PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent do administrowania referencjami



snowjedrzej
17-05-2007, 20:00
Witam,

Czy jest jakiś komponent do administrowania referencjami firmowymi? A może jakiś pokrewny komponent, który do tego się nada?

Chodziło by mi o to, żebym mógł dodawać referencje i przypisywać je do określonych kategorii oraz żebym później mógł na stronie internetowej te referencje przeglądać.

Ważne - musi być możliwość dodania referencji do kilku kategorii na raz.

kurtz
17-05-2007, 20:08
[...]

snowjedrzej
17-05-2007, 21:23
Cześć, dzięki za odpowiedź.

Tekstowe + zdjęcie, które się otwiera w odrębnym oknie, gdy sie na nie kliknie.

Zresztą może być dowolnie, byle by się taki komponent znalazł...

kurtz
18-05-2007, 18:47
[...]

snowjedrzej
19-05-2007, 09:23
Dziękuję i doceniam. Pobawię się z tymi galeriami - być może coś mi będzie odpowiadało.

Pozdrawiam :)

Rybik
19-05-2007, 12:49
bezedura ;)
opowiedz dokładnie jak sie te referencje maja zacowywać
a) co to referencja ? składowe statyczne, ew. dane synamiczne
b) gdzie sie ma pokazywac ?

Podejrzewam, że da sie to zrobic na artykulach powiazanych przez keywordy z wykorzystaniem przerobionego mod_relateditems.
Po pierwsze i najważniejsze ... opisz jak możesz najdokładniej pożadane zachowanie tego komponentu / modułu, czyli co, gdzie i przy jakiej okazji chcesz zobaczyć.

kurtz
19-05-2007, 15:08
[...]

snowjedrzej
20-05-2007, 13:06
Kurtz, faktycznie, kobitki fajne ;) Te galerie dałoby się zastosować do referencji w plikach jpg, ale brakuje mi możliwości odpowiedniego sortowania referencji według określonych parametrów. A poza tym, wolałbym, żeby wpierw pojawiała się lista referencyjna bez zdjęć, a dopiero po kliknięciu w dany link żeby pojawiała mi się referencja.

Rybik, to co napisałeś brzmi, jak sądzę, tak jakbym chciał to wszystko widzieć. Też mi się wydaje, że można osiągnąć to co potrzebuję po prostu za pomocą artykułów i jakichś modów, ale nie wiem jakich...

Otóż chciałbym mieć następującą sytuację:

Tworzę listę referencyjną, do której dodaję referencje.

Tworzę różne kategorie referencji, np:
1. referencje podzielone według wielkości obsłużonego przedsiębiorstwa:
a) > 10 pracowników,
b) >20 pracowników
c) > 50 pracowników,
d) > 250 pracowników.

2. Referencje podzielone według typu zlecenia:
a) strategia marketingowa,
b) doradztwo gospodarcze,
c) program naprawczy,
d) itp. itd.

3. Referencje podzielone według wartości zlecenia:
a) > 1 zł
b) > 1000 zł
c) > 1.000.000 zł.

Przyporządkowuję referencje do poszczególnych kategorii.

Referencja miałaby po prostu wyglądać jak zwykły artykuł joomla. Byłby tam tekst + odnośnik do pliku pdf, jpg czy coś. Po kliknięciu w ten plik - otwierałby się on w odrębnym oknie.

----> i to wszystko, jak dotąd można po prostu osiągnąć za pomocą klasycznych funkcji joomla - za pomocą sekcji i kategorii artykułów.

Problem w tym, że ja chciałbym, aby była możliwość dodawania referencji do kilku kategorii na raz:

np. referencja dot. prac marketingowych, dla przedsiębiorstwa o wielkości > 250 pracowników, o wartości > 1000 zł.

Taka referencja pojawiałaby się na liście każdej z tych kategorii. Byłaby też jakaś opcja: pokaż referencje według: i tu byłoby okienko wyboru - według wielkości przedsiębiorstwa, typu prac, wartości zlecenia.

Mam nadzieję, że trochę to rozjaśnia... I czekam na jakieś banalne rozwiązanie.... ;)

kurtz
20-05-2007, 13:24
[...]

zwiastun
20-05-2007, 13:34
Przypisywanie jednego obiektu do wielu kategorii... Poza wyspecjalizowanymi komponentami nie ma szans!

kurtz
20-05-2007, 13:36
[...]

