PDA

Zobacz pełną wersję : problem z wczytywaniem zdjęć



szomek
20-05-2007, 10:27
Mam taki kłopot z joomla, że wczytując pliki graficzne w "manadżer mediów" otrzymuję komunikat o poprawnym wczytaniu i plik widnieje na liście plików, nie ma jednak podglądu i wstawiając go w treść artykułu również nie wyświetla go (mimo, że plik fizycznie jest na serwerze).

Ktoś może poradzić o co chodzi?

kurtz
20-05-2007, 11:21
[...]

magdaa
20-05-2007, 12:56
albo spróbuj dostarczyć bardziej szczegółowych informacji:

- co to znaczy nie ma podglądu ? jest biała strona, jest może krzyżyk itp,
- jaka wersja Joomli?
- czy sprawdzałeś, jak zachowuje się podgląd plików na innych przeglądarkach ?
- czy problem istnieje od samego początku, czy może pojawił się po pewnym czasie użytkowania joomli ?
- czy tak sie dzieje ze wszystkimi formatami plików graficznych ?
- czy pomimo tego faktu, pliki poprawnie wyświetlane są w artykułach?

itp, itp, itp ....

szomek
20-05-2007, 14:10
Niestety wysyłanie na ftp próbowałem, nic z tego :(

- co to znaczy nie ma podglądu ? jest biała strona, jest może krzyżyk itp,
- pliki graficzne wyświetlają się w menedżerze mediów jako puste białe kratki (a pliki graf. instalowane z joomlą są z podglądami), a na stronie www w ogóle lub jako biały prostokąt z krzyżykiem (zależnie od przeglądarki)
- jaka wersja Joomli?
- 1.0.11 + Admin pl
- czy sprawdzałeś, jak zachowuje się podgląd plików na innych przeglądarkach ?
- podobnie, nie wyświetla się w ogóle lub jako biały prostokąt z krzyżykiem (zależnie od przeglądarki)
- czy problem istnieje od samego początku, czy może pojawił się po pewnym czasie użytkowania joomli ?
- problem jest od początku, nie znika po ponownej instalacji joomli :(
- czy tak sie dzieje ze wszystkimi formatami plików graficznych ?
- tak, gif, jpg, png - to samo :(
- czy pomimo tego faktu, pliki poprawnie wyświetlane są w artykułach?
- niestety nie, na stronie www nie wyświetlają się w ogóle (FF) lub jako biały prostokąt z krzyżykiem (IE)

magdaa
20-05-2007, 14:19
a możesz podać link do jakiegoś artu, w którym masz te krzyżyki ?

szomek
20-05-2007, 16:25
Na stronie: http://www.dzumler.ovh.org/
w artykule "Witaj w Joomla!" jest na początku wstawione foto, którego nie ma (w FF), a w IE jest krzyżyk. aaa to podpis pod foto oraz tekst zastępczy.

Zdjęcia nie są widoczne ani na www, ani w menedżerze mediów :(

magdaa
20-05-2007, 16:53
a jakie masz chmody ustawione na images/stories ?

kurtz
20-05-2007, 18:06
[...]

magdaa
20-05-2007, 18:14
kurtz, gdybyś wszedł na podany link, to zobaczyłbyś, jaki to format i nazwa - ccs_nowy.jpg. Próba wywołania samego obrazka z adresu http://www.dzumler.ovh.org/images/stories/ccs_nowy.jpg kończy się niepowodzeniem - żądany obiekt nie istnieje.

kurtz
20-05-2007, 18:27
[...]

szomek
20-05-2007, 19:50
Magdaa ma zupełną rację, plik nazywa się ccs_nowy.jpg, co łatwo sprawdzić. Poza tym próbowałem również z plikiem o nazwie np. 2.jpg, a także z formatem gif i png - efekt podobny, nazwa więc nie ma tu nic do rzeczy. Plik fizycznie na serwerze jest, nie widać go jedynie na www oraz w panelu joomli.

Joomla pobiera obrazy z folderu image/stories - np. te standardowo z instalką wgrywane. Ten problem pojawia się tylko z obrazami, które sam wczytuję - żądany obiekt nie istnieje.

A o co chodzi z tymi chmodami?

kurtz
20-05-2007, 20:05
[...]

szomek
20-05-2007, 20:24
Mam wszędzie ustawione zapisywanie...

kurtz
20-05-2007, 22:41
[...]

szomek
21-05-2007, 15:38
tak, tak, wiem :) tylko że nie do końca rozumiem... ale zdaje się, że rozwiązaniem było zmniejszenie rozdzielczości obrazów. Nie był on duży (ok. 200kb), ale w 300 dpi - po zmniejszeniu do 72 zadziałało :)

Dziękuję wszystkim za udział w dojściu do rozwiązania :)

togo
22-06-2007, 22:10
U mnie niestety nie zadziałało. Mam 3 joomle pod sobą i wydaje się, że problem o którym mowa pojawił się u mnie po zmianach edytorów. Nie pamiętam już którego wgrywałem, ale nie pokazywało się okienko edytora. Wróciłem zatem do oryginalnego poprzez wgranie całej joomli i właśnie chyba wtedy to się zaczęło.
Jak pisali poprzednicy, pliki graficzne fizycznie są na serwerze - i wincommander i filezilla prawidłowo pokazują nazwę i rozmiar. Tylko joomla pisze, że jest błąd w pliku...:mad:

PS. joomle wgrywałem zarówno ze strony pl jak i com
PS2. Na czystym serwerze jest to samo