PDA

Zobacz pełną wersję : błąd podczas importu bazy, pomocy!



l_uis
10-05-2007, 09:31
Mam serwis postawiony na joomli, na serwerze yoyo.pl chciałem go przenieść na inny serwer, więc zainstalowałem joomle i wyeksportowałem bazę z yoyo.pl, niestety podczas importu pokazuje mi błąd. Co robię nie tak.
http://l-uis.w.interia.pl/karta-sieciowa/sql.GIF

kuba-police
10-05-2007, 17:11
Może zmień kodowanie bazy danych?

Rybik
10-05-2007, 17:54
hehe juz pisalem ze temat usuwam bo yoyo jest be ale wlasnie doczytalem ze sie stamtad wynosisz :)
wyglada na to ze to co wyeksportowales zawiera polecenia utworzenia bazy na co nie masz zezwoleń, zrób tak:
na yoyo:
- nie eksportuj bazy tylko tabele, wejdz do bazy, wybierz eksport, nie zaznaczaj lub odznacz "Create Database", w okienku po lewej zaznacz "Select all" - dotyczy tabel z bazy, wyeksportuj to w trybie zgodności MYSQL40 z kodowaniem latin2_general_ci , wyeksportuj to drugi raz w trybie zgodności MYSQL40 z kodowaniam utf8_general_ci (lub po prostu uft-8). Będziesz miał na wszelki wypadek 2 wersje.
- na nowym serwerze stworz baze, usera, nadaj prawa userowi, wejdz w phpMyadmin, wejdz do nowej bazy i zaimportuj sobie jedna z wersji, sprawdz czy literki pl działaja, jak nie to wyczysc baze i zaimportuj ta druga. Przy imporcie rowniez wybierz tryb zgodnosci MYSQL40

papugam
10-05-2007, 18:21
Witam
czemu uwazacie ze yoyo.pl jest bebe. Mam ta postawiona stronke tylko do testów aby pokazac grafike i wydaje mi sie ze nawet jest spoko :)

Rybik
10-05-2007, 18:47
za wzgledu na:
- ustawienia serwera nie spelniajace wymagan joomla,
- poblokowane funkcje uniemozliwiajace pelna swobode w administracji Joomla (rdzeń działa ale poważniejsze komponenty nie bardzo)
- ilość problemów na tym serwerze zgłaszanych na forum
- brak wspacia ze strony administracji (wysyłanie userów na drzewo -> to wina Joomla, brak odpowiedzi, usuwanie kulturalnie sformuowanych zażaleń z forum)
Sloganem promocyjnym Joomla jest "Power in simplicity" dodatkowo CMSy wymyślono po to zeby ułatwić zarządzanie dynamicznymi stronami, Największa siła CMSów Open Source tkwi w swobodzie rozbudowy o dodatkowe bajery pisane przez ludzi z całego świata. Nietety zamiast "Power in simlicity" serwer yoyo zachowuje się jak "Hrabina Eutanazja dwojga nazwisk Bolesna - Mordęga", czego wcale nie ułatwia administracja tegoż serwera.
Jeżeli sprawy poszły ku lepszemu i yoyo ma jakieś swoje własne ustawienia i triki pozwalające na pełną funkcjonalność Joomla! to chętnie przeczytam i opublikujemy fachowo przygotowany materiał na forum.
[Założenie odgórne - nie reklamujemy hstingów, nie wspieramy darmowch serwerów inaczej niż przez rzetelny opis na forum, tak jak to swego czasu opisywał m.in. Jokris w sprawie serwerów ovh, pomimo mojego uprzedzenia do darmówek, gośc tam prowadzi stronke i opisał jak to tam zorganizować]
Poza tym niecałe 50 PLN za serwery "wszystkomające" to naprawdę niewiele i warto oszczędzić sobie nerwów - zapłacić ludziom którzy się staraja o klienta a nie lecieć w byleco bo jest darmowe.
Przy odrobinie pracy serwery się zwracają, mi się zwróciło 20PLN w z programu partnerskiego hostingodawcy, plus ok 15$ z google AdSense [to za 2 miesiące działalności] i po 10PLN z hostowanych stron znajomych na moim koncie [rocznie]. Dodatkowo zasponsorowano mi konto testowe - pełna funkcjonalność tylko grzecznościowo nie parkuje tam domen i nie prowadzę serwisu komercyjnego.
Wielu hostingodawców wspiera ambitne projekty i można próbowac wystąpić o darmowe konto po pokazaniu eleganckiego serwisu WWW zmontowanego offline. Możliwości jest wiele a darmocha zwykle odbija się czkawką.
Wątek o serwerach uważam za zamknięty w tym temacie.