Rybik
20-05-2007, 13:47
Są i mają sens, oto sekcja rozszerzeń joomla, jest podkategoria na autka i nieruchomości:
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1864/Itemid,35/
Obawiam się jedynie, że jak w każdej dziedzinie - im większymi pieniędzmi obracasz, tym droższe narzędzia pracy. O ile z samochodami różnie bywa, to nieruchomości są taką "bogatą branżą" więc większość rozszerzeń będzie komercyjna.
Godnym uwagi jest komercyjny mosets hot property, ci sami ludzie stworzyli mosets tree na którym bazuje extensions.joomla.org
Pamiętać warto, że bardziej zaawansowane komponenty poza normalna instalacja stosują patche i hacki do kodu a te nie zawsze będą działać na "naszej" Joomli i trzeba stosować oryginalna z polskim langiem bez admina PL (www.joomlapl.com)

kurtz
20-05-2007, 14:32
[...]

snowjedrzej
20-05-2007, 14:46
Co do wyboru modułu w przypadku snowjedrzeja raczej nie celowałbym w wodotryski a jedynie w podstawową funkcjonalność.
Dokładnie. Ja naprawdę potrzebuję jakiegoś banalnego rozwiązania.

Tak naprawdę, po namyśle stwierdzam, że cały mój problem sprowadza się do znalezienia odpowiedzi na pytanie jak to zrobić, żeby jeden artykuł przypisać na raz do kilku kategorii....

kurtz
20-05-2007, 14:52
[...]

snowjedrzej
20-05-2007, 15:01
jeśli ma to być jeden artykuł [materiał statyczny] to chyba najprościej w każdej kategorii wkleić ten artykuł. Na raz nie dopiszesz masz do wyboru jednorazowo tylko jedną kategorię w Rozwijanym Menu wyboru tychże.
No właśnie nie o to mi chodzi! Szukam czegoś co umożliwi mi dodawanie jednego artykułu na raz do wielu kategorii - Musiałbym mieć możliwość zaznaczenia kilku kategorii w rozwijanym menu.

Ja mam tych kategorii referencji > 10. Nie będę dodawał każdej referencji po 10 razy. Muszę wprowadzić ok. 300 referencji -> musiałbym w takim razie stworzyć 3000 nowych artykułów.


W takim układzie po jaki ch** tyle szukania :-P
Właśnie, że to co wynaleźliście mi się przyda. I bardzo dziękuję. Tylko muszę coś z tego wybrać. Rozwiązanie, o którym pisałeś wyżej jest dla mnie nie do przyjęcia - dlatego szukam tego, czego szukam.

kurtz
20-05-2007, 15:05
[...]

snowjedrzej
20-05-2007, 15:08
Ok. Będę walczył. Wielkie dzięki za pomoc. Pozdr.

Rybik
20-05-2007, 23:49
Jest jeszcze Joomla Business Directory, pozwala na uzycie jednego elementu w kilku kategoriach.

Wklejanie jednego artykułu w kilka kategorii jest sprzeczne z ideą CMSa i wcześniej czy później przyprawia o ból głowy.

Jeszcze takie pytanie, aż dziw, że nie padło wcześniej ... a czemu nie Virtue Mart ?
Zdaje mnie sie ze obsluguje multiselect dla kategorii
Ma kupe ciekawych modulow
Obsluguje obrazki zamowienia, platnosci itp.

kurtz
20-05-2007, 23:55
[...]

Rybik
21-05-2007, 01:32
Może by to ugryźć z innej strony, użyć mod_related_items_xtd, lub przerobić nieco mod_relateditems, aby pokazywał teksty.
Do obejrzenia w działaniu na http://www.instalsoft.com.pl (http://www.instalsoft.com.pl/) w dziale programy, linki "referencje" [cos dziwnie strona nie działa :/ ale to nazwa.pl coś ma ostatnio klopoty]

