PDA

Zobacz pełną wersję : Statystyki graficzne radia internetowego jako moduł?



Monstrual
05-06-2007, 21:39
Jak zapewne wiecie, joomla! nie jest akurat CMSem idealnym pod radio. Sporo da się wycisnąć i to co mi się udało, to zrobiłem. Problem napotkałem z dodaniem graficznych (bądź nawet zwykłych) statystyk z serwera shoutcast radia. Informacje na temat ilości słuchaczy, prezentera czy tytułu piosenki miałyby wyświetlać się w bloku menu. I do tego potrzebny jest php. W module jednak nie można bezpośrednio wstawić kodu php, bo i tak go nie zinterpretuje (a szkoda). A samym htmlem to mozna suchy tekst wstawić, obrazek itp, ale nie "żywą" treść. Domyślam się, że są sposoby, żeby taką żywą treść wcisnąć jako blok do menu, ale że nie korzystałem, więc pytam, czy moglibyście mi doradzić? Bo napisanie dodatku do joomli przekształacając już aktualnie istniejący skrypt, to nie dla mnie.

Edit:

Znalazłem mod_php dla joomli, bardziej rozbudowana wersja mod_html. Problem - w ogóle nie działa, mimo że z recenzji wynika, że powinno.
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,1758/Itemid,35/

Wklejam do rzszerzenia kod php (jakikolwiek), zapisuje i śladu po nim nie ma na stronie... zwykły tekst owszem, działa. Ale bodajże nawet html, czy javascript już nie, to samo w zwykłym mod_html. Kod znika po zapisaniu, innymi słowy jak ponownie edytuje moduł, jest pusty.