PDA

Zobacz pełną wersję : Potrójne elementy m.in. w Moduły-Witryna



pmu
07-06-2007, 00:39
Witam Was,

Dłubię w Joomli od pół roku. Wcześniej przez 2 lata bawiłem się Mambo.
Nie uda ło mi się wyszukać podobnego tematu, więc piszę nowy.

W Moduły-Witryna elementy pojawiają sie trzykrotnie. Zresztą ne tylko tu, co widać na ponizszym linku. Problem z potrójnymi ikonami ( te w prawym górnym rogu) widziałem wcześniej, ale się tym nie przejmowałem.
Dopiero gdy RSgalery2 się wykrzaczyło zacząłem szukać nieprawidłowości i znalazłem bałagan w Modyły-Witryna. Nie mozna tego balaganu posprzątać przez kasowanie zbędnych elementów z poziomu GUI administratora.

Sądzę, że w BD zostały zapisane niewłaśiwie dane. Sądzę, że powodem jest, że dwie Joomle pracuąće pod różnymi URLami sięgają do tej samej BD.
Reinstalacja Joomli i import BD nie pomogła.


Czy ktoś ma pomysł jak to posprzątać?

http://trawniki.powsinek.com/joomla-potrojne-elementy.png

--
Pozdrawiam, Paweł

Rybik
07-06-2007, 01:06
dla kilku Joomli na tej samej bazie używaj innych prefiksów bazy danych. Ustawia sie to podczas instalacji. Domyślny prefiks to jos_ , kolejnej Joomli daj np inna_

pmu
07-06-2007, 01:26
Dzięki. W zasadzie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebym każdej Joomli robił osobną BD. Tylko mi o to chodziło, żeby druga korzystała z tych samych danych, co pierwsza.
Problem wziął się stąd, że pierwsza joomla to 1.0.11. Chciałem sprawdzić jak działa 1.0.12 a nie chciało mi się exp/imp BD, więc nowej Joomli wskazałem gotową BD. No i zrobiłem bałagan.

Ale jak posprzątać ten bałagan, aby nie stracić zawartości bazy i tabel.