PDA

Zobacz pełną wersję : mambo-phpShop 1.2 - jak zmodyfikowac



karolina-s
24-10-2005, 21:38
Konkretnie - jak zmodyfikować proces rejestracji nowego klienta (usunąć info o koncie bankowym dopasowane do amerykanskich rynkow) + jak zmodyfikowac komunikaty, ktore otrzymuje klient po potwierdzeniu zamowienia oraz po wysyłce zamówienia.

mam też problem z cenami - wpisuję stawkę podatkową, cenę detaliczną, a sklep mi po "chińsku" przelicza na netto i netto podaje, jako cenę zakupu...

pls help

magic
27-10-2005, 01:39
Konkretnie - jak zmodyfikować proces rejestracji nowego klienta (usunąć info o koncie bankowym dopasowane do amerykanskich rynkow)
W administracji Joomla! wybierz komponent phpShop, następnie w menu phpShop:
Admin->Konfiguracja, zakładka Ogólne-> Ogólne II :
Odznacz pole opcji "Klienci mogą podawać dane rachunku bankowego?"


... + jak zmodyfikowac komunikaty, ktore otrzymuje klient po potwierdzeniu zamowienia oraz po wysyłce zamówienia.

Zmień zawartość pliku email_polish.html . Znajdziesz go w .../administrator/components/com_phpshop/ na serwerze.
Zwykle warto też zajrzeć do pliku class.phpmailer.php , który znajdziesz .../administrator/components/com_phpshop/classes/phpmailer/ . Zazwyczaj zawiera błędną definicję kodowania iso (jest iso-8859-1 w linii - mniej więcej - 36, a powinno być iso-8859-2) co skutkuje "krzakami" w mailach z potwierdzeniem...


... mam też problem z cenami - wpisuję stawkę podatkową, cenę detaliczną, a sklep mi po "chińsku" przelicza na netto i netto podaje, jako cenę zakupu...
Nie podałaś dokładnie o co chodzi...
Generalnie - jeśli masz zdefiniowane stawki podatkowe, to wpisujesz cenę NETTO a nie brutto, a sklep ci powinien ewentualnie przeliczyć sam na brutto...
Z tymi stawkami podatkowymi i innymi "przeliczalnymi" wartościami jak np. stawki za wysyłkę itp. - szczególnie w podsumowaniu zamówienia i/lub w mailu z potwierdzeniem - to rzeczywiście w phpShop jest spory problem i dużo błedów też ... Nie ma wyjścia, tylko trzeba pokombinować z ustawieniami w administracji phpShop, a czasem poprawić to i owo w plikach php lub w bazie ...

Tak całkiem generalnie: jeśli masz starszą wersję niż phpshop_1.2_stable-pl3 (np. phpshop_1.2_RC2b ), to koniecznie zrób upgrade do nowszej - jest dużo lepsza, zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, jak i o poprawione błędy.
Jeśli chcesz wprowadzić poważniejsze zmiany w działaniu lub wyglądzie sklepu, to polecam lekturę: http://www.mambo-phpshop.net/index.php?option=com_wikidoc&task=view&docid=3&Itemid=55

Pozdrawiam