PDA

Zobacz pełną wersję : edytor tekstu - instalacja



rozmos
27-05-2007, 20:34
Mam pytanko, jak zainstalować edytor tekstu JCE, bo chce pisać artykuły a nie moge ponieważ, mam chyba zły edytor(albo wogole go nie ma).
Nie moge zapisać tekstu na stronce ponieważ nie działają takie odnośniki jak: Zapisz-Podgląd-Zastosuj, wogóle nie reagują.
Więc pewnie mam zły edytor, dlatego prosze was opiszcie mi jak mam to zainstalowac.

Dylek
27-05-2007, 21:42
Zainstaluj i opublikuj odpowiedniego bota i komponent, a na koniec jakbys chcial wzbogacic funkcjonalnosc edytora - doinstaluj do niego kilka pluginow.

rozmos
27-05-2007, 21:58
No tak ale jakiego bota??komponent?? ja ściągnąłem edytor JCE langpack pl.
I gdzie mam to zainstalowac?? wchodze do panelu administratora i co dalej....

rozmos
28-05-2007, 18:40
Zainstaluj i opublikuj odpowiedniego bota i komponent
mógłby ktoś podać linki do tego bota i komponenta, albo podać nazwe, bo jak narazie nie dowiedziałem sie nic jak mam to zrobić.
Byłbym wdzięczny za pomoc!

zwiastun
28-05-2007, 21:12
Language Pack to znaczy pakiet językowy. Tam gdzie go znalazłeś, jest także i bot i komponent, i dodatki A zawsze możesz pójść (a nawet powinieneś) na stronę projektu) . Zwłaszcza, że komponent jest w nieco starszej wersji.
Instalujesz bota, komponent, dodatki, a na koniec pakiet językowy.

dancone
28-05-2007, 21:33
Witam
Rozmos wspomina o problemie, z którym sam niedawno spotkałem się.

Dla JCE 1.0, niestety w nieznanych mi bliżej okolicznościach (Joomla! 1.0.11), pojawia się błąd JAVA i stąd problem z zapisaniem czy anulowaniem zmian.
Rozwiązania?
1. Instalacja kolejnej wersji (JCE 1.1 BETA2).
2. W innym przypadku konieczne okazało się usunięcie TinyMCE.

Błąd nie jest związany z wersją przeglądarki.

Pozdrawiam

rozmos
31-05-2007, 19:59
Niestety nie moge sobie poradzić z instalacja i pozwole że opisze swój problem dokładnie:
-Ściągnąłem edytor tekstu JCE
-następnie instalowałem(spakowane pliki wszystkie) we wszystkich miejscach gdzie sie dało i wszędzie z tym samym skutkiem wyskakiwał mi taki komunikat:Nie ma pliku instalacyjnego XML dla: "%s" "template". ale widziałem że ten plik jest.
-później próbowałem instalować pojedyńcze pliki najpierw komponent potem moduł, czyli tak ma być ale niestety ten sam komunikat-Nie ma pliku instalacyjnego XML dla: "%s" "template".
-próbowałem już wszystkiego

Pewnie źle instaluje cały edytor, ale nigdzie nie mogłem znaleźć przebiegu instalacji, nikt dalej mi tego nie powiedział. Dlatego ponawiam prośbę- Prosze wytłumaczcie mi krok po kroku cała instalacje tego edytora co i gdzie i jak, bo nigdy tego nie zrobie

dancone
31-05-2007, 20:19
Rozmos,
Zwróć proszę uwagę, że w Joomla! są różne instalatory dla botów, komponentów oraz modułów. Jeśli będziesz instalował komponent przez instalator dodatków (bota), może pojawiać sie podobny błąd.
w www.cone.pl/joomla (http://www.cone.pl/joomla) umieściłem działające instalacje JCE jest tam także instalator językowy.
Zapisz je na swoim dysku.
Instalacja:
1. Otwórz panel admina ->instalatory->komponenty. wybierz plik com_jce104-pl.zip i instaluj.
2. To samo dla bota ale przez instalator dla bota:
panel admina ->instalatory->dodatki wybierz plik bot_jce104-pl.zip instaluj
3. Przejdź do komponenty -> JCE Administrator->Languages
tam możesz doinstalować (Wczytaj) bot_jce_lang_pack_pl_104.zip
Pamiętaj, że bot musi byc opublikowany. W konfiguracji Twojej Joomla możesz ustawić domyślny edytor. Taką samą operację przeprowadź w panelu użytkownika. Otwórz edycję użytkownika i z prawej strony zmień domyślny edytor.
Wszystko powinno działać.
Pozdrawiam
dancone