PDA

Zobacz pełną wersję : Odmienny wygląd strony dla zalogowanych i niezalogowanych



Annihilator_2
01-06-2007, 15:43
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Od jakiegoś czasu interesuję się Joomlą! Jestem w trakcie tworzenia strony internetowej opartej na tym CMS-ie. Natrafiłem na pewien problem w realizacji mojej strony. Szukam już od pewnego czasu rozwiązania w google i na forach, ale go nie uzyskałem. Zaplanowałem że będą 2 wersje strony. Dla wszystkich odwiedzających i użytkowników zarejestrowanych. Problem w tym że wersja dla wszystkich ma mieć inny wygląd niż ta dla zarejestrowanych. Próbowałem to rozwiązać stosując przypisanie szablonów dla odpowiednich pozycji menu. Stworzyłem 2 rodzaje menu, jedno dla wszystkich i drugie dla zarejestrowanych. W menu dla wszystkich umieściłem odsyłacz do komponentu logowanie. Logowanie przekierowuje nas do odsyłacza Start z menu dla zarejestrowanych, który jest blogiem artykułów z wybranych sekcji. Po zalogowaniu zmienia się szablon na ten dla zarejestrowanych i pojawia się wyżej wymienione menu dla profesjonalistów. Problem w tym że po wejściu w artykuł z menu dla wszystkich wyświetla się wygląd szablonu dla zarejestrowanych. Mój sposób nie pozwala też na użycie drugi raz komponentu strona startowa i wykorzystania automatycznie generowanej zawartości przez niego w "stronie głównej" wersji dla zalogowanych. Są to moje początki więc moje rozwiązanie jest dość zakręcone i zapewne jest inna droga do uzyskania takiego efektu. Może ktoś z forumowiczów ma inną koncepcję spełnienia założeń mojej strony. Bardzo proszę o rady i sugestie jak rozwiązać najlepiej ten problem.

Przypomnę jeszcze założenia:
- odmienny wygląd strony dla zalogowanych i niezalogowanych (jakby 2 strony w jednej),
- możliwość umieszczania na stronach startowych odmiennych artykułów.

nexus246
01-06-2007, 19:46
W index.php szablonu:
if($my->id) {
//szablon dla zalogowanych
//w tym moduły dla zalogowanych
} else {
//szablon dla anonimowych
//w tym moduły dla anonimowych
}

Jeśli chodzi o różne artykuły na stronie głównej to zrezygnuj z komponentu frontpage (czyli nie korzystasz wtedy z czekboxa do publikowania na głównej) a zamiast tego do wyświetlania artykułów wykorzystaj moduł newsflash podpięty do odpowiedniej kategorii newsów (oddzielna na zalogowanych i anonimowych).

Annihilator_2
04-06-2007, 11:54
Dziękuję za odpoweidź :) Jestem zielony z php :/ Dopiero zaczynam naukę :). Był bym wdzięczny jeszcze za jakieś przykładowe wpisy tam gdzie ma być szablon i moduły.

Annihilator_2
11-06-2007, 11:16
Chodzi mi o to jak zdefiniować w nawiasach { } szablony i moduły. Jakiś przykładowy wpis, który bym sobie zmodyfikował bardzo ułatwił by mi zadanie.

greku
30-07-2008, 01:19
załączam swoją prośbę w tym temacie
mam podobny problem :)

chcę zróżnicować wygląd dla zalogowanych i nie zalogowanych
(dwie rożne templatki)

Rybik
30-07-2008, 02:15
znajdz w szablonie (index.php) i zamiast standardowej linijki ladujacej plik css wstaw


<?php if ($my->id) { ?>
<link href="<?php echo $mosConfig_live_site; ?>/templates/nazwa_szablonu/css/template_css_registered.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<?php } else { ?>
<link href="<?php echo $mosConfig_live_site; ?>/templates/nazwa_szablonu/css/template_css_unregistered.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<?php } ?>

greku
30-07-2008, 10:24
wielkie dzięki ;)
pomogło