PDA

Zobacz pełną wersję : Art*Form - broblem z baza danych.



awaletz
10-05-2007, 15:50
Po zainstalowaniu art form i kliknięciu stwórz formularz pojawia się komunikat:

Table \'baza322_23_pogo.jos_artforms\' doesn\'t exist SQL=SELECT count(*) FROM jos_artformsDB function failed with error number 1146
Table 'baza322_23_pogo.jos_artforms' doesn't exist SQL=SELECT * FROM jos_artforms ORDER BY id LIMIT 0,30

Nie da sie ukryć ze nie ma tabel w bazie danych. Może ktoś wie co jest przyczyną albo chocia wie jakie rekordy maja byc w tabeli. Chyba że znacie lepsze komponent do tworzenia formularzy ale koniecznie z możliwością stworzenia formularza z wysyłaniem go na mail wraz z załącznikiem.

Pozdrawiam

awaletz
11-05-2007, 09:24
Poradziłem sobie jednak. Jakby ktoś miał taki problem to trzeba wyedytować artforms.xml (w rozpakowanym zipi'e) i zmienić w zapytaniach do bazy danych mos_artforms_items na jos_artforms_items oraz mos_artforms na jos_artforms.

czyma
16-05-2007, 23:55
Mialem podobny problem - zrobilem tak jak napisales ale podczas proby publikacji formularza wyszedl mi komunikat ze mam jakies bledy w zapytaniu do bazy sqlowej. Czy Tobie zadzialal ten formularz bez problemu ? Czy on w ogole dziala z joomla ? (mam joomle 1.0.11 i wersje artforms 2beta 5 sciagnieta z polskiej strony joomli). Jesli to nie dziala to sklaniam sie do powrotu do pytania jaki jest "lepszy komponent do tworzenia formularzy ale koniecznie z możliwością stworzenia formularza z wysyłaniem go na mail wraz z załącznikiem?"
Pozdrawiam.

awaletz
17-05-2007, 10:51
Mi zadziałał i bez problemu wysyła załączniki. Wklej te komunikaty które Ci pokazuje to może coś poradzimy. Pozdro

awaletz
17-05-2007, 10:52
Dobra, juz wpadlem o co chodzi:-) Musisz ręcznie w bazie zmienić rekord published z 0 na 1. Ja nie będziesz wiedział gdzie to daj znać:-)

zwiastun
17-05-2007, 11:20
Poradziłem sobie jednak. Jakby ktoś miał taki problem to trzeba wyedytować artforms.xml (w rozpakowanym zipi'e) i zmienić w zapytaniach do bazy danych mos_artforms_items na jos_artforms_items oraz mos_artforms na jos_artforms.

NIE!
Przed instalacją trzeba zmienic na:
mos_artforms_items na #__artforms_items
mos_artforms na #__artforms

Możliwe, że trzba tez dokonać takich zmian we wszystkich skryptach komponentu = zastąpić ciąg mos_artforms na #__artforms we wszystkich odwołaniach do bazy danych

czyma
17-05-2007, 15:17
Ok, zmienilem przed istalacja zgodnie z instrukcją zwiastuna - pozniej przegryzlem sie przez wszystkie skrypty i nie znalalazlem juz w nich zadnego mos_artforms (wszystkie byly z #) - ale niestety dalej klops :(

Publikacje moge zmienic w bazie danych z 0 na 1 ale zamiast formularza na stronie wyswietla mi sie tylko okienko do zalaczenia pliku. (Jesli chodzi o komunikat bledu to dotyczyl on wlasnie tej publikacji)

Poza tym podczas tworzenia formularza wszystko wyglada ok, niestety kiedy zapisze formularz i na liscie pojawi sie jego nazwa, gdy powracam do jego edycji nie wyswietla on zadnych danych. Tak jakby sie one w ogole nie zapisaly... nie mozna tez usunac zapisanego formularza -> komunikat bledu "zaznacz element do usuniecia" - a przeciez zaznaczam...
Cos najwyrazniej nie gra tak jak powinno... macie pomysla gdzie pogrzebac zeby to zaskoczylo ?

awaletz
17-05-2007, 20:53
Sorry za to wyżej, Zwiastun ma racje, troche prostacko do tego podszedlem. Co do Twojego problemu to mi tez wyswietlal sie jedynie upload plików ale o ile pamietam to najpierw dodalem pola a pozniej edytowalem jeszcze je w bazie (znowu na okolo:-)), bo tez mialem taki problem i byly zle wpisy. Pozdro

czyma
20-05-2007, 21:40
Dzieki za pomoc i pomysly :) poklikalem troche i dziala... podaje rozwiazanie, gdyby ktos jeszcze mial podobny problem... jak sie zdefiniuje w administratorze formularz to trzeba przejsc do bazy danych i recznie pomoc mu zaistniec czyli wszystkie zdefiniowane przez nas pola z danego formularza trzeba przypisac do formularza ( wyedytowac dane z tabeli "jos_artforms_items" i w kolumnie form_id trzeba podac numer formularza, w ktorym dane pole ma sie pojawic np 1 jesli mamy tylko jeden formularz z numerem id 1)

No to jak juz sie z jednym uporalem to teraz bede walczyl z tym zebym mial dwujezyczna wersje tego formularza bo jomfish tego niestety nie obsluguje:(
Pozdrawiam.