PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić domyślne wartości przy tworzeniu nowego artykułu?



majdyk
09-05-2007, 12:02
Witam

Mam takie pytanie: jak zmienić domyślne ustawienia parametrów podczas tworzenia nowego artykułu? Gdzie przechowywane są parametry?
Taka informacja bardzo ułatwiła by mi życie gdyż w każdym nowym artykule muszę ręcznie je ustawiać.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Kasia79
13-05-2007, 21:56
Cześć,

Parametry mozna ustawić globalnie w:
Global Configuration (konifiguracja globalna) -> Content (zawartość) :D .

[używam wersji anglojęzycznej, więc polskie nazwy to swobodne tłumaczenie ;) ]

Pozdrawiam,
Kasia

magdaa
13-05-2007, 23:31
coś co pozwala ułatwiać życie i eliminować pojawianie się po raz tysięczny tego samego pytania na forum w przeciągu krótkiego okresu czasu. http://www.pomoc.joomla.pl/content/section/4/26/

P.S. nie tylko w konfiguracji globalnej, ustawień można dokonywać także dla danej pozycji menu: na przykład dla com_frontpage Menu>mainemu>Start>zakładka parametry

majdyk
14-05-2007, 06:24
Dzięki

To dla mnie cenna informacja

majdyk
14-05-2007, 10:35
Witam

Zmiana parametrów w Konfiguracja witryny>Treść nic nie daje. Podczas tworzenia nowego artykułu parametry brane są z sufitu (prawdopodobnie są takie same jak zaraz po instalacji).

Co mam robić w takiej sytuacji?

zwiastun
14-05-2007, 15:13
Parametry nie są brane z sufitu. Są brane
a) z konfiguracji globalnej
b) z parametrów pozycji menu
c) z parametrów artykułu.
Najmniejszy priorytet mają parametry w konfiguracji globalnej.

Rybik
15-05-2007, 00:46
Pewne parametry ustawiane są domyślnie niezaleznie od wymienionych wcześniej źródeł, można jedynie wybrać opcję "globalnie" i inne - typu "jak w kategoriach", można je znaleźć w:
/administrator/components/com_content/content.xml
tam, każdy parametr ma swoje pole "default", proszę pamiętac o kodowaniu iso-8859-2 w plikach xml dla Joomla 1.0.x z polskim adminem.

majdyk
15-05-2007, 13:30
Dokładnie o taką podpowiedź mi chodziło!!!
Teraz wszystko jest cudnie i nie muszę poprawiać domyślnych wartości.

majdyk
12-03-2010, 16:49
Witam

Chciałbym odświeżyć temat sprzed lat :)

Ten sposób na J1.5 się chyba nie sprawdza. Czy ktoś wie może jak to teraz wygląda?

majdyk
12-03-2010, 17:00
już znalazłem