PDA

Zobacz pełną wersję : koszyk + zamowienie



gomez
04-06-2007, 16:31
Witam
sam komponent jest fajny, jednak nie moge dosc do jednego: gdzie jest link "dodaj do koszyka" ??
mam zainstalowane odpowiednie moduły (Cart Module (http://32dor.udl.pl/sklep2/administrator/index2.php?option=com_modules&client=&task=editA&hidemainmenu=1&id=46)) ale jedyne co mi sie pokazuje to info ze koszyk jest pusty.
sklep dostepny na stronie www.32dor.udl./sklep2

druga kwestia: czy istnieje mozliwosc aby klient ktory wybierze produkty wysylal maila z zapytaniem ?? (moj zleceniodawca nie moze sprzedawac)
mail bylby generowany automatycznie z lista produktow, iloscia sztuk i SKU

ainow
04-06-2007, 17:00
Sprawdź, czy w konfiguracji sklepu nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji "Użyj tylko jako katalogu". Nie widać też ceny - tu przyczyną może być nie zaznaczona opcja "Pokazuj ceny".

gomez
04-06-2007, 17:15
nie mam zaznaczonej opcji katalogu, co do ceny to nie chce zeby sie pokazywala.

ainow
04-06-2007, 17:51
Jedyne, co przychodzi mi do głowy w takiej sytuacji, to to że nie wpisałeś ilości produktu.

gomez
05-06-2007, 09:01
to tez nic nie daje :/

ainow
05-06-2007, 11:39
"Drogi Watsonie, przecież to było proste" powiedział Holmes, zagłębiając się z fajką w swoim ulubionym fotelu... ;)

Jeśli nie masz zaznaczonej opcji katalogu oraz masz wpisaną ilość produktu, to stawiam skrzynkę piwa przeciw szklance mętnej wody z kałuży, że nie masz wpisanej ceny produktu.
Wpisz cenę a przycisk "do koszyka" pojawi się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. ;)

gomez
05-06-2007, 12:55
hahaha nic z tego cena rowniez jest wpisana ;] tak samo podatek i waluta

ainow
05-06-2007, 13:43
OK, uporządkujmy wiedzę, bo wątek się za bardzo rozrośnie... ;)

Jeśli chcesz mieć przycisk "do koszyka" musisz:

1. mieć odznaczoną opcję "Użyj tylko jako katalogu" w konfiguracji sklepu,
2. mieć zaznaczoną opcję "Pokazuj ceny" w konfiguracji sklepu,
3. mieć wpisaną ilość produktu,
4. mieć wpisaną cenę produktu.

Jeśli jeden z tych warunków nie będzie spełniony, przycisku nie będzie.

Zwróć uwagę na to, że opcja "Pokazuj ceny" służy do ukrywania cen, jeśli sklep spełnia funkcję katalogu. Tak już jest skonstruowany VM, że aby coś móc włożyć do koszyka/kupić, produkt musi mieć cenę i być dostępny (czyli ilość > 0).
>> W przypadku, gdy zaznaczysz opcję "Użyj tylko jako katalogu" wyłączysz wszystkie funkcje koszyka. Jeśli odznaczysz "Pokazuj ceny" wyłączysz wszystkie opcje koszyka i dodatkowo ukryjesz ceny produktu.
>> Jeżeli nie będziesz miał wpisanej ilości produktu to, w zależności od innych opcji, produkt nie będzie widoczny lub nie będzie przycisku "do koszyka" i pojawi się komunikat o braku produktu w magazynie (zapobiega to kupieniu towaru, którego nie ma).
>> Jeżeli nie wpiszesz ceny, przycisk "do koszyka" również się nie pojawi; w zamian będziesz miał komunikat z prośbą o kontakt w celu zapoznania się z ceną (która np. podlega negocjacjom lub wymaga wykonania dodatkowej kalkulacji - trudno jest sprzedać coś, co nie ma ceny, dlatego funkcje koszyka również w tym wypadku są wyłączone).

Uff... Mam nadzieję, że nie przynudziłem za bardzo tym "wykładem" a jednocześnie chyba teraz już masz "czarno-na-białym" wyjaśnione, ogólne zasady działania koszyka w VM.
Wydaje mi się, że nie pominąłem niczego ważnego; jeśli tak, to proszę o poprawienie.

gomez
06-06-2007, 12:28
omg :]
nie wlaczylem pokazywania ceny i juz lipa.
teraz juz jest koszyk

nasuwa mi sie tylko jeden problem: nie chce zeby byla widoczna cena na stronie bo tak jak napisalem wczesniej nie moge tego zrobic ze wzg. formalnych

grundol
06-06-2007, 15:36
W katalogu "administrator\com_virtuemart\html\templates" masz pliki w których definiujesz co ma być wyświetlane na odpowiednich stronach
(basket, product_details, browse, order_emails). Czy da się wogóle pominąć ceny nie wiem, bo nie próbowałem.

gomez
06-06-2007, 16:12
no to juz cos :]
teraz kolejny problem. jak zrobic zeby zeby po zebraniu produktow w koszyk mozna bylo wyslac tylko maila z zamowniem pomijajac formy platnosci itp ?

oraz jak zrobic zeby oprocz nazwy produktu w szczegolach wyswietlal sie SKU

gomez
12-06-2007, 10:28
udalo mi sie juz pozbyc cen i szczegolow na stronach sklepu. zainteresowani tym i innymi elementami powinni zagladnac do pliku administrator/components/com_virtuemart/html/templates/browse/browse1.php