możliwości - tylko centralna, lewa i centralna, prawa i centralna,
wykonane co najmniej trzy wersje kolorystyczne (warianty szablonu) - podstawowa - dla strony ZSS UW, dla stron samorządów jednostkowych UW, dla stron organów samorządu studentów UW

Zwycięzca konkursu dostanie nagrodę w wysokości 1000 zł (tysiąc złotych) brutto, która zostanie wypłacona na podstawie umowy prawnej lub cywilno-prawnej.
ZSS UW, może zwrócić się do zwycięzcy konkursu o wykonanie drobnych korekt lub poprawek w gotowym projekcie.
Uczestnik konkursu może wykonać dodatkowo projekt szaty graficzne dla forum samorządu - spójnej z szatą serwisu, co może, ale nie musi być dodatkowo punktowane przez komisję konkursową.
Uczestnicy konkursu mogą zadawać pytania dotyczące wszystkich aspektów konkursu, odpowiedzi zostaną udzielane publicznie na forum samorządu, na specjalnie wydzielonym forum.
Logo ZSS UW, logo Uniwersytetu Warszawskiego oraz poprzednie bannery lub inne formy graficzne wykorzystywane przez ZSS UW zostaną udostępnione pod adresem: samorzad.uw.edu.pl/konkurs (http://samorzad.uw.edu.pl/konkurs).
Od dnia 26 maja 2007 poszczególne prace konkursowe zostaną zaprezentowane na specjalnie przygotowanej do tego celu stronie, której adres zostanie podany na stronie samorządu, oraz na forum samorządu. Będzie możliwie głosowanie, oraz wyrażanie opinii na temat poszczególnych projektów, wyniki głosowania mogą być brane pod uwagę przez komisje konkursową.
Skład komisji konkursowej zostanie podany w dniu 26 maja 2007 na forum samorządu.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 1 czerwca 2007 r.
Każdy z uczestników konkursu jest zobowiązany do przestrzegania zapisów niniejszego Regulaminu.
ZSS UW podczas organizacji i przeprowadzania konkursu współpracuje z zespołem Polskiego Centrum Joomla.
ZSS UW jako organizator konkursu zastrzega sobie prawo do wykładni Regulaminu, oraz do odwołania konkursu.

mawir
04-05-2007, 01:09
To chodzi raczej o satysfakcje a nie o kase :)
Biorąc pod uwagę wymagania - zamówienie w wyspecjalizowanej firmie będzie kosztowało więcej niż wyznaczona nagroda. Tak więc należy ten konkurs potraktować bardziej jako reklamę i satysfakcję niż zarobek.

magdaa
04-05-2007, 01:43
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla jednego to mało, dla drugiego akurat, a dla trzeciego dużo. Należy jednak docenić, że taki konkurs nie kończy się tylko obwieszczeniem nazwiska zwycięzcy i wręczeniem jakiegoś podziękowania w formie dyplomu, który potem gdzieś ginie, ale jest za to jakaś korzyść wymierna. Poza tym, jest to dobra szansa dla początkujących projektantów, którzy potrafią już stworzyć coś wartościowego, ale nie mogą się jeszcze pochwalić obszerną listą rekomendacji ...

trytyt
04-05-2007, 03:17
Przypóścmy ze Pan X wygra i "Najlepsza szata będzie reprezentować serwis samorządu" to czy ten Pan X bedzie mogł umieścic swoje prawa autorskie odnosnie skórki??Bo jesli gotowy produk ktory wygra przejdzie w posiadanie samorzadu to sory..... , ale podziwiam ten ze samorzad za pomysłowosc zaoszczedzenie kasy i reklama dodatkowo jeszcze na dodatek sobie beda mogli wybrac który im sie spodoba wszytko jasne

magdaa
04-05-2007, 03:20
czy ten Pan X bedzie mogł umieścic swoje prawa autorskie odnosnie skórki??zapytaj ...

a tak swoją drogą - widzę tutaj typową przypadłość Polaka - marudzenie i nic ponadto ...
konkurs jest otwarty i nikogo nie obliguje do uczestnictwa. Chcesz - bierzesz udział, nie - to nie.

