PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja nowych templatow



krzys18
02-06-2007, 00:50
Witam
nazywam sie Krzys, jestem tutaj pierwszy raz i "obawiam sie" ze nie ostatni. Wlasnie zainstalowalem Joomle 1.5 i zaczynam ja powoli poznawac. No ale do rzeczy:

Czy ja dobrze kombinuje ze aby zainstalowac nowy template to wystarczy go umiescic w katalogu /template ??? Tak wlasnie zrobilem z kilkoma template'ami i kiedy probuje je aktywowac to zawsze otrzymuje taki komunikat na stronie
"Direct Access to this location is not allowed."

I jeszcze jedno. czy wszystkie templaty nadaja sie do wersji 1.5 ??

krzys18
02-06-2007, 01:30
Sam sobie poradzilem ... tym razem. Doinstalowalem wtyczke System-Legacy i juz wszystkie templaty mozna instalowac i wyswietlac. :)

Viking
04-06-2007, 18:57
Podsumowując, Joomla! 1.5 ma nowy system tworzenia szablonów, jednakże możliwe jest włączenie trybu zgodności z poprzednimi wersjami (legacy[ang.]-dziedzictwo).

Pavvel70
25-06-2007, 09:19
Sam sobie poradzilem ... tym razem. Doinstalowalem wtyczke System-Legacy i juz wszystkie templaty mozna instalowac i wyswietlac. :)

witam,
mam podobny problem - żaden z dawnych szablonów nie daje się zainstalować (instaluję poprzez instalatora na stronie administratora)
Gdzie znajdę tą wtyczkę?

Viking
25-06-2007, 20:08
wtyczka jest w standardzie, znajdziesz ją tam gdzie są inne wtyczki w Twoim systemie

canonier
23-07-2007, 09:53
A tak bardziej łopatologicznie to wchodzisz w:
Extensions / Plug Manager /

Tam poszukaj System - Legacy i to trzeba włączyć.

U mnie jest na pozycji 25 (druga strona).

dyziu
03-08-2007, 00:51
Witam!
Żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj. Nie mogę zainstalować żadnego templatu, tzn. wszystko sie instaluje, jest wlaczone legacy tylko jak ustawiam ten szablon to nic sie nie wyswietla oprocz czesci grafiki i napisu "Fatal error: Class 'BannersController' not found in /home/users/dysk/public_html/components/com_banners/banners.php on line 23". O co moze chodzic jak to zrobic zeby dzialalo? probowalem na kilku szablonach i ciagle to samo, gdy pogrzebalem w pliku o ktorym mowa to zaczelo sie wyswietlac tylko ze w jaki link bym nie kliknal ciagle wyswietlala sie jedna i ta sama strona. Prosze o pomoc

Viking
03-08-2007, 01:01
wygląda na to że brakuje klasy BannersController w Twojej Joomli. Na razie możesz po prostu wyłączyć publikację bannerów