PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5 - Problem z instalacją



stimoroll
22-05-2007, 17:49
Witam. Mam problem z zainstalowaniem Joomla 1.5 beta2 na zdalnym serwerze.
Hosting Actvi
MySQL: 5.0.32
Apache/2.2
PHP 4.4.4-8

Objaw jest taki, że jak pojawia się plansza 4 - Bazy danych to nie da się przejść dalej. Wszystkie pola wpisane są prawidłowe i mimo tego nie da się przejść.

stimoroll
22-05-2007, 18:31
Już problem rozwiązałem. Nie chciał mnie puścić ze względu na nie włączenie wyświetlania błędów php, a wcześniej pisał że można dalej kontynuować.

Rybik
22-05-2007, 19:59
tshe tsso ? ;)
Ze jak sie nie zaznaczy czegos co nie musi byc wlaczone to nie puszcza instalacji dalej ? czy na serwerze cos przelaczales.

Chcemy stable jak najszybciej więc bądź cie maksymalnie precyzyjni. Dodatkowo informacja z org: część błędów jest już poprawiona w nocnikach :) [nightly builds]. Nie należy ich nadpisywać na Beta 2 ani na wcześniejsze nocniki. Trzeba usunąć wszystko włącznie z wyczyszczeniem bazy i wgrać / zainstalować kolejną edycję. Nocniki są równie (nie)stabilne jak Beta 2 i przejście na wersję RC czy Stable będzie wymagać nowej instalki.

stimoroll
22-05-2007, 22:52
no to precyzuję
Jak pojawiła się plansza nr 4 - Database, wpisałem wszystkie parametry, pomimo tego przyciśnięcie NEXT nie było możliwe, znaczy nie było reakcji na przyciśnięcie.
Nie wyskakiwały przy tym żadne komunikaty z JS validatora.

We wcześniejszej planszy miałem ostrzeżenia następujące:

configuration.php Writeable No
Safe Mode: On
Display Errors: Off


Przy czym nic nie zmieniałem bo się skrypt tego nie domagał, ale jak przeszedłem do ekranu nr 4 wspomnianego wyżej, to nie dało się przejść już dalej.
Dopiero zmieniłem Display Errors na On w pliku .htaccess ustawiając php_flag i pomogło. Skrypt ruszył dalej.

Wszystko dzieje się na dość specyficznym serwerze firmy hostingowej z Dąbrowy Górniczej. www.activ.pl

Pozdrawiam

tyciak
19-11-2008, 12:25
gdzie dokladnie znalezc ten plik ? mam ten sam problem !!!

zwiastun
19-11-2008, 14:48
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/441/51/