PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka menu - problem



marekg
24-05-2007, 22:56
Witam,

mam następujący problem. Posiadam menu globalne, topmenu oraz
menu lokalne podmieniane w zależności od wybranej pozycji menu globalnego.
W menu globalnym jest też jedna pozycja która nie ładuje menu lokalnego.
Jak zmusić Joomle aby wybranie pozycji niezwiązanej z menu globalnego albo pozycji z topmenu nie powodowało usuwania menu lokalnego ale pozostawienie ostatnio wyświetlanego. Podobny problem występuje przy skorzystaniu z modułu wyszukiwarki.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,
Marek

stone
25-05-2007, 21:17
Całe idea wyświetlania opiera się o itemid i musisz śledzić jak się zachowuje w linkach. Podaj link do strony i opisz konkretenie jakie strony się źle wyświetlają, może da się coś poradzić

marekg
26-05-2007, 01:36
Witam,

adres strony http://157.158.173.225/~marek/ (postawione na prywatnym komputerze więc czasem może nie działać).
Chodzi o to, żeby przy wyszukiwaniu, wybraniu linków z prawego górnego menu i "Nasz Patron", menu po lewej nie znikało ale pozostawało takie jak poprzednio. Dla Podstawówki, Gimnazjum i Liceum, menu po lewej się zmienia.

Pozdrawiam,
Marek

stone
30-05-2007, 20:07
Troszkę czasu upłynęło, ale byłem zajęty. Czy udało Ci się rozwiązać problem? Jak patrzyłem na Twoją stronę to w tej chwili w lewym panelu nic się nie wyświetla

marekg
30-05-2007, 20:49
Przyznam, że też nie mam ostatnio czasu. Na razie jest pomysł, aby dołożyć do każdego linku odpowiedni parametr, który sterowałby wybieraniem odpowiedniego menu na problematycznych stronach. Trzeba więc pogrzebać trochę w kodzie. Na razie nic lepszego nie wymyśliłem. Tzn. można by postawić kilka Joomli, ale takie rozwiązanie nie wchodzi raczej w grę (za dużo zachodu, aby utrzymać spójność stron wspólnych dla wszystkich instancji).

Pozdrawiam,
Marek

stone
31-05-2007, 22:35
To już lepiej w skórce ustawić wyświetlanie danej pozycju w zależności od id, ale może dało by się jednak zrobić to z poziomu admina z uwględnieniem Itemid