PDA

Zobacz pełną wersję : kogo wybrać z mojej listy czym się sugerować



sylkasylka
24-05-2007, 12:41
Witam
Siedzę właśnie i próbuje porównać ofert hostingów. Mam nadzieję ze może mi pomożecie. Poszukuje serwerów pod portal zrobiony w joomli. Mam kilku dostawców na oku, ale nie wiem, do których zawęzić porównania. Głownie chodzi mi o to by nie było problemów zainstalowaniem i funkcjonowaniem joomli. Poszukuje firmy hostingowej, która jest profesjonalna, niezawodna i przyjazna dla użytkownika i oferuje dobre parametry w rozsądnej cenie. Poniżej lista moich typów, czy współpracowaliście lub znacie opinie na ich temat? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze hostingu dla joomli?
[moderated by Rybik]
Wiem, że ten temat był nie raz wałkowany, ale ja bym chciała poznać opinie na temat tych konkretnych firm.

Rybik
24-05-2007, 12:56
Uwage zwracać na to:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/417/26/

O hostingach nie rozmawiamy. Odradzamy darmowe oraz takie które nie oferuja php 4 i mysql 4 (wersje 5 sa wciąż kłopotliwe dla Joomla 1.0.x). No i safe mode nie wskazany.

Dobry serwer powinien być w Polsce, wykonywać kopie zapasowe min. raz na tydzien, oferować wsparcie techniczne przynajmniej w godzinach pracy, dawać minimum 3 bazy danych, chociaż standardem staje sie już nieograniczona ilość.

sylkasylka
24-05-2007, 14:37
poproszę o informacje na priva o polecanych serwerach lub takich, które odradzacie
niesety oficjalnie nie mozemy sobie pogadac a szkoda, tak sie nad moja lista napracowałam;)
dzieki Rybik za odblokowanie :)

zwiastun
24-05-2007, 15:09
1. Otwieramy stronę: http://www.absolutely-free-hosting.com/
2. Klikamy: List all Free Hosts Advanced Search
3. Klikamy na Advanced Search
4. Określamy:
- ilość potrzebnego miejsca - WebSpace (sporo)
- typ adresu (domena, subdomena)
- typ reklamy, na jaką sobie pozwalamy, albo i bez (none=bez, TextLink - odnośniki tekstowe, Banner - wiadomo, Popup - niby też- okno wyskakujące, Frame - ramka, Button - przycisk)
- Chcemy kasy, zaznaczamy Paid Ads
- w Scripting co najmniej PHP,
- życzymy sobie lub nie konta e-mail
- w Database koniecznie MySQL
- Upload by - bez FTPa nie doślemy plików źródłowych, koenicznie
- W MiscFeatures zyskamy serwer ze statystykami i SSL (gdy zaznaczymy, oczywiście).
5. A potem nic, tylko wybierać na WŁASNĄ odpowiedzialność, wcale nie musi być źle, ba może być dobre, a nawet bardzo dobrze!