PDA

Zobacz pełną wersję : Panowie, szanujmy się



zwiastun
07-06-2007, 10:08
Po raz kolejny zdarza mi się trafić na "autorskie" tłumaczenie czegoś, co swego czasu tłumaczyłem z mozołem całymi godzinami i nocami. W pliku językowym ewidentne ślady wykorzystania tej pracy. W nagłówku ANI słowa o tym, że nowe tłumaczenie zostało oparte na wykonanym wcześniej przez...

Notka o autorze tłumaczenia, a czasem i autorze tłumaczenia wcześniejszego - usunięta. Bezmyślność? Czy może zwyczajne chamstwo i złodziejstwo!

Nikt z nas nie dostaje za tę pracę żadnych gratyfikacji. Jedyną satysfakcją jest poczucie, że się dało swój czas i pracę innym i że Ci inni wiedzą albo mogą się dowiedzieć, kto ich wspiera.

GNU/GPL ma służyć swobodzie korzystania, ale i OCHRONIE praw autorskich, praw własności.

Czy POLAK naprawdę wszystko musi zgnoić?

idek
07-06-2007, 10:53
wiesz... to jest coś w stylu zawiści chyba...

ludzie dostają coś za free, siedzą bankowo na pirackim oprogramowaniu i nie potrafią się w żaden sposób odwdzięczyć! usuwając jakikolwiek odnosniki do stron z których pochodzą komponenty, grafika, czy właśnie tłumaczenia jak mówisz..

xanthos
05-06-2008, 11:03
Łatwiej chyba zainstalować najnowszą paczke plus komponenty i modóły do tego podrasować w photoshopie jakis szablon i GOTOWE, niż od podstaw budować swoją strone w oparciu o php, java script itd..
Ludzie korzystający z Joomla w większości nie muszą znać html'a żeby administrować tym CMS-em. Tym samym nie docenią pracy włożonej w ten projekt.

Pozdrawiam i dziękuje bo też sam czasem z niej korzystam :)