PDA

Zobacz pełną wersję : połączenie istniejącego forum phpby przemo z joomla 1.0.11



pawlikp100
08-06-2007, 21:28
Witam serdecznie.
Moja sytuacja przedstawia się następująco
Otóż posiadam postawioną stroną joomla v1.0.11 na serwerze, oraz forum oparte na phpbb by przemo. Zarówno forum jak i strona funkcjonują na oddzielnych bazach danych i podpięte są pod różne domeny. Jednakże zarówno joomla jak i php by przemo znajdują się na tym samym serwerze.
Teraz chciałbym to wszystko zintegrować…a to dlatego iż zależy mi aby użytkownicy strony nie musieli się dwukrotnie rejestrować (na mojej www oraz na forum)
I tu pytanie czy jest jakiś bezbolesny sposób na dokonanie tego procesu… na forum jest już wiele wątków.. i nie chciałbym stracić tych danych
Czy przeniesienie zawartości forum phpby przemo v1.12.5 – jest skomplikowane? – do czego się sprowadza?

stone
08-06-2007, 23:11
to tak, nowa wersja pomostu jest do wersji Joomli 1.0.12 i musiałbyś zrobić najpierw aktualizację. Problemem będą różne domenu bo tego pomost nie przewiduje. I gdzie chcesz przenosić zawartość przemo?

pawlikp100
09-06-2007, 12:53
Jeśli chodzi o domenę - myślę że forum pracowało by w subdomenie, tak więc tu problemu by nie było - problem jest natury takiej że nigdzie nie mogę znaleść paczki pozwalającej na przejście z joomla 1.0.11 na 1.0.12 (wersja polska)

A w jaki sposób przenieść zawartość bazy forum do bazy joomla?

stone
09-06-2007, 22:36
Aktualizację przeprowadzać paczką beta wersji pełnej. (beta dotyczy tylko tłumaczenia)
Co do przeniesienia zawrtości bazy to po prostu eksprotujesz table i importujesz. Musisz potem zmienić tylko dane w pliku config.php forum