PDA

Zobacz pełną wersję : Faktura czy paragon



raa
05-06-2007, 11:30
jak najlatwiej dodac do kazdego zamowienia opcje faktura czy paragon: tak/nie?
Tak zeby byla zaznaczona w mailu do wlasciciela sklepu oraz zeby byla tez zapisana w historii zamowienia?

fotones
13-06-2007, 14:53
jak najlatwiej dodac do kazdego zamowienia opcje faktura czy paragon: tak/nie?
Tak zeby byla zaznaczona w mailu do wlasciciela sklepu oraz zeby byla tez zapisana w historii zamowienia?

Mam ten sam problem może ktoś już ktoś to rozwiązał

demo66
19-06-2007, 08:09
ja mam również ten sam problem......ale dopisałem w formatce wysyłanego maila informację dla kupującego aby odesłał pocztą zwrotną jakiego dokumentu oczekuje...

raa
19-06-2007, 14:35
Pracuje nad tym, mam juz to prawie ukonczone. Jak skoncze to wrzuce solucje.

mam problem z wrzuceniem order_id do nowej tabeli w bazie. I tu pytanie do bardziej doswiadczonych w php jak sie odwolac do wartosci order_id debbuger pokazuja ja jako $vars. Dodadam ze wartosc ta jest zwiazana z akceptacja zamowienia.

Robie cos takiego w pliku ps_checkout.php:



function add_rachunek(&$d) {
$auth = $_SESSION['auth'];
$db = new ps_DB;
$d["rachunek"] = ($d["rachunek_other"] == "") ? $d["rachunek"] : $d["rachunek_other"];
$q = "INSERT INTO #__{vm}_rachunek_user_list ";
$q .= "(user_id, list_id, order_id)";
$q .= " VALUES ('";
$q .= $auth["user_id"] . "', '";
$q .= $d["rachunek"] . "', '";
$q .= $order_id . "')";
$db->query($q);
$db->next_record();
}Pola user_id, list_id sa wypelniane ale order_id nie. Nie wiem jak sie poprawnie odwolac do tej wartosci zeby ja zapisac w bazie. Tylko tego brakuje do zakonczenia tej modyfikacji.

raa
20-06-2007, 09:35
Ok temat rozwiazany ponizej zamieszczam zmodyfikowane pliki oraz instrukcje dotyczace bazy - mam nadzieje ze komus sie przyda.

Najpierw trzeba sciagnac plik z ponizszej lokalizacji:
http://www.sharebigfile.com/file/187380/faktura-paragon-rar.html

Rozpakowac i umiescic nastepujaco:
ps_checkout.php w:
/administrator/components/com_virtuemart/classes/

checkout.index.php, checkout.paymentradio.php, order.order_print.php w:
/administrator/components/com_virtuemart/html/

Pozostaje jeszcze dodanie dwoch tabel do bazy danych, najelepiej zrobic to za pomoca PhpMyAdmina wklejajac nastepujace instrukcje:



-- tabela jos_vm_rachunek_list
CREATE TABLE `jos_vm_rachunek_list` (
`list_id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`display_option` text NOT NULL,
KEY `list_id` (`list_id`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin2 AUTO_INCREMENT=0 ;

-- tabela jos_vm_rachunek_user_list
CREATE TABLE `jos_vm_rachunek_user_list` (
`rachunek_id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`user_id` int(11) NOT NULL,
`list_id` int(11) NOT NULL,
`order_id` int(11) NOT NULL,
KEY `rachunek_id` (`rachunek_id`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin2 AUTO_INCREMENT=0 ;
Powyzsze zmiany spowoduja iz klient przy wyborze platnosci bedzie mial mozliwosc wyboru rozwniez typu rachunku faktura czy paragon. Sprzedawca w szczegolach zamowienia bedzie widzial wybrana opcje.

Pozdrawiam,
Robert

fotones
22-06-2007, 08:36
dzieki wlasnie sciagnalem potrzebne pliki wieczorkiem to zainstaluje i opisze wrazenia

raa
09-07-2007, 19:52
I jak wrazenia? :)

sylwekb
19-07-2007, 14:28
Niestety nie można ściągnać plików.:)

Adrian_N
22-12-2007, 03:29
Ja równeż mam problemy z pobraniem pliku...

michal13
22-12-2007, 12:22
Witam,
Jeśli ktoś to ma na dysku to niech wrzuci do jakiejś pobieralni.
Pozdrawiam.

choya
09-02-2008, 03:18
Po co sie tak meczyc wystarczy aby w dodatkowych atrybutach wrzucić atrybut

Forma płatności, paragon,faktura

tak jak sie wybiera tam np Rozmiar XL L i tak dalej i juz

raa
09-02-2008, 08:35
Nie trzeba sie wcale meczyc :D wystarczy skopiowac pliki ktore podalem i dokonac modyfikacji bazy.
Moim zdaniem jest to o wiele wygodniejsze dla Klienta rowniez dla nas, ponadto klientowi generuja sie z automatu druki przelewu :D
W przyszlym tygodniu wrzuce jeszcze raz pliki, ze wzgledu na duze zainteresowanie (wiele osob pisze mi na privie w tej sprawie).

choya
09-02-2008, 15:42
a moglbys najpierw wrzucić zrzut z ekranu jak to wyglada ? bo nie wiem czy gra jest warta świeczki modyfikacja pliku to jeszcze ujdzie ale modyfikacja tabel - to robie bardzo niechetnie... Potem wszystko odkrecac gdyby coś nie tak bylo to porażka..

Pozdrawiam.

