PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z komponentem Acajoom



dar
31-05-2007, 17:34
Przy wejściu do administratora komponentu wyskakuje komunikat o błędzie następujący: Fatal error: Undefined class name 'tips' in /home/acajoom/public_html/components/com_acajoom/acajoom.php on line 88
Czy ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?

zwiastun
31-05-2007, 18:00
http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=41054#post41054

YatzeK
17-08-2007, 22:31
A co zrobić, jeżeli rozwiązanie tam podane nie działa?
Mam taki właśnie komunikat jak w pierwszym poście, a WSZYSTKIE tagi w plikach komponentu Acajoom są w postaci: "<?php" a nie: "<?"

Może to głupie pytanie, ale w php jestem mocno początkujący i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Z góry dzięki za pomoc.

zwiastun
17-08-2007, 22:48
W pliku acajoom.php nie ma odwołania do klasy tips. Co to za wersja komponentu? Czy to naprawdę tak trudno pojąć, że komponenty mają swoje kolejne wydania i jeśli jest problem, to wypada podać co najmniej podstawowe informacje?

YatzeK
19-08-2007, 13:00
Wersja komponentu to: Acajoom News 1.1.1.
Zresztą ten sam problem wyświetlał się także przy innych wersjach...

Może lepiej używać Lettermana? Tylko, że przy instalacji za każdym razem mam komunikat: w pakiecie instalacyjnym brak pliku Joomla! XML"
W czym problem?

Hosting na Nazwa.pl

chloe
18-02-2008, 12:49
Czesc, ja mam inny problem z Acajoom 1.1.1. Pracuje na Joomla 1.0.13 stable ISO. Komponent sie zainstalowal poprawnie, przy czym w planszy po zainstalowaniu wyskoczylo mnostwo kodu (ale pod spodem informacja o "sukcesie", wiec dalam kontynuuj). Natomiast teraz w konfiguracji Acajoom ponad ustawieniami pokazuje sie taki blad:


xonfig::store failed
Duplicate entry \'cb_integration\' for key 1 SQL=INSERT INTO jos_acajoom_xonfig ( `akey`,`text` ) VALUES ( \'cb_integration\',\'0\' )xonfig Object ( [akey] => cb_integration [text] => 0 [value] => [_tbl] => #__acajoom_xonfig [_tbl_key] => akey [_error] => xonfig::store failed
Duplicate entry \'cb_integration\' for key 1 SQL=INSERT INTO jos_acajoom_xonfig ( `akey`,`text` ) VALUES ( \'cb_integration\',\'0\' ) [_db] => database Object ( [_sql] => INSERT INTO jos_acajoom_xonfig ( `akey`,`text` ) VALUES ( 'cb_integration','0' ) [_errorNum] => 1062 [_errorMsg] => Duplicate entry 'cb_integration' for key 1 SQL=INSERT INTO jos_acajoom_xonfig ( `akey`,`text` ) VALUES ( 'cb_integration','0' ) [_table_prefix] => jos_ [_resource] => Resource id #11 [_cursor] => [_debug] => 0 [_limit] => 0 [_offset] => 0 [_ticker] => 0 [_log] => Array ( ) [_nullDate] => 0000-00-00 00:00:00 [_nameQuote] => ` ) )

a w zakladce "Newslettery" taki:

Warning: constant() [function.constant]: Couldn't find constant 0 in /home/domena/ftp/serwis/administrator/components/com_acajoom/classes/class.listype.php on line 37

Warning: constant() [function.constant]: Couldn't find constant 0 in /home/domena/ftp/serwis/administrator/components/com_acajoom/classes/class.listype.php on line 112

Warning: constant() [function.constant]: Couldn't find constant 0 in /home/domena/ftp/serwis/administrator/components/com_acajoom/classes/class.listype.php on line 44

Choc te bledy sa w panelu, to komponent dziala poprawnie, ale chcialabym jednak wyeliminowac te bledy. Co moge zrobic?

Poprawka: komponent nie dziala dobrze - jedynie udalo sie dodac nowa liste... Wysylac sie juz nie da.

inkos
18-02-2008, 13:03
Co moge zrobic?
Możesz sprawdzić oficjalną stronę tego komponentu (http://www.acajoom.com/component/option,com_frontpage/Itemid,1/) a w szczególności forum (http://www.acajoom.com/component/option,com_joomlaboard/Itemid,26/)dyskusyjne czy ktoś nie zgłaszał takiego problemu lub też zadać tam takie właśnie pytanie jak tutaj (niestety po angielsku).