PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienia w artykułach



beard
10-05-2007, 11:55
W instrukcji Joomla odnośnie ustawień w artykułach jest napisan: "...Pierwsza z możliwości jest niezwykle przydatna, jeśli w parametrach atykułu wybierzesz opcję Wprowadzenie => Ukryj." i dotyczy to ustawień wprowadzenia i tekstu głównego względem siebie (np. aby wprowadzenie nie było widoczne w tekscie głównym. Przejrzałem kilka edytorów i nie znalazłem takiej opcji...
Drugie pytanie dotyczy również artykułów: Czy jest możliwość aby wybrany artykuł był zawsze pierwszym na stronie głównej niezależny od innych sekcji/kategorii czyli nie zmieniał położenia przy sorcie wg daty?
Radek

magdaa
10-05-2007, 16:19
a może chodziło o zakładkę parametry, a w nim "Tekst wprowadzający" ? ;)

beard
10-05-2007, 16:48
Wielkie dzięki. Pozdrawiam :) . Radek

idek
10-05-2007, 17:33
ja równiez bym się chętnie dołozył do pytania o kolejności artykułow na pierwszej strnonie..

a do niego dołozyłbym jeszcze swoje: co trzeba edytować (domyslam się że jakiś plik, tylko jaki) aby artykuły na głównej stronie wyświetlały się jeden pod drugim.. bo jesli dam wiecej niż 2 arty (np.3) to widze je w ten sposób, że pierwsz artykuł jest elegancko na samej górze, natomiast pod nim znajduja sie dwa artykuły na taj samej lini, w dwóch kolumnach (z lewej jesden i z prawej drugi)

dziękuje za pomoc z góry:)

Rybik
10-05-2007, 18:03
skad pomysl ze jakies pliki trzeba edytowac ? Joomla to CMS a nie mocium-panie-bajer-file-wrapper :D poszukaj w necie i na forum na temat "artykuły na stronie głównej" , "artykuły na startowej", "kolejność newsów"

idek
10-05-2007, 18:05
hehe... wiesz taki zawodowy nawyk.. do tej pory wszystkie strony pisałem ręcznie:P hehe.. ale dobrze wiedziec, no wiec poszperam jeszcze, bo póki co to co znalazłem nie pomogło ;) :P

edit:
ok, znalażłem rozwiązanie.. to banalnie łatwe, ale nie kumałem słowa "szpalet" hehe:) jakby ktoś szukał rozwiązania, to znajdzie tutaj: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=9411