Cyprian
11-02-2008, 17:00
link:
http://www.sharebigfile.com/file/187380/faktura-paragon-rar.html
faktycznie nie działa

choya
11-02-2008, 17:56
Lepiej zrobić tak jak ja powiedziałem - 100% pewności.

raa
12-02-2008, 08:42
modyfikacja tabel - to robie bardzo niechetnie... Potem wszystko odkrecac gdyby coś nie tak bylo to porażka..
Pozdrawiam.

Nie modyfikujesz tabel tylko tworzysz dwie nowe. Jak ci nie wyjdzie w co watpie to je usuwasz i czesc. Nie wiem dlaczego ludzie sie tak boja baz danych :)

OK zebralem wszystko do kupy. Dodaje paczke z dwoma modami, jeden dotyczy wyboru Faktura/Paragon, natomiast drugi umozliwia generowanie blankietu przelewu. Instrukcja instalacji znajduje sie w pliku czytaj.txt

Pozdrawiam,
Robert Krężołek

choya
12-02-2008, 15:11
Boje sie bo sie na nich nie znam :(
A gdzie mozna cos o tym poczytac - o tych tabelach ?

Paczke sciagne i jesli zainstaluje to dam znac jak wrazenia....

raa
12-02-2008, 15:15
Poczytaj ogolnie o SQL no i materialy na temat MySQL i PhpMyAdmin.
Duzo tego w sieci.

Zyke
14-02-2008, 09:17
Hej Choja. Daj link do swojej strony tak żeby można zobaczyć twój mod w akcji

raa
14-02-2008, 10:58
Nie mam tego na sowjej stronie poniewaz nie prowadze sprzedazy w internecie.
To powstalo na potrzeby Klienta. Zainstaluj sobie lokalnie jakis serwer np xampp (http://www.apachefriends.org/en/xampp.html) i sprawdz jak to wyglada.

Zyke
14-02-2008, 11:40
To podaj linka na stronę klienta, jeśli możesz oczywiście.

choya
14-02-2008, 14:57
witam moj link to www.sklepkrokodyl.pl , ale modułu jeszcze nie instalwoalem.

Raa, a powiedz mi jak zainstaluje ten serwer to jeszcze musze zainstalwoac calego virturemarta prawda ? Bo przeciez jak postawie taki niby serwer na swoim dysku to musze miec i joomle i virtuemarta zainstalowanego prawda ?

raa
21-02-2008, 09:42
Tak dokladnie. Najlepiej skopiuj sobie aktualna wersje strony po ftp, exportuj a nastepnie importuj baze danych, popraw konfiguracje i wsio. Tak bedzie najbezpieczniej ale mowie bez obaw, w kazdym momencie mozna to wywalic :)

marksiii
11-03-2008, 00:26
Raa, u mnie zadziałało, trzeba dodać 2 rekordy w tabeli jos_vm_rachunek_list oczywiście to:
1 faktura
2 paragon

vego007
19-08-2008, 13:45
Może ma ktoś pliki przystosowane do Virtuemart 1.1.0?

fooky
05-09-2008, 10:06
O dobra...
Faktura czy paragon - ale jak w Joomla stworzyć fakturę?
Ew jak to podpiąć pod jakis darmowy program do fakturowania?
Bo na chwile obecną fakturowanei odbywa sie metodą "kopiuj-wklej" do Excel'a... Dopisanei kolejnego numeru faktury daty itd itd... Czy ktoś wie jak to robić z automatu?

Eddie69
02-03-2009, 21:30
Witam
raa zrobiłem tak jak było w opisie twojej paczki wybór faktura/paragon działa bez zarzutu, ale druk przelewu wywala mi Błąd wewnętrzny serwera. Co jest nie tak? A może masz jakąś modyfikację tej paczki?

Adrian_N
20-03-2009, 23:47
Raa, u mnie zadziałało, trzeba dodać 2 rekordy w tabeli jos_vm_rachunek_list oczywiście to:
1 faktura
2 paragon
Pytanie laika - jak je dodać?

vego007
21-03-2009, 09:41
Możesz wejść do phpmyadmin i tam po kliknięciu w tabelę masz opcję dodaj (na górze obok Przeglądaj, Struktura itd) lub skorzystaj z polecenia


INSERT into jos_vm_rachunek_list(1,Faktura);
INSERT into jos_vm_rachunek_list(2,Paragon);

Polecenia możesz wykonać z poziomu konsoli, phpmyadmina (opcja sql) lub jakiegoś prostego adaptera napisanego w PHP

gawron
22-03-2009, 13:10
Po co sie tak meczyc wystarczy aby w dodatkowych atrybutach wrzucić atrybut

Forma płatności, paragon,faktura

tak jak sie wybiera tam np Rozmiar XL L i tak dalej i juz

W którym miejscu są te dodatkowe atrybuty aby dodać to co opisałeś z fakturą/paragonem?

Dzięki za podpowiedź

Przemek

rocky5
30-11-2010, 10:30
Witam, temat jest trochę stary, ale potrzebuję się dowiedzieć czy ta metoda ma szanse zadziałać na vm 1.1.4 . Wydaje mi się, że nie bo mi nie działa :/ co musiałbym zmodyfikować, żeby to zadziałało. Gdy podmienie te pliki, to wywala mi się całkiem sklep, tzn wyświetla mi się komunikat w sklepie "Direct connection to this link is not allowed" (czy jakoś tak). Czy pomógłby mi ktoś z tym problemem?

pozdrawiam

Talyn
20-04-2012, 15:16
OK zebralem wszystko do kupy. Dodaje paczke z dwoma modami, jeden dotyczy wyboru Faktura/Paragon, natomiast drugi umozliwia generowanie blankietu przelewu. Instrukcja instalacji znajduje sie w pliku czytaj.txt

Pozdrawiam,
Robert Krężołek

Przy próbie wrzucenia plików do VM 1.1.9 się wykrzacza.
Czyli gdzieś po drodze zmienił się sposób pisania kodu?