PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana "imie i nazwisko"w formularzu rejestracyjnym.



Tadeusz1987
20-05-2007, 19:46
Witam. Mam pytanie. Jak zmienić "imię i nazwisko" w formularzu rejestracyjnym, na np. samo imię lub wogóle skasować tą pozycję.

Dylek
20-05-2007, 20:08
A szprechen zi po polsku? :) Jak tak, to wyedytuj sobie ciag znakow "Imie i nazwisko" i zastap je np. "Imie". Podpowiedź: plik polish.php :)

zomb25
10-04-2008, 21:18
no wszystko ładnie pieknie
ale:
jak zmienilem imie i nazwisko na Nazwa to wywala mi komunikat jak wczytuje strone glowna na samej gorze strony:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at
/home/serwcs3/www/language/polish.php:1) in /home/serwcs3/www/index.php on line 250
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at
/home/serwcs3/www/language/polish.php:1) in /home/serwcs3/www/index.php on line 251
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at
/home/serwcs3/www/language/polish.php:1) in /home/serwcs3/www/index.php on line 252
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at
/home/serwcs3/www/language/polish.php:1) in /home/serwcs3/www/index.php on line 253



jaka na to rada?
bede wdzieczny za szybką odpowiedz

crazyluki
10-04-2008, 21:48
components/com_registration/registration.html.php
<?php echo _REGISTER_NAME; ?> * zmień na Imię.

druga opcja plik polish php i zmiana z



DEFINE('_REGISTER_NAME','Imię i nazwisko:');
na
DEFINE('_REGISTER_NAME','Imię:');

zomb25
11-04-2008, 21:04
components/com_registration/registration.html.php
<?php echo _REGISTER_NAME; ?> * zmień na Imię.

dzieki ten sposob dziala w 100% :)
bo ten z polish.php wlasnie mi wywalal tamten blad
dzieki i pozdro

alex51
12-04-2008, 08:13
Podejrzewam, że opisane sposoby dotyczą rejestracji prowadzonej za pomocą komponentu com_registration.
Czy można prosić o podpowiedź w którym miejscu należy dokonać zmiany słowa "nazwisko" w rejestracji z zastosowaniem komponentu com_comprofiler?

crazyluki
12-04-2008, 12:33
w pliku językowym tego komponentu. Wpisz szukaną frazę w np notatniku, bądź pspad i powinno Ci znaleźć.

alex51
13-04-2008, 07:55
Komponent com_comprofiler ma pliki językowe w katalogu administrator. Co dziwne u mnie są tam 2 takie pliki, jeden w katalogu administrator_components_com_comprofiler (http://alex51.al.funpic.de/pliki/polish2.zip),
a drugi w administrator_components_com_comprofiler_language. (http://alex51.al.funpic.de/pliki/polish.zip)

Niemniej nadal błądzę, bo nie potrafię odnaleźć potrzebnego do edycji fragmentu.

crazyluki
13-04-2008, 10:38
pspad i szukasz wybranej frazy w całym folderze. proste i szybkie.

alex51
14-04-2008, 08:23
...wybranej frazy w całym folderze...
Byłbym wdzięczny za sprecyzowanie tej frazy.

crazyluki
14-04-2008, 11:16
To chyba Ty musisz wiedzieć jaki tekst zamierzasz zamienić: jeśli ten tekst to imię i nazwisko to wpisz ten tekst..

alex51
14-04-2008, 13:33
Nie bardzo wiedziałem, ponieważ w komponencie Comunity Builder znalazłem aż 3 pliki językowe polish.php jednak metodą prób i błędów doszedłem, ze zmiany należy dokonać w pliku językowym w komponentach, a dokładniej w katalogu plugin. Tym samym swój problem uważam za rozwiązany, aczkolwiek nie przy znaczącym udziale tu doradzających. Niemniej dziękuje za chęć pomocy i wskazówki, szczególnie w pierwszych odpowiedziach.

crazyluki
14-04-2008, 16:00
nie ma za co :> (powiedział crazyluki szyderczo po czym zamknął stronę)

alex51
14-04-2008, 16:58
components/com_registration/registration.html.php
<?php echo _REGISTER_NAME; ?> * zmień na Imię.

druga opcja plik polish php i zmiana z



DEFINE('_REGISTER_NAME','Imię i nazwisko:');na
DEFINE('_REGISTER_NAME','Imię:');
Bez urazy crazyluki, ale to Twoja wypowiedź z początku wskazała mi czego mam szukać. Kłopoty miałem tylko ze znalezieniem odpowiedniego pliku zawierającego tą frazę.

crazyluki
14-04-2008, 17:01
a ja Ci wskazałem byś użył programu pspad który ma możliwość wyszukania w zadanym katalogu we wszystkich plikach danej frazy. tak byś bez problemu znalazł tą frazę:)

alex51
14-04-2008, 17:17
Zwracam honor bijąc się w piersi (swoje niestety). Dziękuję i pozdrawiam.

OMK
14-04-2008, 17:40
Witam, Jestem bardzo, bardzo początkujący. Mam wszystko bardzo ładnie przetłumaczone tylko jak się zaloguje to np. po kliknięciu "zaproponuj odnośnik" mam taki nie przetłumaczony tekst - You are here:
Chcę go przetłumaczyć ale nie mam pojęcia gdzie to zmienić. Może mi ktoś podpowie jak to zrobić? Będe wdzięczny. Pozdrawiam
Przepraszam jestem nowy i nie wszystko dotarło. Poprawiam się !

crazyluki
14-04-2008, 17:43
Po pierwsze: załóż osobny temat z takim pytaniem : jeden temat, jeden wątek
po drugie: uzupełnij post o wymagane regulaminem informacje (jaka joomla, skąd pobrana, jaka wersja językowa i tak dalej)