PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja komponentów



dzidkowo
21-02-2006, 14:52
sory za trywialne pytanie
ale nie mogę sobie dać rady z instalacją komponentów z tej stronki
gdzie je muszę wrzucić (do którego folderu?)
czy muszę je instalować ręcznie czy pójdzie z automatu???

z góry dzięki

livio
21-02-2006, 15:12
Poczytaj pomoc.
Joomla! to nie phpBB, czy PHP-Fusion.
Tutaj wszystko jest dziecinnie proste.

dzidkowo
21-02-2006, 16:27
pomoc czytałem i robię wszystko według instrukcji a jednak wyskakuje błąd instalacji
Nie można utworzyć katalogu"/srv/www/htdocs/web194/html/waleczka/joomla/components/com_artgbook/"

zwiastun
21-02-2006, 19:37
Może nie ma praw dostępu?

livio
21-02-2006, 19:59
Dokładnie.
Tak się dzieje, gdy się instaluje z cPanela - trzeba ręcznie czasem zmieniać.

dzidkowo
22-02-2006, 21:33
no już kompletnie nie wiem co jest grane próbowałem zmieniać prawa dostępu do pliku i nic, próbowałem wgrywac na rózne sposoby (czytałem pliki pomocy, fora) i nadal nic

czy możliwe że nie nie moge wgrać komponentu przez to że mam wyłączone safe mode???

viper
22-02-2006, 21:38
jeśli masz safe mode on to masz problem, zobacz na forum jest pare wątków o tym
pozdrawiam

suder
17-04-2006, 12:52
Jeśli masz safe mode on to masz prblem - poczytaj na forum bo są o tym watki...

o matko... tak sa watki w których każdy "Mady" pisze to samo - "zobacz w pomocy - tam wszystko pisze" otóż niestety ale nie pisze.

Też mam safe mode on i nie da się instalowac z zipów ani z katalogu - co więcej zatem pisze w pomocy?

A każdym watku gdzie ktos ma z tym problem nikt nie odpowiada ani nie rozwazuje problemu tylko odsyła gdzieś... najlepiej zamknijcie to forum bo "szkoda waszego czasu" na odpowiadanie na pytania o ABC.

Jakbyście raz konkretnie odpowiedzieli - bez kretyńskiego odsyłania wszedzie tam gdzie nic nie ma to by takie watki ciągle nie powstawały.

A o że ktoś powie "zainstaluj recznie" to co mam niby zrobić? Sami prowokujecie pytania o ABC - żadnych odpowiedzi nie ma na nie - to sie nie dziwcie że ludzie się ciągle o to pytają.

Jasne, znajdzie sie php/MySql master który zarzuci pare hasełek i co z tego - z takimi postami to niech se idzie na forum dla masterów php sięhwalić. Co niby z tego ma zwykły śmiertelnik zrozumieć.
Zamiast dać konkretną odpowiedź wolicie dyskutować o tym jakie to z nas nooby że nie umiemy, nie czytamy faq (w którym tego niestety nie pisze co zrobić i jak zainstalować - ani w pomocy admin itd...) itd, 3 storny gadania o tym że zasmiecamy forum i temu podobne brednie - ale nikt nie odpowie co zrobić żeby sie te holerne komponenty zainstalowaly, albo jak je "ręcznie" zainstalować.

Czy nie dziwne sie wydaje ze ludzie się ciągle o to samo pytają? Bo nikt nie powiedział jak to zrobić krok po kroku (sory ale zaisntaluj ręcznie nie wiele pomaga).

Jeżeli się myle to prosiłbym o skierowanie mnie do watku gdzie jest to wyjasnione i omowione i rozwiazuje problem - bo ja takiego nie znalazłem.
A przeszukiwałem 1000razy jak radziliście we wszytkich tych watkach.

Rlyeh
17-04-2006, 13:06
Przyglądam się temu forum od dłuższego czasu, i muszę przyznać trochę racji panu powyżej. Wiele jest osób, które w swej nieskończonej mądrości odsyłają tam, tu, tam, siam, gdzieśtam, nierzadko po zmieszaniu z błotem lub wykazaniu niskiego IQ osobie pytającej. No dobra, można i tak. Jednak jeśli to ma być droga rozwoju tego forum (w którą nie ingeruję i nie zamierzam) - to gratulacje, cześć; dobrze, że znam angielski - to sobie poradzę, jednak sporo osób zaczynających z Joomla nie zna tego języka.
Nie lepiej byłoby zrobić jakieś dwie tablice, gdzie jasno i przejrzyście, czarno na białym napisać na jednej: "Nowi użytkownicy", "Pierwsza instalacja", "Podstawy", zaś na drugiej "Zaawansowani" czy coś równie sensownego? Naprawdę, na tym forum wyszukanie potrzebnej rzeczy czasem graniczy z cudem.
--
Wracając do tematu: skoro safe mode to taki problem, oraz "zobacz na forum jest pare wątków o tym" - czemu nie widzę tego w faq? Mhm.

viper
17-04-2006, 13:26
Jak "ręcznie" zainstalować komponent? (http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/411/26/)