PDA

Zobacz pełną wersję : css i .back_button



ajma
25-02-2006, 10:29
Chciałbym, żeby zamiast przycisku w formie tekstowej wróć był przycisk w formie grafiki - czy jest to możliwe? jesli tak to jak należy w takim wypadku określić parametry .back_button w pliku css?
za pomoc z góry dziękuję

zwiastun
25-02-2006, 11:25
wstawić obrazek, a tekst paddingiem wyrzucić daleko poza obszar templatki i przeglądarki, tak -4000px

ajma
25-02-2006, 12:45
czy chodzi o parametr padding? zmieniam go ale nic z tego nie działa.

ajma
25-02-2006, 14:09
jeszcze moze jedno pytanie jak ma wyglądac nazwa klasy dla przycisku wróć:
.back_button a, czy .back_button

magic
25-02-2006, 14:15
Oj, ajma ...
Zwiastun plecie trzy po trzy - delikatnie sugerując ci w ten sposób, żebyś zaznajomił się choć troszeczkę z CSS - skoro bierzesz się za tego typu poprawki, a ty się dajesz podpuszczać ... :D
Znajdziesz w Internet sporo prostych wykładów o CSS dla poczatkujących, u nas w Pomocy (http://pomoc.joomla.pl/) też jest sporo - i to w odniesieniu do Joomla!

ajma
25-02-2006, 16:17
Szczerze mówiąc nie wiem czy się daje podpuszczać - na css troszkę się znam - i szukałem już co nie co w tym temacie - i właśnie dlatego coś mi nie pasuje w kilku różnych miejscach np. pisze że ma być klasa .back_button lub a.back_button itp. żadna z tych klas w moim przykładzie niestety nie działa, dobrze w moim szablonie i na mojej stronce działała back_button a {} (nie wiem dlaczego akurat to); natomiast z tym paddingiem to chyba nie do końca, jak Pan Zwiastun napisał (szacunek bo wiele razy mi naprawde pomógł). Być moze popełniam jakiś jeszcze inny błąd.

zwiastun
25-02-2006, 22:12
Oj, ajma ...
Zwiastun plecie trzy po trzy - delikatnie sugerując ci w ten sposób, żebyś zaznajomił się choć troszeczkę z CSS - skoro bierzesz się za tego typu poprawki, a ty się dajesz podpuszczać ... :D
Jesteś na 100% przekonany?
Oczywiście, strzeliłem byczka małego, ale tak w ogóle, to dla przykładu sprawdź działanie


.pagenav_next a {
background : url(../icons/icon_next.png) no-repeat 0 0;
text-indent :-400em;
display : block;
width : 4.16em;
height : 2em;
text-decoration : none;
}
Byczek - to oczywiście ujemny text-indent, a nie padding (bo to se ne da).
Podobnie można z back_button.
Ale z sugerowaniem, by trochę się głębiej zapoznać, oczywiście trafiłeś, inaczej dałbym po prostu kod