PDA

Zobacz pełną wersję : Z którym skryptem forumowym najłatwiej..



s1ntex
04-06-2007, 16:09
Cześć, no właśnie, wg was z jakim skryptem forumowym najłatwiej jest zintegrować Joomle? Chciałbym, aby był dostępny moduł ostatnich postów i oczywiście, użytkownicy, którzy mają konto w serwisie, będą już mieli konto na forum.

Chciałbym żeby instalacja była jak najprostsza, no i gdy przy okazji moglibyście podać skrypt jakim zintegrować Joomlę, chodzi mi głównie, aby nie było to skomplikowane..

Proszę o pomoc!

Rybik
04-06-2007, 17:22
najłatwiej jest nie integrować ze skryptem zewnetrznym (fora niezalezne od Joomla) tylko zainstalowac komponent forum dla Joomla, np. Fireboard

s1ntex
05-06-2007, 13:43
A właaśnie, zapomniałem dopisac, ze na mojej stronie - http://www.amfa.pl mam moduły po obu stronach i w środku jest mało miejsca, instalowałem wczoraj Fireboard i wygląda to beznadziejnie, bardzo wąskie. Chyba, że da się ustawi, aby forum pojawiało się w nowym oknie, w co wątpie.

Więc temat nadal aktualny :(

Rybik
05-06-2007, 14:51
skopiuj linka do forum, podmień index.php na index2.php ustaw linka-url w menu do nowego okna i masz

s1ntex
05-06-2007, 14:53
Wszystko rozumiem prócz tego..

skopiuj linka do forum, podmień index.php na index2.php ustaw linka-url w menu do nowego okna i masz

Tzn. gdzie mam podmienic? W któym folderze?

__

Po głębszym zanalizowaniu, stwierdziłem, że dużo rzeczy nie rozumiem ;-P.

Mógłbyś, Rybik, napisac to językiem prostym? Najlepiej punktowym ;)

1. Plum
2. Plam

Z góry dziękuje!

Rybik
05-06-2007, 17:55
1. zrob w dowolnym menu linka do kmponentu forum
2. wyłącz przyjazne urle (SEF) w konfiguracji strony
3. obejrzyj strone, znajdz linka do forum w tym menu
4. skopiuj linka do schowka
5. w administracji usuń linka do forum
6. dodaj do menu nowego linka typu "link URL" podajac wczesniej skopiowany link, przed zatwierdzeniem podmien w nim index.php na index2.php, ustaw otwieranie w nowym oknie
7. już

s1ntex
05-06-2007, 19:59
Dzięki za prostą instrukcję, ale ja mam coś s************************one chyba :(


Warning: require_once(pluginservices.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/.koshi/ns/amfa.pl/index2.php on line 57

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'pluginservices.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/.koshi/ns/amfa.pl/index2.php on line 57Takie coś pojawia się po wszystkim, po końcowym kliknięciu na link w nowym oknie.

Co począć? Proszę o pomoc! :(

Linia 57 w pliku index2.php wygląda tak:


require_once("pluginservices.php");

s1ntex
10-06-2007, 22:26
Ma ktoś jakiś pomysł? :(

s1ntex
18-06-2007, 16:27
Może ktoś miał podobny problem?

s1ntex
23-06-2007, 09:48
Dobrze, już chyba mam!

marog
29-07-2007, 22:55
Witam.


Dobrze, już chyba mam!

A czy mógłbyś się podzielić jak to dokładnie zrobiłeś? U mnie problem wygląda podobnie dlatego nie chciałem zakładać nowego tematu. Ale do rzeczy.

1. Instaluje Fireboard lub Joomlaboard
2. Wyzej wymienione komponenty instalują się i działają bez zarzutu
3. Tworzę link do komponentu w dajmy na to w "mainmenu".
4. Kopiuje link, a odnośnik kasuję.
5. Tworzę nowy Odnośnik poprzez URL z otwieraniem w nowym oknie i podmieniam index.php na index2.php
6. Forum faktycznie otwiera się bardzo ładnie w nowym okienku
7. Niestety jak klikam w jakąkolwiek kategorię forum, profil itp niestety forum powraca do rozmiarów ograniczonych layoutem stronki... problem leży oczywiście w tym że klikniecie w cokolwiek na forum otwartym w nowym oknie wywołuje linki poprzez index.php a nie przez index2.php.

Troszkę jestem zmieszany i mój zaciemniony umysł jakoś nie może zaczaić o co z tym chodzi i jak ten problem rozwiązać. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.