PDA

Zobacz pełną wersję : 2xJoomla na jednej bazie MySQL, czy tak można?



palixmp
23-05-2007, 14:40
Mam do zainstalowania dwie strony Joomla na jednej bazie danych. Np. www.dom.pl/jeden (http://www.dom.pl/jeden) oraz www.dom.pl/dwa (http://www.dom.pl/dwa) (to przykłądowe adresy oczywiście). Czy jeśli wgram joomle w "jeden" a nastepnie wgram w "dwa" ze zmienionym przedrostkiem nie jos_ ale np soj_ to nie będzie problemów??
Konkretnie chodzi mi o VM(sklepik) aby na głównej stronie nie było kategorii ze skelpu dopiero po wejściu w przycisk "sklep" przechodziło sie do strony gdzie są same kategorie i wszystko związane ze sklepem, ale niema pozycji z menu normalnej części strony.

Prosze o odpowiedź, czy lepiej wgrać 2xJoomle ale w tedy co z tymi nazwami tabel, nie bedzie sie gryzły?
A może jest jakiś sposób żeby było tak mocno to rozdzielone, albo sklep, albo strona.

Z góry dzieki za odpowiedz

zwiastun
23-05-2007, 15:03
W jakim sensie na jednej bazie?
W jednej bazie danych mozesz mieć tabele wielu instalacji, ale dla każdej instalacji musisz dać inny przedrostek
Dwa Joomla! mogą też chodzić na jednej bazie danych, ale zmiana wprowadzona w którejkolwiek będzie widoczna na obu

aqui
16-05-2011, 03:39
To by mi pasowało. Jeśli dwie joomle zostaną zainstalowane w dwóch różnych folderach zmiany wprowadzone dotyczą dwóch joomli. Niestety szkoda, że tak fajnie nie jest w przypadku logowania i wylogowania.... Można jakoś zrobić aby na dwóch joomlach była ta sama sesja? Znaczy źle pytam ;) Jak to zrobić, nie czy można...

Gall Anonim
16-05-2011, 09:01
Kurcze, albo czegoś nie łapię,
albo Stworzyłeś sobie sztuczny problem
Po kiego czarta rozdzielasz sklep i witrynę zasadniczą?
To co opisałeś w temacie wątku da się zrobić konfiguracją joomla na jednej instalacji
Ponadto lepiej będzie ci się wówczas pozycjonować domena główna (bo wygląda to tak jakbyś chciał to robić /według Twojej idea'fix/ na dwóch katalogach i dwóch subdomenach).
Pzdr

aqui
16-05-2011, 13:02
To raczej nie dla mnie odpowiedź tylko dla autora wątku ;) Jednakże zapytam ponownie. Jak zrobić aby dwie joomle korzystały z tej samej sesji logowania? Na pewno można to zrobić dodając gdzieniegdzie trochę kodu, a usuwając gdzie indziej, ale może jest na to prosty sprawdzony sposób o którym nie słyszałem? Jakieś rozszerzenie czy cóś...

Gall Anonim
16-05-2011, 14:01
Wiesz co - w tej sytuacji to chyba bym postawił faktycznie dwie witryny na jednej bazie - tyle że najpierw jedną, - a potem drugą w innym katalogu poprzez direckt ftp z akeeba backup, a potem w configuration.php zmienił wskazanie BD (tak aby całość obsługiwana była przez jedną). Najważniejsze - zanim bym zrobił tą drugą kopię - zainstalowałbym plugin blokujący podwójne logowanie są w JED)
Takie rozwiązanie powinno Ci dać możliwość tylko jednego logowania, konkretnego użytkownika, a jednocześnie wszelkie zmiany będą widoczne jednocześnie w obydwu witrynach.
Powinno zadziałać.
Pzdr

aqui
16-05-2011, 16:26
Ok. Znalazłem sposób ;) Nieco inny - chyba szybszy i łatwiejszy. Ja bym to zrobił tak:
Zainstalowałem joomla w katalogu "a" i "b" - w tym konkretnym przykładzie najpierw w "a" - fakt jest później różnica! (w konfiguracji plików configuration.php).
Zmieniłem var $secret w "a" na ten z katalogu "b".
Potem skopiowałem zawartość pliku configuration.php z "a" do pliku configuration.php w "b".
Zmieniłem ścieżki dostępu dla katalogu "a" var $log_path i var $tmp_path na takie same jak w "b".

Efekt? (-;

To samo logowanie do dwóch joomli.
Rejestracja tych samych użytkowników na dwóch joomlach jednocześnie.
Różne logowania do panelu administracyjnego! (-; (Wylogowania te same - może i dobrze)
Te same zmiany dla każdej joomli i jedno logowanie.

Nie do końca to o co mi chodziło (chciałbym różne zmiany dla każdej joomli - ale pewnie wystarczą różne przedrostki w bazie danych i będzie dobrze)

I tak dzieki za podpowiedź. Jakoś mnie nakierowała (-;

---------- Post dodany o 13:25 ---------- Poprzedni post był o 13:16 ----------

W zasadzie to skomplikowałem sprawę (-;

Wystarczy aby var $secret w "a" był taki sam jak w "b" ot cała robota.

---------- Post dodany o 14:26 ---------- Poprzedni post był o 13:25 ----------

Okej. Skoro już wiadomo że do tego aby na dwóch joomlach było to samo logowanie i rejestracja wystarczą te same sekretne klucze to jak zrobić aby przy tym wszystkim była RÓŻNA konfiguracja w Joomla? Sprawdzałem to na różnych przedrostkach w tabeli - różne logowanie.

Gall Anonim
16-05-2011, 20:25
Okej. Skoro już wiadomo że do tego aby na dwóch joomlach było to samo logowanie i rejestracja wystarczą te same sekretne klucze to jak zrobić aby przy tym wszystkim była RÓŻNA konfiguracja w Joomla? Sprawdzałem to na różnych przedrostkach w tabeli - różne logowanie.
No to już raczej pomysł od czapy - trzeba by wykombinować coś takiego jak dwie oddzielne bazy poza zespolonymi tabelami użytkowników (no i pytanie, skąd ma pochodzić informacja odnośnie tego na której witrynie ma występować zmiana?), ale czy istnieje most joomla to joomla to nie mam pojęcia - chociaż czystej ciekawości zerknę na JED
A tak ogólnie to o jakie różnice w konfiguracji Ci chodzi - kilka konkretnych przykładów?

aqui
17-05-2011, 01:32
A tak ogólnie to o jakie różnice w konfiguracji Ci chodzi - kilka konkretnych przykładów?

Szczerze aż tak się nie znam ale w pierwszej chwili pliki są inaczej zapisane (poukładane) dopóki nie zmienią się na "tylko do odczytu". Konfiguracja pewnie ta sama.
Jak znajdziesz taki most to daj znać ;) Próbowałem już z SYNK ale coś nie wychodzi.