PDA

Zobacz pełną wersję : zMG 2.5.1 RC1 - ładowanie zdjęć - problem(y)



wojtalas
26-05-2007, 10:46
PHP działa na: FreeBSD m048.home.net.pl 6.2-RC1 FreeBSD 6.2-RC1 #0: Tue Nov 28 13:18:03 CET 2006 steve@meritum.home.net.pl:/data/src/bsd/sys/i386/compile/PAE i386
Wersja MySQL: 5.0.33-log
Wersja PHP: 5.2.1
Serwer WWW: IdeaWebServer/v0.50
Interfejs serwera PHP: ucgi5
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3

Problem jest dość dziwny i złożony. Generalnie nie mogę załadować większej ilości zdjęć. Zacznę może od początku. Przy ładowaniu zdjęć mam do wyboru oczywiście 4 możliwości. Zawsze używałem opcji Drag&Drop, bo była dla mnie najwygodniejsza. Ostatnio jednak system ładuje zdjęcia i pod sam koniec wyskakuje komunikat pod okienkiem, że:
"Processing images from list... No gallery specified, please select one from the list."
Ekhm. No przepraszam bardzo, ale w rozwijalnym pasku galeria jest wybrana... Próbowałem już chyba wszystkich możliwości: inna galeria, mniej plików, inna przeglądarka, inny komputer...
Zacząłem więc z innymi sposobami ładowania. Otóż przy załadowaniu pliku *.zip wyświetla wszystkie obrazki i pyta, które załadować. Domyślnie są zaznaczone wszystkie, więc akceptuję i... "0 files uploaded succesfully" (czy jakoś tak).
Funkcja "Przeglądaj katalog" też nie działa. Może w zły sposób wpisuję ścieżkę... ?
Jedynym DZIAŁAJĄCYM sposobem jest ładowanie plików pojedynczo lub funkcją "Wiele plików". To jednak jest najgorsze rozwiązanie, gdy ma się do załadowania 100 zdjęć...
Co Wy na to? Głównie chodzi mi o ten komunikat przy sposobie "Przeciągnij i upuść". Google znajduje niewiele forów z takim błędem.

sogo
26-05-2007, 12:32
może masz jakieś ograniczenia na serwerze zawiązane np. z wielkością pliku i z obsługą javy.
pozdr

dorek
01-06-2007, 14:37
Tez miałam problemy tego typu i nic nie pomagało.
Spróbowałam więc załadować mniej plików na raz i poszło. Zwykle zaznaczam nie więcej jak 20 plików do wczytania jednorazowo i jest OK.

wojtalas
01-06-2007, 20:57
Sam już sobie poradziłem. W pliku components/com_zoom/www/admin/save_dnd.php zamiast:

* @package zOOmGallery
* @author Mike de Boer
**/
define( "_VALID_MOS", 1 );
echo "Processing images from list...";
// $mosConfig_absolute_path = $_REQUEST['dnd_mospath'];
if (!$catid){
echo "No gallery specified, please select one from the list.";
exit();
}

wkleiłem:

@package zOOmGallery
* @author Mike de Boer
**/
define( "_VALID_MOS", 1 );
echo "Processing images from list...";
// $mosConfig_absolute_path = $_REQUEST['dnd_mospath'];
if (!$catid){
echo "No gallery specified, please select one from the list.";
//exit();
}

I tyle. Na razie działa.