PDA

Zobacz pełną wersję : Wkładanie artykółów do koszyka + 2 języki



grooby
17-05-2007, 20:54
Witam wszystkich.
Szukam dodatku, albo innego rozwiązania które pozwoli mi gotowe już artykuły (artykuł = opis sprzedawanej usługi) włożyć do koszyka i sprzedać, ewentualnie za pomocą formularza wysłać maila do mnie i odbiorcy z opisem zamówienia.

Z facileforms jest problem z dwoma językami.

Mam zainstalowane Joomla! 1.0.11

Z góry dzięki za pomoc.


---Edit
i proszę admina o poprawę ortografa w temacie )-:

kurtz
17-05-2007, 21:07
[...]

grooby
17-05-2007, 21:42
Właśnie nie bardzo, a przynajmniej nie dogrzebałem się takiej funkcjonalności, żeby włożyć artykuł do koszyka.
Jeśli wiesz jak to daj znać.

No i z drugim językiem VM jeszcze walczę.

Edit
Problem z językami już zwalczyłem (-:

kurtz
18-05-2007, 20:11
[...]

grooby
19-05-2007, 17:06
ech...
Artykuł to opis usługi, gdybym był szewcem to napisałbym w nim:
Naprawa buta, podbicie cholewki.
Nasz szewc jest profesjonalistą naprawiającym buty od ponad 20 lat.
<<tu jakas fotka szewca przy pracy.>>
Dołoży on wszelkich starań aby zreperowane obuwie już nigdy więcej się nie zepsuło! Nasi pracownicy potrafią zrobić cuda. Z waszych sandałów <<zdjęcie sandałka>> zrobią ekskluzywne kozaki <<zdjecie kozaka z krokodylej skóry>>.

Dodatkowo oczekująć na kozaki, możecie skorzystać z kibelka <<zdjęcie kibelka>> lub innych wygódek <<zdjęcie innej wygódki (-: >>.

Generalnie chodzi o to, że content jest już w zasadzie wypełniony, a teraz urodziło się, że ma to to pełnić funkcję sklepu.

Po prostu całość od dupy strony jest to zrobiona, że się tak nieładnie wyrażę.
Zawsze można to przekleić do sklepu, ale szukam mniej praco, a przede wszystkim czasochłonnej możliwości.
Z tego co widzę to nie będzie wyjścia i trzeba będzie wszystko do VM przerzucić.

Co do pomysłu z dodawaniem krótkiego opisu i łącza do sklepu to już o tym myślałem, ale aktualizacja będzie trochę problematyczna. Wolałbym, żeby to się odbywało z automatu (-:

Mimo wszystko dzięki za chęć udzielenia pomocy.
Oczywiście, wszystkie nowe propozyjce rozwiązania problemu mile widziane.

PS. do PS. Żebyś wiedział że to też jest istotne, ale przed dokonaniem wpłaty, tuż po zamówieniu, a nie po zapłacie.

kurtz
19-05-2007, 17:19
[...]

grooby
20-05-2007, 18:37
Wielkie dzięki kurtz. Nie wiedziałem, że paypal ma takie możliwości! (-:

Teraz pozostaje jeszcze jedna trudność techniczna, mianowicie za cholerę nie mogę dodać kodu formatki do jakiegoś tekstu )-:

W WYSIWYG wiadomo interpretuje jako zwykły tekst natomiast jak dam html, wkleje kod formy i wcisnę Update to wraca do poprzedniego tekstu, ale formatki nie dokłada.
Tak jakby zupełnie ignorował to co wkleiłem.

Jakieś pomysły? (-:

Edit:
Znalałem jak dodać formę, wyłączyć WYSIWYG, dodać form, włączyć WYSIWYG. Tylko później lepiej już nie edytować tego (-:

kurtz
20-05-2007, 19:02
[...]

grooby
20-05-2007, 21:19
JCE nie chce mi działać nawet lokalnie, ale zainstalowałem fckeditor2.1 i wszystko ładnie śmiga łącznie z dodawaniem formatki!

Kolejny ukłon w stronę kurtza (-:

kurtz
20-05-2007, 22:29
[...]