PDA

Zobacz pełną wersję : formularz na maila



eMCe
07-06-2007, 11:20
Witam,
zainstalowałam właśnie Formularze v1.0.2.Jak ustawić by zawartość wypełnionego formualrza leciała na konkretny adres? Niby mam ustawione właściwe adresy, ale nic mi nie wysyła. W formularzach przychodzących w panelu administratora jest, ale maila z tym formularzem nie dostaję.
Dodatkowo do wypełniającej osoby leci podziękowanie, ale nie pokazuje się treść maila, tylko temat. Treść jest pusta. Jakaś podpowiedź ... ?

magdaa
07-06-2007, 12:22
Witam,
1. zainstalowałam właśnie Formularze v1.0.2.Jak ustawić by zawartość wypełnionego formualrza leciała na konkretny adres?

domyślnie, nie ma takiego czegoś, jak wysyłanie zawartości wypełnionego formularza. Od tego jest panel formularze przychodzące. Myślę, że można to obejść, ale o tym w dalszej części. Odnośnie konkretnego adresu - wpisujesz go w zakładce "poczta" w polu wyślij dane formularza DO"


2. Niby mam ustawione właściwe adresy, ale nic mi nie wysyła. W formularzach przychodzących w panelu administratora jest, ale maila z tym formularzem nie dostaję.sprawdź ustawienia poczty w konfiguracji joomla, być może problem dotyczy Funkcji PHP-mail, albo SMTP i sprawdź również, czy nie dublujesz adresu e-mail w polach "wyślij dane DO", "wyślij dane OD"


3. Dodatkowo do wypełniającej osoby leci podziękowanie, ale nie pokazuje się treść maila, tylko temat. Treść jest pusta. Jakaś podpowiedź ... ?gdzie leci to podziękowanie ? tuż po wypełnieniu formularza na stronie www, czy masz na myśli podziękowania na e-maila ? jeśli to drugie, to nie rozumiem pytania pkt 2 - to wreszcie wysyła maile, czy ich nie wysyła ?

Mamy dwie zakładki, w których definiujemy treść do odbiorcy:

a) zakładka "podziękowania" - zawartość tej zakładki wyświetla się na stronie frontowej tuż po wypełnieniu formularza,
b) zakładka "poczta" - pole "treść wiadomości" - zawartość tego pola wyświetlana jest w e-mailu przychodzącym po wypełnieniu formularza.

Poczta zostanie dostarczona do wypełniającego formularz - pod warunkiem, że w polach formularza ustalisz pole Id na przykład email - wówczas wypełniający poda swój adres, a w polu wyślij dane DO wpiszesz znacznik definiujący pole Id - w naszym przypadku {email} W ten sposób baza odczyta z każdego wypełnionego formularza adres email danej osoby i automatycznie odpowie na niego, w taki sposób, w jaki ustalisz to w polu "treść wiadomości" w zakładce "poczta"

Odnośnie wysyłania zawartości wypełnionego formularza:

Ponieważ komponent oferuje bardzo duże możliwości wykorzystania znaczników {} umieszczanych w "treść wiadomości" można spróbować zastosować taki wariant:

załóżmy, że formularz składa się z następujących pól:

- pole tytułu - Podaj Imię; Pole Id - imie,
- pole tytułu - Podaj Nazwisko; Pole Id- nazwisko,
- pole tytułu - Wpisz Miasto; Pole Id - miasto,
- pole tytułu - Podaj Wiek; Pole Id - wiek,

w "treść wiadomości" spróbuj wpisać na przykład taką treść:

----------------------
Witaj {imie} dziękujemy za wypełnienie formularza.
Dane wysłane przez Ciebie:

Imię: {imie}
Nazwisko: {nazwisko}
Mistao: {miasto}
Wiek: {wiek}
-----------------------

w ten sposób wypełniający formularz powinien otrzymać w treści maila na przykład:

Witaj Magdalena dziękujemy za wypełnienie formularza
Dane wysłane przez Ciebie:

Imię: Magdalena
Nazwisko: Iksińska
Miasto: Włocławek
Wiek: 31

marco
14-06-2007, 11:02
Bardzo fajny i prosty w obsłudze komponent :) Chciałbym jednak aby załączany do formularza plik był wysyłany na adres DO. Czy jest to możliwe ? Wstawienie samego znacznika w treści wiadomości typu np {plik} powoduje jedynie wyświetlenie tego ciągu znaków.

Edit:
Już znalazłem na forum wydawcy komponentu. Może komuś się przyda. Wersja 1.0.2 nie ma takiej możliwości ale ponoć można to obejść dodając link do treści wiadomości:
http://www.yourwebsite.com/components/com_forme/uploads/{plik} (http://www.yourwebsite.com/components/com_forme/uploads/%7Bfileupload%7D)

niestety na moim serwerze część {plik} nie jest konwertowana i przychodzi niepoprawny link :(

eMCe
20-06-2007, 18:30
[ciach]
sprawdź ustawienia poczty w konfiguracji joomla, być może problem dotyczy Funkcji PHP-mail, albo SMTP i sprawdź również, czy nie dublujesz adresu e-mail w polach "wyślij dane DO", "wyślij dane OD"
[ciach]


Magda,
dziękuję Ci bardzo. Pomogły mi Twoje wyjaśnienia. Już wysyła mi dane tak jak potrzeba. Popełniałam błędy przy wpisywaniu adresów e-mail w DO i OD. Dzięki raz jeszcze :-)