PDA

Zobacz pełną wersję : Wstawianie zewnętrznej zawartości



aethan
27-05-2007, 18:54
Witam!

Jestem nowym, szczęśliwym użytkownikiem Joomla :) Natknąłem się na problem z dodawanie zewnętrznej zawartości. Mianowicie jak chcę dodać zewnętrzne zasoby (w tym wypadku filmik z youtube) staje się on niewidoczny. Tzn kod jest, ale co bym nie wpisał czy to poprzez edycję HTML w tinyMCE, czy poprzez dodawanie tego za pomocą przycisku dodawania obiektu zmienia mi automatycznie width i height na 0. Jaka może być tego przyczyna? Kod się wyświetla na frontend, tylko z zerową wysokością i szerokością.

Używam Joomla 1.0.12 na home.pl

Rybik
27-05-2007, 20:00
wynika to pewnie z tego, że edytory próbują "ułatwić" wstawianie obiektów nie zawsze skutecznie, do specyficznych elementów treści służą zwykle boty, do filmików polecam bota allvideos

http://demo.joomlaworks.gr/content/view/21/32/

aethan
27-05-2007, 20:10
No nie do końca, bo nawet jeśli wstawiam to bez ułatwiaczy, w okienku edycji HTML w tinyMCE to tak samo mi zamienia te dwa atrybuty. Po drugie, nie można za bardzo umieścić u siebie na serwerze plik z filmem z google. Tzn technicznie pewnie by i można było, ale jest to nielegalne. Po trzecie, nie sądzę, żeby jakikolwiek "wspomagacz", nawet jeśli miałby to być ułatwiacz, to chyba nie taki, że jak podaję konkretne wartości - tj. 450 i 350 px to ustawia mi je na 0x0. Ciekawe, bo obrazki z innych serwerów bezproblemowo wstawia, np. z onetu. Ale już z youtube nie :/

Co dziwne, teraz wstawianie przez kreator obiektu w edytorze działa, ale już zapisuje z
<param name="movie" value="undefined" />

Rybik
27-05-2007, 20:55
edytor sam w soie jest ułatwiaczem i często nie radzi sobie z obiektami, uzyj tego bota i bedzie po klopocie