trytyt
04-05-2007, 03:25
zapytaj ...

a tak swoją widzę tutaj typową przypadłość Polaka - marudzenie i nic ponadto ...

przepraszam ale nie do końca rozumieim przesłanie ... ze niby ja maruda jestem?

magdaa
04-05-2007, 03:26
to i tak nie ma znaczenia ...

trytyt
04-05-2007, 03:35
z tymm ze nie ma znaczenia to sie zgodze

Sova
04-05-2007, 04:47
Nie ma się co rozwodzić na tematem - wszelkie pytania kierować do organizatorów proszę, bo tylko głupia dyskusja się zaraz tu zrobi - ogłoszenie to ogłoszenie.

trytyt
04-05-2007, 05:12
Jesli ten temat miał by robić tylko za ogloszenie wydaje mi sie ze byłby zamkniety no ale zawsze organizatorzy moga sie wypowiedziec w koncu po to jest forum raz napisza i kolejne osoby nie beda pytały o to samo.Za dałem tylko proste pytanie wiec nie ma co zbaczac z tematu bo tak jak sova napisal zrobi sie tylko glupia dyskusja - jesli ktos bedzie wiedzial to odpowie jesli nie to nie proste

mawir
04-05-2007, 16:39
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla jednego to mało, dla drugiego akurat, a dla trzeciego dużo. [...] Poza tym, jest to dobra szansa dla początkujących projektantów, którzy potrafią już stworzyć coś wartościowego, ale nie mogą się jeszcze pochwalić obszerną listą rekomendacji ...

Sorry magdaa, ale zwróć uwagę, że w regulaminie brak zapisy (co jest standardem przy poważnych konkursach) o konieczności wylegitymowania się legalnym oprogramowaniem. Jak myślisz ... zapomnieli?
Nie napisałem tego ani poprzedniej notki aby .... marudzić. Ja wiem, że są specjaliści (ostatnio czytałem nawet chyba na tym forum, ktoś ogłaszał że serwis robi w 7 dni i bierze 70 zł) ale z mojego doświadczenia wynika, że prawdziwa praca zaczyna się dopiero po wygraniu konkursu ... bo wszystko zostanie przekopane od nowa. To jest robota na 2 tygodnie do konkursu i 4 do 6 jak dobrze pójdzie po wygraniu (brak zdecydowania, tysiące pomysłów, usprawnienia, konsultacje itp.itd.- przeczytaj dokładnie wymagania). Wychodzi mi 1.78 zł za godzinę.

Teraz wyjaśnię skąd mój sceptycyzm ... Tysiąc złotych to duża suma, nawet bardzo duża. Za tą pracę jednak (jak dokładnie policzysz - to jest niewolnictwo.
Mojemu koledze zaproponowano ostatnio, kiedy ubiegał się o stanowisko informatyka (zarządzanie siecią firmy, 24 godz pod telefonem, pisanie aplikacji, instalowanie oprogramowanie i tysiące innych jeszcze ****************reli) 1200 zł brutto. A dla czego? Bo taki jest rynek pracy. Sami się na to godzimy robiąc serwisy internetowe dla firm za 70 zł. Potem otwieram taki serwis pod Firefoxem a tu menu nie działa a prawa kolumna ucieka na dół ekranu - no bo serwis za 70 zł chodzi tylko po IE.

Jeszcze raz sorry magdaa, ale nawet w stosunku do "początkujących projektantów, którzy potrafią już stworzyć coś wartościowego, ale nie mogą się jeszcze pochwalić obszerną listą rekomendacji" jest to gra nieuczciwa.
Nie chodzi o kwotę, chodzi o przełożenie tej kwoty na ilość pracy i wiedzy.