Idea:
1. Referencje są artykułami w jednej kategorii, posiadają wstęp bez grafiki i rozwinięcie z obrazkiem {mosimage} albo wstawioną smooth gallery
2. Referencje są oflagowane słowami kluczowymi, które definiuja ich przynależność (taka pseudokategoria), przykładowe słowa kluczowe:
referencja, 100plus, 200plus, 500plus, budownictwo, Nazwa_firmy
3. Menu referencji będzie linkowac do artykułów - atrap, które Będa miały tekst: [słowa kluczowe]
Artykuł 1 - "Oto nasza lista referencji dot branży budowlanej" [referencja, budownictwo]
Artykuł 2 - "Oto nasza lista referencji dot firm powyzej 200 pracowników" [referencja, 200plus]
4. Moduł ustawiamy:
- na tryb "zawiera wszystkie" (wymaga zmian w kodzie), żeby pokazywał nie wszystkie powiązane artykuły a te gdzie wszystkie słowa pasują.
- "podaj kategorię" (j/w) żeby nie pokazywał swoich kolegów - atrap, ale artykuły z podanej przez nas kategorii
W ten sposób pod Artykułem 1 pokażą się wszystkie inne artykuły, które zawierają te same słowa kluczowe, w tym wypadku wszystkie referencje z działu budownictwo.
5. Moduł publikujemy na pozycji tuz pod mainbody (może wymagać prostych zmian w szablonie)

Zalety:
a) Pseudokategorie tworzymy sami, pisząc tekst opisowy z wybranym przez nas zestawem słów kluczowych
b) można zakodować również obsługe znaków minusa, plusa, żeby obsłużyć co ma być, czego nie a co może w wynikowym zestawie artykułów/referencji
c) cały czas jedziemy na artykułach, co powoduje że są one wyszukiwalne przez standardową szukajkę, podlegaja translacji JoomlFish, możemy w treści używać botów (email_cloaker, smooth_gallery, mosimage) oraz można zastrzec ich publikacje dla zarejestrowanych userów
d) można dopisać obsługę last_image i w skróconej liście referencji pokazywać mini-obrazek, którego potem w rozwinięciu nie widać
Wady:
a) w formie w której to opisałem to jeszcze nie istnieje, trzeba przerobić mod_relateditems, ale nie jest to trudne (po części juz to raz zrobiłem)
b) artykuły-atrapy "Oto spis referencji ..." są widoczne w szukajce i konieczne jest publikowanie modułu referencji na wszystkich podstronach oraz na "nieprzypisane" - ale można go tak ustawić, żeby bez treści siedział w ukryciu
c) niewiele jest narzędzi które by automatyzowały wyświetlanie pseudokategorii opartych na metakeywordach lub umożliwiały sortowanie i filtrowanie

kurtz
21-05-2007, 09:18
[...]

snowjedrzej
21-05-2007, 16:14
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Cieszę się, że temat wywołał zainteresowanie.

Teraz pozostaje mi tylko próbować. Ostatni post Rybika to już dla mnie zbyt wysoki poziom abstrakcji... ;) Jeżeli byś, Rybik, coś takiego skonstruował, to daj proszę znać.

Pozdrawiam

Jędrzej

Rybik
21-05-2007, 16:51
Przeczytaj jeszcze raz mój post od słów "Do obejrzenia w działaniu", masz serwis gdzie własnie tak to działa.
Czytasz opis programu a pod spodem widzisz firmy ktore go dystrybuuja. Słowa kluczowe kojarzą artykuły jak kotyliony na grupen sx party :P
Od dłuższego czasu nie rozdaję gotowców, za dużo pracy mnie kosztują - stosowane rozwiązania i ich zamienniki opisuję w sposób wystarczający do tego, zeby wziac dokumentacje i tutoriale z php i popisac cos samemu.

Drugim i równie znaczącym argumentem jest to, że nie mam tego w paczce gotowej do dzialania na dowolnej joomli i jak juz mam cos komus pomoc to wolalbym wiedziec ze rozumie to rozwiazanie i z niego nie zrezygnuje.

Przetestuj oryginalne moduły które podałem, one nie robia nic innego jak "pokaż mnie tu inne co mają te same słowa kluczowe" - do napisania (wzgledem oryginalu) jest:
- pokazywanie intro tekstu z linkiem "czytaj dalej"
- ograniczenie do konkretnej sekcji/kategorii, żeby nie pokazywał ze swojego zbioru
- ew obsluga grafiki w module

snowjedrzej
21-05-2007, 17:08
Jasne, nie śmiałbym nikogo prosić o przygotowanie gotowca specjalnie dla mnie. Na pewno będę próbował osiągnąć ten efekt o którym pisałeś, ale już z góry wiem, że to będzie trudne bo pojęcie o programowaniu mam marne...
Wpierw muszę jeszcze kilka razy przeczytać wszystkie wasze odpowiedzi w tym wątku.

Jeszcze raz dzięki.