PDA

Zobacz pełną wersję : ZMG i kilka własnych modyfikacji oraz kilka niedociągnięc



spex
19-05-2007, 00:09
Próbuje ustawić sobie galerie tak jak chcę ale mam kilka niedociągnięć z którymi nie mogę sobie poradzić.

1)Słowa kluczowe

Jak mam rozdzielać słowa kluczowe. Przy dodaniu zdjęć wpisuję kilka słów kluczowych potem zdjęcie zapisuję. W wyniku czego system z tych wszystkich słów kluczowych robi jeden ciąg znaków.

Potem jest się przejedzie do i wyświetli to zdjęcie to w sekcji właściwości przy polu słowa kluczowe mam wypisany ten ciąg jako jedno słowo kluczowe. A jak zrobić by każde słowo było uznawane za oddzielne?

2)
W konfiguracji ustawiłem by mi nie pokazywało danych technicznych zdjęcia(Skrzynka metadata visual state). Ale niestety fragment do pokazywania/ukrywanie jest skrzynki został i mogę sobie otwierać puste okienko. Jak to naprawić?

3)
Przy dodawaniu zdjęć mam pola:
*Ustaw obrazek galeri:
*Ustaw obrazek RODZIMEJ galeri:
Do czego to jest?

4)Mam strukturę katalogów z podkatalogami itp. Na ikonce ostatnich w kolejności katalogów pokazują się miniaturki zdjęć w niej umieszczonych. Jak zrobić by katalogu w którym jest ten katalog (jeśli w nim niema żadnej grafiki) pokazywały się losowe miniaturki zdjęć w z katalogów znajdujących się w tym katalogu.

Oraz w końcu ostatnie i mam nadzieje jedyna sprawa związana z modyfikacjami plików.

5)
Chodzi o sekcję Właściwości. Wiem jak zmienić jej wygląd. Ale szukam sposobu na przebudowanie jej zawartości. Chce pozmieniać kolejność tych pól oraz by się wyświetlały w 2 kolumnach.

Zrobić to jakoś sobie zrobię(a jak mi sie nie uda to wtedy będę prosił o pomoc przy edycji). Na razie szukam gdzie jest kod za to odpowiedzialny. Przejrzałem pliki view.php oraz galleryshow.php i tego jakoś tam nie widzę. Czy byś cie mogli mi podać mniej więcej w którym fragmencie kodu to jest? Jaka sekcja jakie mniej więcej linijki kodu.

Oczywiście Joomla 1.1.11 oraz ZMG RC4 w8.