PDA

Zobacz pełną wersję : nobody - właściciel katalogu



na3
09-05-2007, 13:38
Witam,
po instalacji modułów okazało się, że niemogę ich modyfikować poprzez ftp'a ponieważ zainstalowne katalogi niemają przypisanego właściciela.
Rozwiązaniem jest pisanie do administratra serwera, aby zmienił prawa dostępu.
Jednak, gdy sporo się pracuje nad stroną , to jest to ogromnie uciążliwe i czasochłonne.
Tu moje pytanie, czy istnieje jakiś dodatek do joomla, który pozowli raz na zawsze pozbyć się tego problemu ???

marco
09-05-2007, 13:59
JoomlaExplorer

na3
10-05-2007, 14:10
JoomlaExplorer
Mam zainstalowane, tylko nierozumiem a jaki sposób ma mi to pomóc.
Jeżeli instaluje nowy moduł/ komponent to i tak mimo, że mam ten komponent zainstalowany to nieprzypisuje mnie jako właściciela katalogu.
Jeśli mogę Cię prosić, to wyjaśnij mi co mam z JoomlaExplorer zrobić, aby normalnie pracować??
Jak instalować kolejne noduły, aby niebyło problemu??
Z góry dziękuje

marco
10-05-2007, 14:37
Na niektórych serwerach w przypadku instalowania komponentów czy modułów przez www, właścicielem zainstalowanych plików nie jesteś ty tylko wirtualny użytkownik www i tylko admin serwera może zmienić właściciela na Ciebie. Dlatego też jak chcesz normalnie pracować to za pomocą JoomlaXplorer musisz zmienić uprawnienia do tych katalogów na 777 tak aby wszyscy czyt. również Ty mógł je modyfikować przez ftp czy inne drogi różne od www.

... mam nadzieję że w miarę jasno ...

na3
11-05-2007, 16:18
Pomogło....dzięki ;)
Nie jest to idealne rozwiązanie, ale przynajniej pozwala mi samemu edytować pliki...

ciapaczek
07-08-2008, 15:37
U mnie pomogło ładowanie na serwer plików za pomocą FTP wbodowanego w serwer, a nie tego w Joomla! Rozumiem, że jest to wyjście tylko dla obrazków na przykład, a nie dla komponentów Joomla.

inkos
07-08-2008, 15:38
U mnie pomogło ładowanie na serwer plików za pomocą FTP wbodowanego w serwer, a nie tego w Joomla! Rozumiem, że jest to wyjście tylko dla obrazków na przykład, a nie dla komponentów Joomla.
Mozna jasniej bo nic nie rozumiem z Twojego posta.

ciapaczek
07-08-2008, 20:18
Kiedy ściągałam pliki przy pomocy uploadera wbudowanego w Joomla, to dostawały one automatycznie właściciela 99 zamiast mnie. Dzlaczego? Właśnie próbuję się dowiedzieć u administratora. Wysyłanie obrazków do odpowiedniego katalogu przez FTP nie powodowało takich dziwnych zmian w charakterystyce plików. JoomlaXplorer nie likwiduje problemu użytkownika 99 całkowicie niestety.