PDA

Zobacz pełną wersję : mysql 5 a joomla



gablot
28-05-2007, 22:02
witam! która wersja joomli jest kompatybilna z mysql 5 i jak mogę stworzoną już na mysql 4 bazie przejść na mysql-5 bo mi zawsze wysypuje błędy??

alegorn
29-05-2007, 08:26
chyba 1.5 jest dopiero kompatybilna.. jak przejsc. oj prosto. musisz jedynie te polecenia sql ktore nie sa kompatybilne przepisac od nowa :D

eh, powaznie mowiac jesli nie potrafisz sam zdzialac w kodach, no najlatwiej ci bedzie jednak zmienic db na 4.x

nexus246
29-05-2007, 10:03
Jakie błędy? 1.0.12 działa na wersji 5

gablot
29-05-2007, 16:44
mozesz troszke dokładnie bo siedze nad tym juz dobre dwa tygodnie i juz brakuje mi własów na głowie i schudłem z 5 kg ,

jakim pachem do komentarzów jaki komponent????
podaj link jak mozesz prosze:)

nexus246
29-05-2007, 16:48
Tzn co dokładniej? Nie pamiętam po protsu żebym miał jakieś problemy z Joomla na MySQL5. Jeśli wyrzuca Ci błędy to je podaj. Co do podpisu jest to cytat z pewnej dyskusji na forum. Nic szczególnego ;)

gablot
29-05-2007, 16:55
właśnie kasowałem debiana i problemu ci dokładnie nie pokaże ale miałem baze na mysql-4 joomla 1.0.11 potem chciałem przejść na mysql-5 joomla1.0.11 na 12 tez lipa , najlepsze jest to ze jak zainstalowałem joomla 1.0.11 na mysql-5 to problemów nie było ale jak już chciałem przenieść bazę na inny server to mi wyswietlał komunikat ze baza "jos_session" sie sypie dokładnie nie pamiętam ale jeden z komunikatów był taki: mossession::store failed

my salsa
31-05-2007, 19:32
problem z tabela sesji to wina tego, ze przy przenoszeniu bazy tworza sie tabele TYLKO DO ODCZYTU, nie wiem jakim cudem i przyznam ze nie doszedlem jak to zmienic/poprawic

ale jest jedna rzecz, mozna to obejsc
wystarczy zrobic backup (skopiowac zapytanie sql) usunac tabele i utworzyc ja ponownie recznie

wtedy juz nie ma problemow

gablot
31-05-2007, 22:54
gdzies na forum widziałem taki trik, jestem w 99% pewnien ze własnie tak zrobiłem, ale nic nie pomogło :(, nie tylko w tej tabeli widział błędy, np po zrobienu backup-u bazy z joomla strone mi pokazywał ale już odwołania do bazy danych nie czyli nie było menu itp a jak wszedłem do phpmyadmin to przy bazie jos_menu pokazywał błąd ale nie pamiętam dokładnie jaki wiem tylko jedno ze mało co z niego można było wyciągnąć:(

vj_
01-06-2007, 08:12
Odpowiedz wyzej - sluszna.
Odpowiedz moja - zauwaz, ze jak zainstalujesz od nowa oprogramowanie (nie przenoszac niczego nigdzie :p) to nie masz bledow, a jak przeniesiesz oprogramowanie masz te cale swoje bledy :)

alegorn
01-06-2007, 08:58
kurcze, nie pamietam dokladnie co ja robilem - ale sprawdz czy masz zachowana auto_increment indexow (tych co trzeba, nie wszystkich..)

w zasadzie o ile pamietam (a ostatnio jestem sklerotykiem :/) to powinno sie to przenosic w jakims trybie zgodnosci

tylko do odczytu - hmmm.... a moze cos z userami i prawami dostepu?? zaloguj sie na admina.. - ale tu moge sie mylic.


w razie czego, zainstaluj czysta joomle - wywal wszystkie dane i zaimportuj ze skryptu, struktura zachowa ci sie dobrze, dane tez te co trzeba.. tylko uwazaj na kodowanie bys nie 'krzaczyl' w serwisie..

w pracy uzywam do takich zabaw SQLyog pozwala w locie importowac dane.. polecam ten programik kazdemu kto sie bawi z mysql

oczywista nie zawsze mozesz go uzyc, czesto jest tak, ze ze wzgledow bezpieczenstwa zalogowac do bazy mozesz sie jedynie z lokala...

to na tyle co moglem doradzic... zazwyczaj wiem co zrobic - ale trudno mi to wytlumaczyc :] nie jestem pedagogiem wiec czasami tlumacze dosc niejasno
:)

Al.

gablot
01-06-2007, 22:19
na razie google i wasze podpowiedzi mało co mi pomagają , no ale naszło mi jeszcze takie pytank jak to możliwe ze zrobiłem sobie stronke na mysql-5 wersja debiana 4.0 potem zainstalowałem na innym server identycznego debiana i mysql-5 i ten sam błąd mi się wyświetla przecież to jest chore!!!!!

alegorn
04-06-2007, 09:06
aa, takie błędy sa najlepsze... byś ty wiedział ile swego czasu ja sie kiedys chorej spacji naszukałem :/, wywalalo mi to w kosmos cala stronę... jedno małe " " nie w tym miejscu co trzeba.. gdy znalazłem tożto sam chciałem samobójstwo popełnić waląc łbem w ścianę...
ale to byla kwestia mojego braku wiedzy i doświadczenia.. eh, przyznaje ze trudno przez net pomagać w takich sytuacjach..

pozdrawiam,
Al