PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z panelem admina (artykuły)



kasia55424
16-05-2007, 22:55
Witam. Jestem nowym użytkownikiem joomla, więc mogę torszkę pokręcić nazwy itp. za co z góry przepraszam :)
Zainstalowałam joomle, praktycznie wszystkie konfiguracje serwera są zgodne z wymogiem (prócz safe_mode = On, lecz była mi potrzebna do innego cms-a) Lecz wątpię, aby było to powodem problemu, który tutaj wystąpił.
Gdy chcę wyedytować jakiś artykuł, bądź dodać nowy wszystko działa ok, do momentu, gdy chcę go zapisać. Opcja zapisz nie reaguje... nie ma żadnej reakcji. Prócz tego nie wiem dlaczego, lecz gdy edytuje jakiś artykuł, menu górne jest nieaktywne... znikają hiperłącza, a zostają same nazwy :/
Wyżej opisany problem widać na owym screenie...

/screen usunęłam - jego wymiary rozwalały cały układ postu/magdaa

ok, sorry nie miałam czasu zmniejszyć, aby zobaczyc screen proszę kliknąć...
http://serwer.cal.pl/smieci/joomla.jpg
Ma ktoś może pomysł co jest nie tak? :)
Pozdrawiam, kasia55424

magdaa
16-05-2007, 23:39
Do panelu admina loguj się z takiego adresu, jaki masz w configuration.php a dokładnie chodzi o adres, który masz wpisany w $mosConfig_live_site. Zwróć uwagę, czy masz tam "www", czy nie.

Nieaktywny pasek menu podczas edycji artykułu ? - tak ma być.

kasia55424
16-05-2007, 23:52
Loguję się dobrze... to raczej nie w tym problem. :)
Loguję się przez 'http://' i tak jest też w configuration.php wpisane.
A co do tego menu to nie wiedziałam :)

magdaa
17-05-2007, 00:08
w takim razie, aby innym ułatwić tobie pomoc, podaj więcej szczegółów - np jaki edytor tekstu wykorzystujesz i czy sprawdzałaś, czy na innej przeglądarce problem również występuje ?

kasia55424
17-05-2007, 22:03
Tak, wszystko fajnie prosto tylko jest problem ...
Nie działają mi opcje "Zapisz", "Zastosuj", "Anuluj".
Raz dla testu publikowałam jakiś artykuł, i po wpisaniu treści, kliknełam zapisz:) i wyskoczyło mi coś że mam wybrać sekcję, lecz gdy już to wykonanałam "zapisz" nie reagowało. Nie wiem co jest tego powodem. :)
Dobra, już wiem czemu menu nie działa. Pytam, bo jestem przyzwyczajona do innych cms-ów. :) Więc nie wiem jak to dokładnie tutaj wygląda. :)
Macie jeszcze jakieś pomysły? :]
A właśnie pytałaś o przeglądarkę... korzystam z mozzilii firefox, w IE było identycznie. Sprawdzałam to też na komputerze szkolnym, błąd nie ustępował... ;/

kasia55424
18-05-2007, 21:18
Co do konfiguracji typu "Register Globals na On zamiast OFF", to nie ma problemu. Sama mogę sobie ustawiać co i jak, usługodawcy udostępnili taką możliwość, co jest bardzo przydatne. Dziwną sprawą jednak jest to, iż jak wcześniej wgrywałam joomle, chyba tę samą paczkę... i chyba jeszcze gdzies tam jest wystąpił mi ten sam błąd...
Dobrze... spróbuje jeszcze raz wgrać paczkę... do 3 razy sztuka ;p
A nie wiecie może jaki plik jest odpowiedzialny za te opcje w menu ? :) moze on jest źle wgrany...

Rybik
18-05-2007, 22:46
Jedyny znany problem z takim zachowaniem J! to właśnie adres. Z nieznanych mi przyczyn Joomla lubi w trakcie administrowania stroną, chyba w momencie wejścia w tryb edytora WYSIWYG obcinać www z adresu, wtedy nie dzialają przyciski Zapisz i reszta.
Safe Mode nie powinno miec wiele do gadania akurat w tym miejscu. Sprawdź dokładnie adres WWW w momencie wystąpienia błędu, nie ważne czy logujesz sie dobrze czy nie, "www" jest zjadane w trakcie :)
rozwiązaniem chwilowym jest na pewno dopisywanie reczne "www" w momencie wystąpienia błędu

kasia55424
19-05-2007, 22:26
U mnie przy www i samym http:// występuje ten sam błąd...

Edytor którego używam to: WYSIWYG TinyMCE


Dzięki za wszystkie porady... problem został pomyślnie rozwiązany :)
Znajomy polecił mi zmienić edytor na JCE i wszystko działa super :)
No to teraz będzie można pobawić się Joomlą ;)

Pozdrawiam, kasia55424