PDA

Zobacz pełną wersję : conajmniej dwie sekcje na stronie głównej



vonsko
16-05-2007, 11:54
witam, próbuje zmodyfikować layout mojej strony do takiego efektu który by mnie ( i moich odbiorców miejmy nadzieje ) satysfakcjonował, i tak:

Zamierzam prowadzić kilka dużych sekcji, jakkolwiek chciałbym aby na stronie głównej oprócz głównej sekcji wyświetlała sie jeszcze co najmniej jedna. dotarłem gdzieś do tutka tłumaczącego działanie niektórych funkcji w szablonach (load module itepe). najpewniej jednak interesuje mnie

mosMainBody();,

na końcu tego tutoriala była informacja że jeżeli chce umieścić więcej sekcji istnieje taka możliwość, po grubszym przeanalizowaniu widzę że takiej opcji nie ma ;)

moje pytanie brzmi jak zmodyfikować funkcję mosMainBody aby wyświetlać w drugiej kolumnie drugą sekcje

mosMainBody('sekcja[2]'); ?

zwiastun
16-05-2007, 15:30
1.Odpowiedz sobie na pytanie, ile materiałów głównych można umieścić na stronie. Który będzie główny, jeśli dwa będą główne.

2. Zanim pójdziesz dalej, odpowiedz sobie jeszcze na pytanie, co to jest blog w Joomla! i po co został stworzony.

vonsko
16-05-2007, 15:40
może to troche zobrazuję:
- pierwsza sekcja - main news - lokalne nie lokalne, główne.
- druga sekcja - newsy z pewnej dziedziny,
- trzecia sekcja podacasting/rss ( ale w postaci artykułów! )

swoją drogą nie będe miał nic przeciwko jeśli wytłumaczysz ( lub podasz sensowny link ) mi na czym polega blogsection i jak go wydłubać na strone główną jeśli do tego zmierzałeś

Myszoor
16-05-2007, 16:07
1.Odpowiedz sobie na pytanie, ile materiałów głównych można umieścić na stronie. Który będzie główny, jeśli dwa będą główne.
to proste: http://kuriergmin.pl/ - chciałbym oddzielić sport od obyczajówki w sposób bardziej cywilizowany ...
Poradzisz coś ;)

vonsko
17-05-2007, 18:23
no dobra a może mi ktoś powiedzieć jak wygląda kwestia wyciągnięcia jakichś nagłówków artykułów lub poprostu ostatnich wpisów z bloga ? (może można to grzecznie podpiąć do jakiegos user10 w panelu a potem poprostu w templatce załadować ? )