PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla na ubuntu



Grumens
25-05-2007, 11:39
Witam,
Postawilem sobie apache z php i mysql na ubuntu. Zainstalowalem joomle i wszystko dobrze, ale nie ma polskich znakow. Jak w przegladarce zmienie kodowanie na iso8859-2 to jest dobrze, ale po przeladowaniu strony ustawia sie utf-8.
W ubuntu mam kodowanie utf-8. Sciagnalem nawet joomle w utf-8 i w artykulach sa poprawne znaki ale np. w tekscie "wpisał administator" nie ma ł. No i caly panel admina jest w krzakach. Czy jest jakas rada na to, zeby strona wyswietlala sie poprawnie ?

Dylek
25-05-2007, 13:22
DefaultCharset w apaczu czy jakos tak..... Ustaw na ISO-8859-2

Grumens
25-05-2007, 14:37
Dziekuje serdecznie, to rozwiazalo moj problem :-)

ciapaczek
24-07-2008, 19:17
Witam,
Postawilem sobie apache z php i mysql na ubuntu. Zainstalowalem joomle i wszystko dobrze, ale nie ma polskich znakow

A mogę mieć do Ciebie pyatnie, bo mnie taka instalacja nie idzie. Mam XAMPP w katalogu /opt/lampp, a Joomla w katalogu var/www. Odpalam localhost i wyskakuje strona XAMPP'a, a jaką ścieżkę wpisać żeby wyskoczyła Joomla? Może jednak wybrałam złe lokalizacje???

Grumens
28-07-2008, 06:39
No ja nie mam xamppa, zainstalowalem php i mysql z repozytorium i ladnie dziala.

ciapaczek
28-07-2008, 09:27
No ja nie mam xamppa, zainstalowalem php i mysql z repozytorium i ladnie dziala.

A w jakim katalogu trzymasz Joola i czy wymagało to zmian w konfiguracji Apache'a?