PDA

Zobacz pełną wersję : CSV - cena brutto



agajtex
28-05-2007, 07:54
Witam,
Virtuemart potrafi przeliczyc sobie brutto na netto przy formularzach produktu. Chcialabym poprawic kilkanascie produktow, ale przez plik CSV. Wybralam sobie pozycje ktore mam miec w pliku. Wybralam rowniez pole PRODUCT_PRICE. Tylko problem jest, ze to jest cena netto. Po aktualizacji, ceny w sklepie wygladaja glupio (19,31 zł). A maja wygladac okraglutko 19,50 zł, 19 zł itp. Czy jest pole ktore ominelam tzw. BRUTTO?

ainow
28-05-2007, 08:49
Wg mojej wiedzy poprzez csv można przesłać tylko ceny netto. Żeby cena brutto (obliczona przez skrypt) wyglądała porządnie, należy w pliku csv podać wartość netto z dokładnością do np. 5 miejsca po kropce.

agajtex
28-05-2007, 09:55
Kurcze, szkoda. Bo dla klienta koncowego czesto operuje sie tylko ceną brutto. Taka mała rzecz, a tak by cieszyła... Dzięki za odpowiedź.

ainow
28-05-2007, 10:45
:) Nie ma czym się martwić, to naprawdę nie jest duży problem. Przygotowując plik csv w arkuszu kalkulacyjnym dodaj tylko dwie kolumny:
- z ceną brutto
- z formułą, która przelicza cenę brutto na netto (cena x 100 / 122)

Przed zapisaniem do pliku csv wystarczy przekopiować wartości z drugiej z dodanych kolumn do kolumny z ceną netto, zamienić przecinki na kropki, i gotowe!
Oczywiście, nie można zapomnieć o usunięciu tych pomocniczych kolumn. ;)

agajtex
28-05-2007, 11:04
Dzieki :-) To dziala.
Jeszcze jesli mozesz, to jest malutki problem. Otoz cena netto wyglada w arkuszu w taki sposob (w pasku widac, bo w komorce nie)
'37.62295
Ten apostrof jesli dobrze pamietam z lekcji informatyki traktuje cala komorke jako tekst? Ale jak sie go pozbyc w tysiacu wierszy? Przez opcje szukaj> ' nie da sie. OpenOffice twierdzi, ze nic nie znalazl.

pozdrawiam,
Aga

ainow
28-05-2007, 12:02
Dobrze pamiętasz - apostrof informuje arkusz, że zawartość komórki nie jest liczbą. Tak więc nie musisz się przejmować - gdy zapiszesz arkusz do pliku csv w polu "cena" będą tylko wartości bez apostrofu. :)

agajtex
28-05-2007, 12:09
:-) no tak, ale.... Twoj pomysl jest super, ja go troche zmodyfikowalam. Dlatego, ze operujac na cenach brutto, ceny netto mi nic nie mowia. Wiec wstawilam 3 kolumny, nie dwie. I najpierw wyliczam sobie cene brutto z obecnego netto. =netto*1,22 Potem kopiuje to do drugiej wstawionej kolumny. Modyfikuje ceny. I dalej juz tak jak pisales. Ale zeby to zrobic, to musze miec kolumne z netto jako liczby. Przestawienie Format komorki na liczby nie dziala. Dalej jest ten apostrof.

Jak sie pozbyc apostrofu. Wiem ze temat juz wyszedl poza zakres pytania, bo na pytanie pierwsze znam odpowiedz, ale pomozcie ;-))))))))))

pozdrawiam,
Aga

ainow
28-05-2007, 12:38
Zaznacz wybraną kolumnę (bez nagłówka), następnie Ctrl + F i zamień wg potrzeb kropki na przecinki lub odwrotnie. Arkusz powinien zamienione w ten sposób wpisy potraktować jako liczbę (gdy będzie przecinek) lub jako tekst (gdy będzie kropka). :)

agajtex
28-05-2007, 12:54
Dzieki ainow, to dziala. Bardzo dziekuje za pomoc.

piotrszy
28-08-2007, 19:08
Mam pytanie o wyświetlanie ceny. Wyswietla na stronie tylko ceny netto, i odznaczanie w piku kofiguracyjnym pola pokaż (w tym Vat) nic nie zmienia. Cena jest dobrze wpisana, bo przy składaniu zamowienia jest prawidłowa cena.

piotrszy
28-08-2007, 21:43
Po zmianie danych w pliku konfiguaracyjnym VM i próbie ich zapisania strone wywala na http://administrator/index2.php i nie zapisuje danych

Co zrobic?