PDA

Zobacz pełną wersję : Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny - co nie tak?



andrew
02-06-2007, 15:33
Witam wszystkich,
Mam następujący problem. Dziś rano w moim serwisie w trakcie normalnego przegladania witryny na stronie głównej pokazał się komunikat - "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny." Nie wyświetlają się artykuły które powinny się wyświetlać na głównej. Inne komponenty i moduły działają poprawnie. Sprawdziłem komponenty, moduły i artykuły i wszystko jest ustawione na public, zgodnie z sugestią z innego posta gdzie omawiany był podobny problem.
Przed tym komunikatem bawiłem się innym templatem, jednak w rezultacie powróciłem do poprzedniego. Co ciekawe, w momencie kiedy wchodzę przez adres www.nazwawitryny.pl/index.PHP (http://www.nazwawitryny.pl/index.PHP) (pisane z dużych liter) artykuły wyświetlają się poprawnie.
Czy ktoś ma pomysł co jeszcze można sprawdzić żeby pozbyć się problemu?
Pozdrawiam.

zwiastun
02-06-2007, 19:37
popraw sobie rozszerzenie pliku index.php w szablonie, pewno PHP jest z wielkich litr
sprawdź czy wewnątrzy pliku nie ma podobnych sytuacji

andrew
03-06-2007, 14:28
Kurcze, sprawdziłem i jest ok, zarówno w rozszerzeniu jak i wewnątrz pliku. Ponadto nic nie zmieniałem w tym pliku. Jest coś jeszcze co można sprawdzić?

zwiastun
03-06-2007, 14:43
Odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd się bierze owo PHP wielkimi literami

andrew
03-06-2007, 14:51
Być może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Plik ma normalne rozszerzenie, małymi literami. Poprostu jak wchodzę do serwisu przez index.php gdzie rozszerzenie jest pisane z dużych liter, strona wyświetla się prawidłowo, bez tego komunikatu. To nie musi mieć absolutnie żadnego znaczenia.

andrew
03-06-2007, 17:47
Korzystam z OpenSef. Przy wyłączonym wszystko działa jak należy, ale chciałbym jednak żeby ten komponent działał. Co należałoby zrobić? Będę wdzięczny za podpowiedź.

andrew
04-06-2007, 17:50
Próbowałem ustawiać na INDEX.php w pliku .htaccess ale nie pomogło, kontaktowałem się z Home.pl i też nie bardzo wiedzą co to.. jeszcze jedna rzecz która mi się przypomina to to, że usuwałem pozycje menu i parę artykułów z kosza. Kończą się pomysły.
Na razie ustawiłem przekierowanie przez stronę html do INDEX.php. Boję sie tylko, że będzie to miało zły odwdzięk w wyszukiwarkach, czy moje obawy są podstawne? Index.html to teraz strona tylko z nazwą witryny i paroma słowa kluczowymi. Troche na razie monolog się tu zrobił ale może ktoś będzie miał pomysł :)
Pozdrawiam.

traxx
24-02-2008, 02:14
Próbowałem ustawiać na INDEX.php w pliku .htaccess ale nie pomogło, kontaktowałem się z Home.pl i też nie bardzo wiedzą co to.. jeszcze jedna rzecz która mi się przypomina to to, że usuwałem pozycje menu i parę artykułów z kosza. Kończą się pomysły.
Na razie ustawiłem przekierowanie przez stronę html do INDEX.php. Boję sie tylko, że będzie to miało zły odwdzięk w wyszukiwarkach, czy moje obawy są podstawne? Index.html to teraz strona tylko z nazwą witryny i paroma słowa kluczowymi. Troche na razie monolog się tu zrobił ale może ktoś będzie miał pomysł :)
Pozdrawiam.

mam to sam oco ty :/ rozwiazales jakos ten problem?