Takie jest moje zdanie. Howg!
A Wy możecie mieć inne i ja sie ... nie obrażę :D

Rybik
04-05-2007, 17:17
- pytac organizatorow
- nagroda za mala to sie nie zglaszac
- regulamin mowi o drobnych korektach a nie o niewolniczym przekopaniu juz wykonanego szablonu pod jakies fochy organizatora
- przedmiot zlecenia nie posiada przypisanego standardu oprogramowania, wiec nie zachodzi koniecznosc legitymowania sie czymkolwiek, obowiązek przestrzegania prawa nie musi być wyszczególniane w żadnym regulaminie, obecny regulamin w żadnym punkcie nie sugeruje i nie nakłania do łamania prawa, więc dyskusja jest trochę jałowa. Dla świetego spokoju mogliby dopisać, że zastrzegaja sobie prawo do odrzucenia prac, które wykorzystują elementy o niepotwierdzonej legalności.
Z tego co mi sie zdaje to nielegalne oprogramowanie flash nie obciąża wykonanej aplikacji, co tym bardziej czyni taki zapis nieobligatoryjnym.
- nie wiem czy forma umowy jest właściwa, kategoria "nagroda pieniężna" może być korzystniejsza: podatnik nigdzie nie zgłasza, uczelnia moze to wyplacic z osobnego funduszu i oszczędza roznice miedzy VATem a ryczałtem za nagrody (10%)
- nie sprecyzowano formy składania prac, zatem prace można prezentować na własnych serwerach w formie zabezpieczonej prawnie i uniemożliwiającej nieautoryzowane wykorzystanie, cesja autorskich praw majątkowych nastąpi pod warunkiem i w momencie przyznania nagrody
- moim skromnym zdaniem uczelnia mogłaby ustalić nagrody pocieszenia, refundujące wkład pracy za 2 i 3 miejsce, chocby w formie lika, bannera lub rekomendacji, szablon taki mozna pozniej zaoferowac innym uczelniom etc.
co do podpisu - przypominam fragment ustawy o prawie autorkim dostępnej pod adresem http://ks.sejm.gov.pl:8009/proc2/ustawy/86_u.htm:

Rozdział 3
Treść prawa autorskiego

Oddział 1
Autorskie prawa osobiste

Art. 16.
Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, autorskie prawa osobiste chronią nieograniczoną
w czasie i nie podlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem,
a w szczególności prawo do:
1) autorstwa utworu,
2) oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem albo do udostępniania
go anonimowo,
3) nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania,
4) decydowania o pierwszym udostępnieniu utworu publiczności,
5) nadzoru nad sposobem korzystania z utworu.

jezeli chodzi o mnie to temat mozna zamknac i przeczyscic ew. słuszne uwagi po konsultacji z organizatorem naniesć na regulamin, doprecyzować itp.

andsator
05-05-2007, 01:59
Witam

Chciałbym odpowiedzieć na pytania, sugestie i doprecyzować pewne aspekty konkursu. ZSS UW wskazał swoje forum jako miejsce udzielania odpowiedzi, ale będę sie starał czynić to też w tym miejscu.

Konieczność wylegitymowania się legalnym oprogramowaniem przez uczestnika konkursu.

Korzystając z okazji, pragnę jeszcze raz podkreślić, że Samorząd Uniwersytetu Warszawskiego promuje korzystanie z wolnego oprogramowania. Niemniej, zdajemy sobie sprawę, że uczestnicy konkursu mogą korzystać w przygotowaniu projektu także z programów zamkniętych, komercyjnych. Choć uważamy, że nielegalne korzystanie z programów jest nieetyczne i niezgodne z prawem, nie do nas należy kontrola ich legalności. To kwestia odpowiedzialności projektanta. Oczywiste wydaje się również, że uczestnik konkursu przedstawi SWOJE rozwiązanie projektowe, wykorzystując – jeśli to będzie konieczne - legalnie nabyte skrypty (np. JavaScript czy .htc).
Z tego względu nie uznawaliśmy za stosowne umieszczanie w regulaminie postanowień brzmiących jak np. zaproponowane przez Rybika:
"Organizator zastrzegają sobie prawo do odrzucenia prac, które wykorzystują elementy o niepotwierdzonej legalności."


Dużo pracy zwycięzcy po wygraniu konkursu – korekty

Zgodnie z zapisem regulaminu nie zamierzamy dokonywać dużych zmian, a ewentualne korekty będą jedynie kosmetyczne, jeżeli ZSS UW chciałby dokonywać dużych zmian w projekcie, to tylko za zgodą autora i po uzgodnieniu zasad ich wykonania (np. terminu, dodatkowego wynagrodzenia)..

Umowa i wypłacenie nagrody

Nie ma jakiegoś osobnego funduszu, ZSS UW wypłaci nagrodę na podstawie umowy prawnej w przypadku osoby prawnej oczekując wystawienia faktury VAT, a w przypadku osoby fizycznej umowy o dzieło. Podana kwota nagrody podana jest brutto, więc należy pamiętać o podatku VAT lub podatku od osób fizycznych.

Prawa autorskie

Cesja autorskich praw majątkowych nastąpi pod warunkiem i w momencie przyznania nagrody finansowej, a co za tym ZSS UW nie rości sobie żadnych praw do projektów złożonych w trakcie konkursu.

Dodatkowe wyróżnienia

ZSS UW przyjmuje sugestie w sprawie dodatkowych honorowych wyróżnień.
Ponadto wszystkie projekty wraz z informacją o projektodawcy, jeżeli wyrazi na to zgodę, zostaną przez okres oceny, jak również przez następne 3 miesiące, zaprezentowane na specjalnie do tego utworzonej stronie. Istnieje zatem możliwość promocji swojego projektu i niewykluczone, że któryś z projektów znajdzie nabywcę wśród innych samorządów studentów lub jednostek UW.

Forma składania projektu
Projekt można złożyć osobiście lub przesłać pocztą elektroniczną. Wątpliwości w tej kwestii są raczej niezrozumiałe. Organizator konkursu jest podmiotem prawnym. Jest oczywiste, że nie może naruszać praw właścicieli zgłoszonych projektów.

Kwota nagrody

Zdajemy sobie sprawę, że przeznaczona na konkurs kwota nie jest wysoka. Taką jednak jesteśmy w stanie przeznaczyć na konkurs. Sądzimy, że jest to na pewno oferta atrakcyjna m.in. dla projektantów, którzy nie mają aktualnie zleceń, dla studentów, dla osób, które dopiero zaczynają budować swoją pozycję na rynku projektantów.

W imieniu organizatora - ZSS UW

Andrzej Satory

trytyt
05-05-2007, 03:41
Witam


Umowa i wypłacenie nagrody

Nie ma jakiegoś osobnego funduszu, ZSS UW wypłaci nagrodę na podstawie umowy prawnej w przypadku osoby prawnej oczekując wystawienia faktury VAT, a w przypadku osoby fizycznej umowy o dzieło. Podana kwota nagrody podana jest brutto, więc należy pamiętać o podatku VAT lub podatku od osób fizycznych.

Prawa autorskie

Cesja autorskich praw majątkowych nastąpi pod warunkiem i w momencie przyznania nagrody finansowej, a co za tym ZSS UW nie rości sobie żadnych praw do projektów złożonych w trakcie konkursu.



Czyli jakby uprościc osoba ktora wygra, odsprzeda na zasadach wyzej opisanej umowy swoja prace w z prawami do niej czyli mowiac krótko ZSS UW wybierze sobie skórke, którą kupi na łamach w/w konkursu
a to ze :ZSS UW nie rości sobie żadnych praw do projektów złożonych w trakcie konkursu" to wiem chodziło mi o ta prace która wygra!
Pytanie było proste andsator udzielil konkretnej odpowiedzi wiec nie wiem po co ta dyskusja wcześniej miala miejsce ...
Dziekuje za informacje

zwiastun
05-05-2007, 05:33
:) Bo my naród polski rozdyskutowany, że heeeeeej.
Ale i po to jest to forum, by czasem sensownie podyskutować, rozjaśnić wątpliwości. Tak że nie narzekaj, wystarczy, jak admini popsioczą czasem na niepotrzebne bleblanie (nie zawsze pewno słusznie).