PDA

Zobacz pełną wersję : Syndicate



jahu
21-02-2006, 10:09
Jak dla mnie moze nie najlpilniejsza nie wiem czy tak wazna dla innych - Syndicate - czyli generowanie wiadomosci RSS - w tej chwili komponent moze generowac wylacznie na podstawie zawartosc publikowanej na Front Page. jesli chodzi o mnie to wolalbym bardziej konfigurowalne - funkjce Front Page oddzielic od Syndicate na zasadzie - jest to jedna z opcji do generowania RSS czyli np: okienko wyboru sekcji, kategori z jakich nowinki maja byc uwzgledione przy tworzeniu RSS a oprocz tego np opcja do zaznaczenia frontpage'u.

zwiastun
22-02-2006, 02:34
Dyskusyjne.
Pisałem już. Najprostszy argument: Żaden problem umieszczać nowości na stronie startowej.
To co prooonujesz, to nie proste rozwiązanie, ale skomplikowane. Dziś nie musisz nic robić, żeby udpostępnić w kanale RSS nowości ze swojej strony (poza umieszczeniem arta na stronie startowej, oczywiście). W tym, czego chcesz, trzeba byłoby dodatkowo jeszcze ustawiać moduł czy komponent.
Do niektórych komponentów są już dedykowane RSS-y.
To, co proponujesz, to raczej sugestia nowego, dodatkowego rozwiązania, a nie rozwiązania zastępującego standard.

jahu
22-02-2006, 11:10
Do niektórych komponentów są już dedykowane RSS-y.

Moglbys rozwinac do ktorych?

No dobra tylko czy w tej chwili jest mozliwe udostepnianie w kanale RSS nie publikujac na front page? Chyba NIE (Wyglada to chyba tak ze udostepnianie w kanale jest sztywno powiazane z publikacja na front page - a mi chodzi o rozdzielenie tego - oczywiscie jakby ktos chial - czyli np domyslnie opcja publikacja tego co we front page - zaznaczasz 2 opcje i mozesz np wybrac kategorie i sekcje)

Albo inaczej czy z szablonu strony glownej mozna usunac "pole" front page a zastapic np artem / artem statycznym - poprostu zeby artykuly zaznaczone jako "frontpage" nie pojawialy sie na stronie startowej ?

zwiastun
22-02-2006, 18:42
Do joomlaboard, zdaje się, że widziałem gdzies do remo albo docmana.
Nie musisz umieszczać FrontPage jako strony startowej. Dla RSS nie ma to znaczenia. Umieścić musisz arty na stronie startowej (czyli we FrontPage).

Twój zamysł rozumiem, ale to jest odejście od istoty tego komponentu: pokazywania NOWOŚCI na stronie startowej, a nie w jakiejś kategorii czy sekcji.
Inaczej, udostępniasz innym to, co się pokazuje w Twojej witrynie (albo może pokazywać) na stronie startowej.
Standardowe rozwiązania to standardowe rozwiązania. Muszą być proste, jasne, oczywiste, bo inaczej z rzeczy prostych zrobią się bardzo skomplikowane.

jahu
22-02-2006, 18:54
Ok to zmodyfikuje swoje oczekiwania: Jak zrobic taki efekt:

Wchodzac na strone nie bedzie widac tego co jest oznaczone jako frontpage
http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/images/stories/poradniki/pierwsze_kroki/zawartosc.png
Czyli zeby Glowna zawarotscia byl z gory wybrany artykul. a nie to co oznaczne jako "frontpage" Wtedy bym oznaczal wszelkei arty jakie maja sie pojawic w kanale RSS jako frontpage a sama strona "startowa" nie ulegalaby zmianie co do zawartosci jesli chodzi o to pole "Glowna zawartosc"