PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualności na stronie głownej - problem



BartPL
06-05-2007, 06:44
Mam problem ze wstawieniem artykułu na stronie głownej. Dlaczego tylko z jednej sekcji są widoczne artykuły na stronie głownej ?? Jak zrobic aby np. z sekcji Aktualności takze były widoczne ??

stone
06-05-2007, 21:49
Każdy artykuł ma kwadracik do zaznaczenia czy ma być widoczny na stronie głównej, nie działa Ci to?

BartPL
07-05-2007, 10:31
no naciskam to, a artykułu nie widac

rkrybak
07-05-2007, 11:42
Jak wejdziesz w konkretny artykół to po prawej stronie masz znaczek czy publikować na stronie głównej zaznacz go i po sprawie. Jeśli masz już kilka konkretnych, przygotoqwanych artykułów to poprostu przyedytuj je i pozaznaczaj - publikuj na stronie głównej

BartPL
07-05-2007, 20:28
Nie wiem co jest nie widac zadnych artykułow na stronie głownej, mimo to ze jest zaznoczone ze ma byc widoczny

Sova
08-05-2007, 01:30
Hmm, a może coś pokombinowałeś z menu i jego pierwszą pozycją?
Pierwsza to


h t t p://w w w.nazwastrony.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 :confused:

BartPL
08-05-2007, 15:46
Tak, dzieki Sova miales racje :) juz jest wszystko OK

kuba-police
08-05-2007, 21:40
A u mnie i tak nie działa...
Wcześniej w mambo, joomla! 1.0.11 nie miałem z tym problemu a joomla PE mam z tym problem :/

stone
08-05-2007, 23:35
Daj link do stronki

Rybik
09-05-2007, 03:31
1. Stronę główna definiuje pierwszy link w mainmenu (lub menu pod inną nazwą o najniższym ID)
a) zwykle jest to link do komponentu frontpage
b) można tam wstawić (zmienic kolejnosc i w efekcie mieć ...) link do
- dowolnego komponentu (np szukajka na startowej [bezsens ;)], plikownia, forum, katalog linkow, logowanie)
- dowolnego innego elementu, najczęściej jakiejs formy prezentacji artykulow -> najeleganciej blog z sekcji/kategorii
2. Zakładając, że chcemy miec na glownej artykuly
a) przez komponent frontpage -> pokażą sie nam tylko artykuły oznaczone jako "pokazuj na startowej" pod warunkiem ze sa opublikowane i przeznaczone dla danej grupy userow (artykulow dla "registered" plebs nie obejrzy)
b) przez blog - tu ustalamy z jakiej sekcji/kategorii ten blog wiec warto sprawdzic czy "artykuly widmo" sa w sekcji/kategorii wskazanaj przez pierwszego linka w mainmenu (blog), oznaczenie "pokazuj na startowej" nie ma wtedy nic do gadania
W obu wypadkach ilość, kolejność i forma (wstępy, kolumny, obrazki) jest do ustalenia w trybie edycji tegoż pierwszego linka z mainmenu. Przy nowo tworzonych moze zaistniec koniecznosc re-edycji po stworzeniu (kolejne mądre słowo :D) tzn, nie pamietam czy opcje ilosci kolumn itp pojawiaja sie od razu przy tworzeniu linka czy dopiero potem, po utworzeniu trzeba go jeszcze raz edytnąć.

kuba-police
09-05-2007, 17:00
Udało mi się naprawić "awarię" :P
Po prostu ja przenosiłem artykuły z mambo do joomla! to kategoria z newsami na stronę główną przełączyła się w jakiś sposób na nieopublikowaną :P