Problem z przesunięciem paska w forum
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Problem z przesunięciem paska w forum

  1. #1
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny Problem z przesunięciem paska w forum

    Zapewne jest to banalna sprawa, ale nie potrafię spowodować przesunięcia paska z przyciskami forum, które są zasłonięte przez moduł logowania.
    http://wisniowiecki.pl/nuty/forum.jpg
    Chciałem je ustawić na środku.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 13-06-2007 17:21 Powód: błąd w linku

  2. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Jak wspomniałem 2 tygodnie temu, jest to zapewne banalna sprawa (dla znających joomla). Mnie to zajęło trochę czasu, więc może napisze jak rozwiązałem problem w czasie gdy miałem nadzieję na Wasze podpowiedzi.

    Za wygląd strony w forum tworzonym w Joomla za pomocą komponentu com_joomlaboard odpowiadają pliki css w podkatalogu temlate. Ścieżka do tych plików: components/com_joomlaboard/template. Znajdują się tam 3 katalogi: d_blue, default i tsmfQR. W każdym z nich jest plik forum.css w którym zmieniłem kod:
    Kod PHP:
    #sb_header .sb_menu {
        
    float:left;
        
    width:70%;
        
    text-align:center;
        
    margin:0
    na taki:
    Kod PHP:
    #sb_header .sb_menu {
        
    float:center;
        
    width:70%;
        
    text-align:center;
        
    margin:0
    Zrobiłem tak w każdym z 3 w/w katalogów.
    W rezultacie menu forum zostało ustawione na środku i nie jest już przysłonięte modułem menu głównego i modułem logowania. Mógłbym też usunąć z tego miejsca oba te moduły (menu główne i logowanie) ale pasek menu forum nadal byłby przesunięty w lewo, więc to co zrobiłem mnie zadowala i mam nadzieję, ze te moje banalne dla fachowców wyjaśnienia mogą sie przydać innym użytkownikom joomla o podobnym do mojego minimalnym stopniu wtajemniczenia, a takich jest chyba większość, jak przypuszczam.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •