Wlasne tabele
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Wlasne tabele

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-10-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny Wlasne tabele

    Witam

    W sumie to mam dwa pytania. Pierwsze dotyczy przykladu przedstawionego na obrazku:



    Chodzi mi o ta tabele ze spisem nazwisk. Wywolywane jest to jak widac (mam nadzieje) przez com_content. Prawde mowiac nie wiem jak to zrobic stosujac tylko i wylacznie to co sie znajduje w pakiecie instalacyjnym joomla. Probowalem to zrobic wyswietlaniem Tabela->artykuly z kategorii (tak jak np. link "pierwsze kroki" w pakiecie startowym) ale wyswietla mi tabele z 4 kolumnami (na przykladzie z obrazka jest ich 5) a w dodatku kolumny tabeli maja predefiniowane nazwy (Data, Tytul pozycji, Autor, Odslony) a ja potrzebuje nadac wlasne nazwy.
    Napiszcie mi prosze czy to jest jakis dodatkowy komponent czy tez da sie to zrobic (i jak? )z tych skladnikow ktore sa w Joomli.

    Moje drugie pytanie tyczy sie wyzej wspomnianego linku "Pierwsze kroki" w pakiecie startowym. Po kliknieciu na niego pojawia sie tabela, a po kliknieciu na jakas pozycje otwiera sie jej pelny opis. (np. Pierwsze kroki -> Rozpocznij tutaj! ) To jest zrozumiale. Natomiast po otwarciu sie strony "rozpocznij tutaj" w panelu glownym pojawiaja sie kolejne linki:
    Jak zainstalowac Joomla ....
    Jak zbudowana jest strona Joomla ...
    itd
    Probowalem to rozgrysc w panelu administratora i poleglem. Otwieram ten artykul "rozpocznij tutaj", widze tekst ktory jest zlinkowany, ale za zadne skarby nie wiem gdzie znajduja sie te teksty do ktorych prowada linki. W spisie artow ich nie ma, tabele w ktorej sie znajduja tez nie moge znalesc, a sposob linkowania tez jest dla mnie tajemnica. (rozumiem ze podaje sie ID artykulu w tabeli, ale nie wiem gdzie w panelu admina mam znalesc ta tabele i ID szukanego artykulu). Wiem ze moge wejsc np. do PhpMyAdmin i znalesc te wpisy, ale chyba nie oto chodzi.
    Prosze napiszcie jak to dziala bo czuje ze robie jakis glupi blad w rozumowaniu.
    Z gory dziekuje za odpowiedzi

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-10-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przepraszam za post pod postem i za tresc, ale mam wielka prosbe. Czy moze ktos odpowiedziec na pytanie zawarte w poscie powyzej, chocby jednym zdaniem.
    Napisalem juz pare postow na tym forum i na zadne wlasciwie nie otrzymalem odpowiedzi. Byc moze zadaje glupie pytania wynikajace z mojego zacofania ale nawet jesli tak jest to niech ktos napisze zebym nie zawracal tu glowy i bedzie po sprawie. I nie ma w tym co pisze zadnej ironii. Byc moze nie rozumiem koncepcji tego CMS-a, choc wertuje juz od dwoch tygodni portale z helpami i fora zwiazane z Joomla, i moje pytania sa tak glupie ze nawet nikomu sie nie chce na nie odpowiadac.

    Wiem ze zapewne zdenerwuje tym postem starych wyjadaczy tego forum, ale nie jest to w najmniejszym stopniu moim zamiarem. Sam jestem aktywnym czlonkiem na wielu forach i chetnie pomagam, naturalnie na ile pozwala mi na to moja wiedza, kolegom zadajacym pytania. Doskonale zdaje wiec sobie sprawe jak pomocne sa fora i jak wiele problemow mozna rozwiazac korzystajac z doswiadczenia innych ludzi, ktorzy w dodatku sa chetni podzielic sie swoja wiedza z innymi.

    Niestety na tym forum jakos nie udaje mi sie uzyskac odpowiedzi na zadne z moich pytan, choc osobiscie uwazam ze forum samo w sobie jest bardzo dobre. Stad zaczynam miec wrazenie ze jednak ze mna jest cos nie tak .

    Przepraszam jeszcze raz jesli kogos niechcacy urazilem lub zlamalem w jakis sposob regulamin tego forum.

    Nie tracac mimo wszystko nadzieji ze uzyskam jakies konstruktywne odpowiedzi pozdrawiam wszystkich forumowiczow

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2006
    Skąd
    Dębica
    Wpisy
    243
    Punkty
    13

    Domyślny

    to jest szantaż "odpowiedzcie, bo inaczej nadal będę zadawał głupie pytania". Nie lubie jak mnie ktos szantażuje, do czegoś zmusza, a już najbardziej nie lubię tych dwóch czynników razem.

    Skoro od dwóch tygodni dręczysz ludzi i nic z tego nie wynika, to znaczy, że powinienes zmienić taktykę i zarzeć na stronę pomoc.joomla.pl.

    Chłopie! Przez swoje lenistwo i wygodnictwo zmarnowałeś całe dwa tygodnie, które spokojnie wystarczyłyby ci na przeczytanie całej pomocy i sprawdzenie tego wszystkiego w praktyce. Stałbys sie ekspertem od Joomla, ale wolałeś zaprzepaścić te dwa tygodnie na zadawanie pytań, na które nikt nie miał ochoty odpowiedzieć. Szukaj w pomocy i szanuj trochę innych.
    szuman.eu

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-10-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wyglada na to szuman ze to Ty masz problem ze zrozumieniem najprostszego tekstu w jezyku plskim skoro uwazasz ze to szantaz. Napisalem, mam nadzieje, grzecznie, poprosilem o pomoc i przeprosilem z gory jesli kogos urazilem. I jaka mam odpowiedz? Agresywna i w dodatku jeszcze probujesz mnie obrazac.
    Napisalem madralo ze od dwoch tygodni przegladam fora i HELPY Joomly i nie moge znalesc odpowiedzi, a nie ze od dwoch tygodni zadreczam ludzi glupimi pytaniami. Wczytaj sie w tekst a potem wyglaszaj mentorskie komentarze.
    A jesli chodzi o zarzucane komus lenistwa to najpierw czlowieku trzeba poznac dokladnie druga osobe by zarzucac jej i to publicznie takie brednie. Musisz sie wiele jeszcze nauczyc o zyciu a nie tylko siedziec na forach i obrazac ludzi.
    Tym niemniej dziekuje za odpowiedz. Wiele mi pomogles swoim postem, na prawde. Nauczylem sie, ze rzeczywiscie najlepiej zdac sie na siebie a nie liczyc na pomoc innych.

    pozdrawiam

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2006
    Skąd
    Dębica
    Wpisy
    243
    Punkty
    13

    Domyślny

    mniejsza z tym. Byc może niezbyt uprzejmie odpowiedziałem, ale to nie znaczy, że chciałem cię obrazić. Poza tym nie rozumiem twojego oburzenia, skoro sam podejrzewales, ze twoje pytanie zirytuje kogos, dla kogo twoj problem to bułka z masłem. Rzucam palenie (drugi dzien) i trudno panować nad nerwami, stąd taka reakcja, ale ciebie to nie obchodzi. I co do tego masz racje, bo to moja sprawa. Ale nie zarzucaj mi braku rozumienia czytane tekstu, bo sam jeszcze nie znalazles rozwiazania.

    Swoje pytanie sformuowales tak chaotycznie, ze musialem to sobie rozpisac i poskladac w calosc - niestety chyba mi sie to nie udalo. Taki myslowy chaos nie pomaga w poszukiwaniu rozwiazan. Napisz jeszcze raz ale jasno co chcesz z ta tabela zrobic? Chcesz w com_content wstawic tabele? Oczywiscie ze jest to mozliwe. W panelu po to jest edytor, aby ulatwiac wstawianie i formatowanie roznych elementow. Obslugiwałeś kiedyś Worda? O to samo w tym chodzi.
    Ostanio edytowane przez szuman : 01-11-2006 19:27
    szuman.eu

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-10-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dobra, zacznijmy od poczatku. Oboje byc moze jestesmy lekko zdenerwowani z tego samego powodu. Tez rzucam fajki. Od wczoraj.

    Jesli chodzi o moj problem to postaram sie jeszcze raz to ujac, jak najmniej chaotycznie.
    Otoz potrzebuje uzyskac dokladnie to co na wstawionym przeze mnie rysunku w pierwszym poscie. Tzn. po kliknieciu na link np. personel wyswietla sie tabela z kolumnami: stopien naukowy, imie i nazwisko, e-mail, nr pokoju i telefon, w ktorej to tabeli naturalnie wyswietleni sa wszyscy wpisany do tej katogorii w bazie. Tytuly kolumn chce by byla wlasnie takie jak napisalem powyzej. Dodam jeszcze ze imie i nazwisko kazdej z osob jest linkiem do ich biografii.
    Ja wiem doskonale jak sie robi tabele bo pracuje m.in przy skladzie ksiazek wiec nie tylko worda, ale tez PMakera, InDesigna czy tez QExpressa mam dosc dobrze opanowanego. Oczywiscie moge zrobic tabele by sie wyswietlala na tej podlinkowanej stronie, nie wiem jednakze jak dokonac by sie te osoby wyswietlaly w tej tabeli.

    Moje pytanie (choc moze bylo rzeczywiscie postawione troche chaotycznie) dotyczylo wlasnie tej kwestii. Czy mozna zrobic to korzystajac tylko z tych skladnikow ktore Joomla ma w sobie w wersji instalacyjnej, czy tez trzeba szukac komponentu ktory by umozliwial zrobienie czegos takiego.
    Dla przykladu. Jesli utworze sekcje i odpowiadajaca jej kategorie, utworze dla kazdej osoby artykul w tej sekcji, i podlinkuje go jako tabele-artykuly z kategorii (czy tez sekcji) to wyswietla predefiniowane w Joomli kolumny: Data, tytul pozycji, autor i odslony. wiec zupelnie nie to czego potrzebuje. Wnioskuje, ze ten sposob jest zly (z tymi artykulami w sekcji) ale nie wiem jaki inny zastosowac. A przeciez nie jest to nic skomplikowanego, zwykle wylistowanie tabeli MySQL.
    Wiem ze to byc moze dalej brzmi chaotycznie, ale moze choc troche jasniej.

    pozdrawiam

  8. #7
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    Trudno odpowiedziec na to pytanie inaczej niż nie można tego zrobić tak jak próbujesz... spróbuj poczytać o com_contact, z tego co zrozumiałem to może to jest coś czego szukasz, nie gwarantuję bo mam problemy z czytaniem tekstu ze zrozumieniem, podobnie jak kolega Szuman.
    @Szuman:
    Jak rzucasz palenie to może zawieś przynajmniej na kilka dni działalność na forum, bo zupełnie niechcący kogoś obrazisz, a co gorsza nadszargasz swoją skąd innąd dobrą opinię...
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zoki
    Moje drugie pytanie tyczy sie wyzej wspomnianego linku "Pierwsze kroki" w pakiecie startowym. Po kliknieciu na niego pojawia sie tabela, a po kliknieciu na jakas pozycje otwiera sie jej pelny opis. (np. Pierwsze kroki -> Rozpocznij tutaj! ) To jest zrozumiale. Natomiast po otwarciu sie strony "rozpocznij tutaj" w panelu glownym pojawiaja sie kolejne linki:
    Jak zainstalowac Joomla ....
    Jak zbudowana jest strona Joomla ...
    itd
    Probowalem to rozgrysc w panelu administratora i poleglem. Otwieram ten artykul "rozpocznij tutaj", widze tekst ktory jest zlinkowany, ale za zadne skarby nie wiem gdzie znajduja sie te teksty do ktorych prowada linki.
    Linki do artykułów są wprowadzone ręcznie (możesz je wprowadzić zza pomocą edytora np. JCE).
    Artykuły są w tej kategorii. Czasem to nie są artykuły całe, tylko ich fragmenty = to linki do zakładek w artach (dokładniej do kolejnych stron - adres odczytywany był w tym przypadku z paska przeglądarki)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •