PDA

Zobacz pełną wersję : mossession::store failed



Myszoor
06-05-2007, 09:57
wróciłem z majówki i mam taki kwiatek na stronie startowej:

mossession::store failed
DB function failed with error number 1142
INSERT command denied to user 'kuriergmin_1'@'alf169.rev.netart.pl' for table 'jos_session' - check your database quota SQL=INSERT INTO jos_session ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest` ) VALUES ( '96896cc0eb8690b54df70e7ebe97d35c','1178437995','' ,'0','1' )

podpowiedzcie o co może iść. żeby to było bardziej denerwujące to na konto admina nie mogę się zalogować :(

nexus246
06-05-2007, 13:39
check your database quota

Przecież jest napisane.

marvit
09-07-2007, 21:43
Ja mam podobny problem
DB function failed with error number 1142
UPDATE command denied to user 'ugw'@'als245.rev.netart.pl' for table 'jos_banner' SQL=UPDATE jos_banner SET impmade = impmade + 1 WHERE bid = 7
SQL =
UPDATE jos_banner SET impmade = impmade + 1 WHERE bid = 7
Niestety nic z tego nierozumiem. Tu prośba do Super Moderatora, nie wszyscy są tak obcykani jak Ty a odpowiedź przecież jest napisane - to po prostu zbycie forumowicza. Jak widać mam podobny problem i nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić. Może ktoś miał podobny problem i naprowadzi na rozwiązanie.Tego typu błedów szukając w google znalazłem baaardzo dużo, więc ewentualna instrukcja naprawy przyda się wielu użytkownikom którzy postawili swoje strony na Joomla.
Pozdrawiam
Marvit

zwiastun
09-07-2007, 23:19
Najprostsza instrukcja brzmi: napraw tabelę sesji.
Bardziej skomplikowana: wywal tabelę sesji i załóż na nowo.
Jeszcze bardziej: sprawdź prawa dostępu do bazy danych [quota: udział] tego użytkownika, którego dane są w zapytaniu.

Tak czy owak, obcykany czy nie, trzeba w takich przypadkach sprawdzić, co się dzieje z bazą danych. Wejść przez klienta, sprawdzić, czy tabela się nie rozwaliła (nazwa jest w zapytaniu), spróbować wykonać zapytanie, które wywołało błąd, zobaczyć dokładniejszy komunikat...
Na dłuższą metę bez znajomości pewnych podstaw obsługi bazy danych nie da się zarządzać Joomla!