PDA

Zobacz pełną wersję : Problem przy instalacji



Danmas
05-06-2007, 00:58
Na początku witam wszystkich jestem nowy :) Podczas instalacji joomli na pierwszej stronie w "Dodatkowe informacje o systemie" są pola: allow url fopen i short open tag, oba pola są u mnie oznaczone jako błędne czerwone włączone. Co zrobić aby je ustawić prawidłowo? Domyślam sie że coś w apache trzeba poprawić.

Rybik
05-06-2007, 01:22
nie przeszkadzają w pracy Joomla, aby jednak poprawić zgłoś to do administracji serwera lub poczytaj w necie gdzie sie to konfiguruje (tak, dotyczy to konfiguracji apacza)

Danmas
05-06-2007, 01:45
Mi właśnie przeszkadza bo potem blokuje sie kilka menu w panelu administracyjnym jakiś błąd skryptu ale myśle że problem zniknie gdy poprawie to co opisałem przy instalacji. Administratorem jestem ja mam lokalnie apache i na razie sie bawie nie wysyłałem nic na jakiś zewnętrzny serwer. Może jakaś konkretna odpowiedź co zmienić w apaczu?

zwiastun
05-06-2007, 02:26
Nie w apachu, tylko w Apache, a jeśli po polsku to w Apaczu. I nie w Apache tylko w php.ini Panie Administratorze. A w czym Ci to niby przeszkadza? jak Ci blokuje menu? W szukajkę można wpisać oba określenia i łatwo znaleźć objaśnienia. A jak się administruje (nawet lokalnie) serwerkiem internetowym, to httpd.conf i php.ini warto przestudiować od początku do końca, potem od końca do początku i na koniec od środka w jedną i drugą stronę.
Mozna też w przerwie spojrzeć sobie jeszcze na http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/417/51/

Danmas
05-06-2007, 13:49
OK znalazłem w php.ini zarówno "allow url fopen" jak i "short open tag" wyłączyłem je ale niestety problem z blokującym menu pozostał. Chodzi o to że jak w panelu administracyjnym wchodze w Artykuły/Sekcje artykułów i potem wybiore obojętnie którą z sekcji np. domyślne "aktualności" to wtedy blokuje sie ta strona tzn okno edycji opisu jest nieaktywne nie działają funkcje "zamknij" "zastosuj" i "zapisz" gdy w nie klikam wywala "script error" a ikonka przeglądarki pokazuje komunikat "odmowa dostepu". Z tej strony moge wyjść tylko w taki sposób że po prostu w przeglądarce dam na "wstecz" a wtedy przy tej sekcji którą wybrałem i sie zablokowała pojawia sie ikonka kłódki i tak pojawia sie przy każdej którą kolejno otworze. Podobny problem mam z "Kategorie artykułów", natomiast cały pozostały panel administracyjny opcje "zamknij", "zastosuj", "zapisz" działają już normalnie. Co może być tego przyczyną? Przestudiować wszystko mam zamiar ale najpierw chce żeby panel administracyjny działał bez zarzutu.

zwiastun
05-06-2007, 14:32
Ja tylko zwracałem uwagę, żeby nie ferować wyroków, jak się czegos nie wie. Obie opcje php nie mają nic wspólnego z blokowanym u Ciebie menu.
A powody blokowania mogą być różne - zacznij od przeszukania forum - o ile pamiętam, tem był poruszany. Nie jest to bład Joomla, ale ustawień przegladarki, błędów w istalacji lub czegoś jeszcze, nie pamiętam.
Mi, gdy nie działją takie rzeczy, wywalam nieudaną instalację i robię na nowo, zwykle problem przestaje być problemem. Gdy się pojawia, wiem, co instalowałem poprzednio i gdzie szukać przyczyny.

Rybik
05-06-2007, 14:50
dodam tylko, że sporo serwerów wirtualnych ma te ustawienia tak samo na czerwono i teraz wiedząc, że "to na bank nie to" - nie warto ścigać 2 kosmetycznych ustawień przed finalną wersją witryny