PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja polskiego pliku językowego



Kasia79
12-05-2007, 22:48
Witam!

Na mojej stronie mam zainstalowaną anglojęzyczną wersję Joomla! 1.0.12. Ponieważ z założenia bedzię to strona wielojęzyczna, zainstalowałam Joomfish! i polski plik językowy Joomla! Polish language (UTF-8) ściagnięty ze strony http://www.sigsiu.net/.
I pojawił się mały problem. Otóż w nazwach modułów/komponentów oraz tytułach wiadomości nie moge używać polskich liter. Po prostu zamiast ą, ę, ć itd. wyświetlają się mało estetyczne ciągi znaków. Problem ten NIE dotyczy treści strony, która poprawnie wyświetla polskie litery.
Z forum joomla.org dowiedziałam się, że przyczyną może być fakt iż używam pliku językowego UTF-8, a polecany jest plik z kodowaniem ISO-8859-2.
Pytanie brzmi: czy plik Joomla_1.0.0_Polish_ISO-2 dostępny na joomla.pl będzie kompatybilny z Joomla! 1.0.12? I czy rozwiąże on problem braku polskich znaków w nazwach i tytułach?:confused:
Nie bardzo mam mozliwość przetestownia tego osobiście, bo musiałabym wpierw usunąc plik UTF-8.
Będę wdzięczna za pomoc/informacje, jeśli ktoś takową dysponuje.:)

Kasia

kurtz
16-05-2007, 19:27
[...]

Rybik
19-05-2007, 01:14
Rozumiem, że używasz standardowej wersji anglojęzycznej z polskim plikiem językowym frontendu kodowanym w ISO-8859-2
Oba pliki językowe SOBI2 przeznaczone są dla wersji RC2.5 więc możesz je spokojnie podmienić. 30 sekund -> do nazwy starego pliku dopisz "old_" i wgraj nowy plik językowy (iso) ... sprawdź jak zachowuje się strona
Jeżeli dalej będą kłopoty z polskimi znakami to zajrzyj do bazy danych przez phpMyAdmin i zobacz jakie jest kodowanie tabel tego komponentu. W razie czego zmień z latin1_cośtam_ci na latin2_general_ci.