PDA

Zobacz pełną wersję : Jedne zasoby SOBI - dwie stronki JOOMLA



n-euro-n
18-05-2007, 14:09
witam...
mam takie pytanko: czy to jest w ogóle możliwe, a jeśli tak - to jak to zrobić, aby na dwu różnych stronkach zainstalować SOBI i będą one używały tej samej - wspólnej bazy...
oczywiście obie stronki zrobione na Joomla + na tej samej bazie danych z tym że o różnych prefixach

pzdr n-euro-n

nexus246
21-05-2007, 13:02
Zmodyfikować Sobi - nawiązać połączenie z właściwą bazą danych i nazwać np. $database2 a potem podmienić w całym komponencie.

n-euro-n
22-05-2007, 15:54
Zmodyfikować Sobi - nawiązać połączenie z właściwą bazą danych i nazwać np. $database2 a potem podmienić w całym komponencie.

hehhh... troche jestem jeszcze za słaby w te klocki - da się to jakoś bardziej obrazowo napisać... :)
myślałem że jest gdzieś w którymś pliku (nawet szukałem po różnych) nazwa prefixu bazy sobi i wystarczy tam podmienić ten prefix... - tym bardziej że trzy witryny w których sobi miałoby używać tych samych zasobów pracują na jednej bazie danych - po prostu dla poszczególnych witryn tabele mają swoje prefixy...

Rybik
22-05-2007, 16:18
a tabele sobi maja prefiks niezależny od Joomla ? tzn czy
a) jos_sobi_cośtam
b) sobi_cośtam
jak a) to bedzie troche roboty a jak b) to powinno pójść "samo" ale na SOBI sie nie znam nic a nic wiec dobrze to sprawdzic na jakims osobnym koncie

n-euro-n
22-05-2007, 16:33
wityryna1_sobi_cośtam
wityryna1_sobi_cośtam
wityryna1_sobi_cośtam
etc...

dla następnej witryny sobi zrobiło sobie w bazie
wityryna2_sobi_cośtam
wityryna2_sobi_cośtam
wityryna2_sobi_cośtam
etc...
:(